Rzecznik prasowy zaprasza do współpracy

Rzecznik prasowy PG zaprasza doktorantów (a także pozostałych naukowców) do współpracy. Ciekawe badania prowadzone na Politechnice mogą zostać zaprezentowane w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Świetna okazja do promocji swoich badań i całej naszej Uczelni. Poniżej informacja od Rzecznika.

Szanowni Państwo,

Ekspozycja dokonań naukowych w mediach to nie tylko splendor dla uczelni, ale też dla samych naukowców. Chciałbym przyczynić się do ukazania efektów Państwa pracy w mediach lokalnych i ogólnopolskich oraz poprzez kanały dystrybucji Politechniki Gdańskiej i media społecznościowe.

Zwracam się do Państwa z prośbą o możliwość nawiązania bliższej współpracy. Szukam kontaktu do osób reprezentujących społeczność doktorantów PG, które:

• [GŁÓWNIE] pracują na co dzień przy interesujących projektach i/lub prowadzą ciekawe badania naukowe, mające „medialny potencjał”
  • [DODATKOWO] reprezentują wysoki poziom wiedzy w swojej dziedzinie naukowej i dysponują przy tym łatwością artykułowania jej w języku popularnonaukowym (do wypowiedzi eksperckich w mediach)

Pod koniec ub. r. odbyłem szereg spotkań z redakcjami lokalnych i ogólnopolskich mediów, celem zbadania ich potrzeb i określeniu możliwości ekspozycji dokonań naukowców PG w przestrzeni medialnej. Redakcje te bez wyjątku (m.in. Trojmiasto.pl, Rzeczpospolita, Dziennik Bałtycki, Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, TVP, TVN24, etc.) są mocno zainteresowane przygotowywaniem materiałów na tematy naukowe. Potrzebna jest jednak do tego chęć i wola z Państwa strony, na którą mocno liczę.

Ze swojej strony mogę zaoferować wieloaspektową pomoc w przygotowaniu takiego materiału, począwszy od indywidualnego omówienia jego potencjalnej treści, przez spotkanie z przedstawicielem danej redakcji, po pomoc przy autoryzacji i zbudowaniu z dziennikarzem ostatecznego kształtu publikacji. Wystarczy tylko do mnie zadzwonić, lub napisać maila (dane kontaktowe znajdziecie Państwo na końcu wiadomości).

Będę zobowiązany, jeśli wyrażą Państwo chęć współpracy. Jestem otwarty na wszelkie propozycje w tym zakresie – mogą one dotyczyć zarówno już opracowanych projektów, ale także takich, które są dopiero wdrażane i mają duży potencjał społeczny i/lub gospodarczy. Poniżej znajdziecie Państwo wybrane przykłady tego rodzaju publikacji.

Mogą to być również „ciekawostki”, nawet w takim zakresie ;-)

Pozostaję do Państwa dyspozycji.
Moje dane kontaktowe:

Maciej Dzwonnik