„Jesień z Bazuną” w Kwadratowej.

W niedzielę 27 listopada 2016 r. w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” odbył się    cykliczny koncert „Jesień z Bazuną”, którego głównym celem jest zaprezentowanie gdańskiej społeczności akademickiej przekroju obecnego studenckiego śpiewania.

Gośćmi tegorocznej Gali 2016 byli: Paweł Orkisz - reprezentant środowiska krakowskiego, główny laureat przeglądu Bazuna-1984, w latach późniejszych wielokrotny jej gość. Program, obejmował autorskie piosenki Pawła jak i adaptacje klasyków (w tym roku były to utwory Leonarda Cohena) oraz Zespół Mikroklimat z wokalistką Barbarą Sobolewską, którzy zaprezentowali piosenki łagodne w brzmieniu, o prostych tematach, podane w wysublimowanej artystycznie formie. Liderem grupy i kierownikiem artystycznym jest grający na instrumentach klawiszowych Stanisław Szczyciński.

Część turystyczną, połączoną ze wspólnym śpiewaniem zaintonował duet: Wojciech Klocek i Wacław Nowicki. Gośćmi specjalnymi byli natomiast Krystyna i Zygfryd Kwiatkowscy, czyli Pieczarka i Sucharek. Program turystycznego śpiewania uzupełnił Zespół ReWers, laureat Nagrody Publiczności tegorocznej Bazuny oraz Krzysztof Jurkiewicz.

Niedzielna impreza w klubie „Kwadratowa” przyniosła wiele emocji, była nastrojową, wyśpiewaną pięknym poetyckim słowem. Taki jest zamiar jesiennych spotkań, umożliwienie słuchaczom zaprezentowania pełnych słowno-muzycznych walorów piosenek, wsłuchania się w słowa piosenek, smakowania ich. Pod tym względem jesienny koncert jest uzupełnieniem letniej Bazuny, na której dominuje turystyczna zabawa z preferowanym dynamicznym repertuarem.

Organizatorem cyklu „Jesień z Bazuną” jest Politechnika Gdańska, natomiast współorganizatorami: Stowarzyszenie Absolwentów PG, Samorząd Studentów PG  i Stowarzyszenie Bazuna.

Galeria zdjęć

Załączone pliki