ŚPIEWAJMY RAZEM 19 maja 2018 r.

Serdecznie zapraszamy, na spotkanie z piosenką studenckoharcerską Śpiewajmy Razem  organizowaną przez SA PG i Hufiec ZHP Tczew  19 maja 2018 o godz. 14.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Tczewie przy ul. Obrońców Westerplatte 18.
 
Na początku roku 2015 staraniem dwóch środowisk: Chorągwi Gdańskiej ZHP i społeczności akademickiej Politechniki Gdańskiej zainicjowany zostały cykl spotkań ŚPIEWAJMY RAZEM, prezentujący na niwie piosenki artystyczny dorobek dwóch sfer.
Spotkania miały na celu wspólne śpiewanie, stąd formuła wyświetlania tekstów na ekranie oraz dobór repertuaru znanego bądź łatwego do nauczenia, na wzór dawnych piosenek rajdowych. W latach 2015 - 2017 na terenie województwa pomorskiego, w siedzibach Hufców ZHP Chorągwi Gdańskiej zrealizowanych zostało dziesięć wydarzeń pod hasłem ŚPIEWAJMY RAZEM. Za każdym razem ze strony harcerskiej prezentowała się reprezentacja Gospodarza, w dalszej kolejności reprezentanci szerokiego kręgu piosenki studenckiej.
 
W kolejnym, 11. spotkaniu ŚPIEWAJMY RAZEM w sobotę 19 maja 2018 r. reprezentację tczewskich harcerzy uzupełni dwójka bardów z dawnych lat: Adam Drąg i Piotr Bakal. Oba kręgi piosenki w swej prezentacji łączyć będzie Paweł Pastuszak, lider Grupy Muzycznego Wsparcia - śpiewającej drużyny harcerskiej, zarazem zespołu nagradzanego na przeglądach piosenki studenckiej.
 
Jednocześnie przypominamy, że tegoroczna 46. BAZUNA odbędzie się w dniach 29 czerwca - 1 lipca, Grodzisko Owidz k. Starogardu Gdańskiego .Informacja o przeglądzie BAZUNA oraz całorocznej działalności w jego kręgu:
www.bazuna.org.pl, www.facebook.com/OTPPSBazuna 

Załączone pliki