Informacja o JESIENI Z BAZUNĄ z 03 grudnia 2017 roku

W niedzielny wieczór 3 grudnia 2017 r. w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej KWADRATOWA odbyła się kolejna JESIEŃ Z BAZUNĄ

Ta coroczna impreza przenosi atmosferę balladowego śpiewania przeglądu BAZUNA we wnętrza największego studenckiego klubu gdańskiej Uczelni.

Przegląd BAZUNA w swej historii najczęściej gościł w plenerach, kilkakrotnie, jak w jubileuszowym w roku bieżącym, na hali usytuowanej z dala od Trójmiasta, z zachowaną atmosferą turystycznego wyjazdu. Miejski, akademicki charakter imprezy w przededniu zimy, we wnętrzu stworzonym do kontaktu z muzyką bardziej sprzyja wyciszeniu, wsłuchaniu się w poetyckie słowo. Tak było i tym razem.

JESIEŃ Z BAZUNĄ AD 2017 stała pod znakiem scenicznych konstelacji, składów i zestawień stworzonych specjalnie na tę imprezę. Oto przegląd tegorocznych Wykonawców, pierwsza dwójka pojawiła się na dużej sali, pozostali na dolnej sali pub:

- Supertrio, w jego składzie postaci znane z samodzielnej działalności scenicznej: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak, Łukasz Majewski, wraz z solistami skrzypek Adam Marańda. Program objął klasykę studenckiego, turystycznego szlaku, w tym miejscu bardziej niż na plenerowej BAZUNIE pozwalając na zasłuchanie się, zatrzymanie na słowach, ich uroku,

- Grupa Bez Jacka, o 34-letnim rodowodzie, legendarna już w studenckim świecie, tym razem w klamry swego występu włączając Przyjacielski Krąg, w składzie, osobno: Dorota Kuziela, śpiewająca i grająca na skrzypcach, z zespołem (dwójka muzyków Bez Jacka) oraz Zuzanna, akompaniująca sobie naprzemian na akordeonie i gitarze. Pełen wymieniony skład wykonał utwór finałowy, w programie Bez Jacka już klasyczny (jak zespół mawia, wiekowy)

- zespół prezentujący piosenki sprzed lat, m.in. ze wznowionego w tym roku Śpiewnika Sucharka, w składzie śpiewający i grający na gitarach: Wojciech Klocek, Wacław Nowicki i Ryszard Dubiela oraz śpiewające Panie: Dorota i Elżbieta,

- Kamil Badzioch, jak zapowiedziano, w repertuarze pieśni morskich i lądowych, do wspólnego śpiewania, w finałowej części wraz z Nim okazjonalny kwartet tworzyli: Dorota Kuziela na skrzypcach, Horacy Chrząstek na flecie oraz Tomasz Pastuszak na harmonijce ustnej.

Był to zatem wieczór muzycznych niespodzianek, Osoby znające Wykonawców i ich program miały okazję ujrzeć ich w nowej postaci, zachowując w pamięci obraz, stopklatkę tej koncertowej chwili.

Ten właśnie atrybut czyni świat piosenki studenckiej atrakcyjnym - kolejny występ znanego już wykonawcy czy autora, w miejsce koncertowej rutyny może przynieść, niekiedy ku zaskoczeniu samych występujących, niespodziewany nastrój, magię koncertowego ad hoc. Takie wyjątkowe momenty pozostają do dziś w pamięci uczestników przeglądu BAZUNA oraz odbywających się przez cały rok koncertów. Nawet po latach przywoływane są daty, miejsca, okoliczności, konkretne słowa czy zapowiedzi.

Warto zatem odwiedzać nasze koncertowe wydarzenia - szeroki jest ich muzyczny krąg, za każdym razem, jak w miniony wieczór mamy szansę przeżyć coś nieoczekiwanego. "Trwaj, chwilo, trwaj, jesteś taka piękna" - śpiewała Elżbieta Adamiak na naszym jubileuszu 40-lecia w Przywidzu w roku 2012, zachowajmy te słowa dla siebie na dłużej.

Organizatorem Jesieni z Bazuną była Politechnika Gdańska przy współudziale Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej oraz Stowarzyszenia BAZUNA .