Treść z Kategorie Ciekawe na Stronę Główną.

Rzecznik prasowy zaprasza do współpracy

Rzecznik prasowy PG zaprasza doktorantów (a także pozostałych naukowców) do współpracy. Ciekawe badania prowadzone na Politechnice mogą zostać zaprezentowane w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Świetna okazja do promocji swoich badań i całej naszej Uczelni. Poniżej informacja od Rzecznika.

 

Szanowni Państwo,

Ekspozycja dokonań naukowych w mediach to nie tylko splendor dla uczelni, ale też dla samych naukowców. Chciałbym przyczynić się do ukazania efektów Państwa pracy w mediach lokalnych i ogólnopolskich oraz poprzez kanały dystrybucji Politechniki Gdańskiej i media społecznościowe.

Zwracam się do Państwa z prośbą o możliwość nawiązania bliższej współpracy. Szukam kontaktu do osób reprezentujących społeczność doktorantów PG, które:

 • [GŁÓWNIE] pracują na co dzień przy interesujących projektach i/lub prowadzą ciekawe badania naukowe, mające „medialny potencjał”
 • [DODATKOWO] reprezentują wysoki poziom wiedzy w swojej dziedzinie naukowej i dysponują przy tym łatwością artykułowania jej w języku popularnonaukowym (do wypowiedzi eksperckich w mediach)

Pod koniec ub. r. odbyłem szereg spotkań z redakcjami lokalnych i ogólnopolskich mediów, celem zbadania ich potrzeb i określeniu możliwości ekspozycji dokonań naukowców PG w przestrzeni medialnej. Redakcje te bez wyjątku (m.in. Trojmiasto.pl, Rzeczpospolita, Dziennik Bałtycki, Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, TVP, TVN24, etc.) są mocno zainteresowane przygotowywaniem materiałów na tematy naukowe. Potrzebna jest jednak do tego chęć i wola z Państwa strony, na którą mocno liczę.

Ze swojej strony mogę zaoferować wieloaspektową pomoc w przygotowaniu takiego materiału, począwszy od indywidualnego omówienia jego potencjalnej treści, przez spotkanie z przedstawicielem danej redakcji, po pomoc przy autoryzacji i zbudowaniu z dziennikarzem ostatecznego kształtu publikacji. Wystarczy tylko do mnie zadzwonić, lub napisać maila (dane kontaktowe znajdziecie Państwo na końcu wiadomości).

Będę zobowiązany, jeśli wyrażą Państwo chęć współpracy. Jestem otwarty na wszelkie propozycje w tym zakresie – mogą one dotyczyć zarówno już opracowanych projektów, ale także takich, które są dopiero wdrażane i mają duży potencjał społeczny i/lub gospodarczy. Poniżej znajdziecie Państwo wybrane przykłady tego rodzaju publikacji.

Mogą to być również „ciekawostki”, nawet w takim zakresie ;-)

Pozostaję do Państwa dyspozycji.
Moje dane kontaktowe:

Maciej Dzwonnik
Rzecznik Prasowy Politechniki Gdańskiej
tel. (58) 347 14 67
kom. 509 470 073
maciej.dzwonnik@pg.edu.pl


Jaskółki Przedsiębiorczości 2019

Zapraszamy studentów oraz doktorantów Politechniki Gdańskiej do zgłaszania swoich innowacyjnych i niekonwencjonalnych pomysłów na biznes w grupach (maks. do 6 osób) bądź indywidualnie. Spośród nadesłanych zgłoszeń do etapu finałowego zostanie wybranych 6-10 najlepszych projektów. Przy ocenie brane będą pod uwagę następujące kryteria:

 • innowacyjnoś,
 • strategia rozwoju i szansa powodzenia przedsięwzięcia,
 • strona ekonomiczna przedsięwzięcia,
 • zaspokojenie potrzeb rynkowych
 Zgłoszenia należy skladać do 26 listopada 2019:
 • drogą elektroniczną na adres jaskolki@pg.edu.pl (maks. rozmiar pliku 5 MB)
 • osobiście na nośniku elektronicznym do Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG, Al. Zwycięstwa 27, do pokoju nr 13 (parter).

Autorzy prac zakwalifikowani do drugiego etapu będą mieli okazję przedstawić swój pomysł biznesowy w formie prezentacji w czasie gali finałowej.

Zwycięzcy w konkursie otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe, jak również konkretną pomoc merytoryczną w realizacji pomysłów.

Wybrany projekt otrzyma szansę uczestnictwa w serii warsztatów organizowanych przez spółkę celową Politechniki Gdańskiej Excento Sp. z o.o. obejmujących m.in.: zarządzanie projektami, pitching, strategie wprowadzania innowacji.

Dodatkowo, wybrane zespoły będą miały okazję wziąć udział w projekcie „e-Pionier – wsparcie inwestorów z branży ICT szansą na rozwój potencjału uzdolnionych programistów”, w którym można otrzymać finansowanie nawet do 500 000 zł na realizację swojego pomysłu.

Organizatorzy: Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG oraz Excento sp. z o.o.

Konkurs pod patronatem Rektora Politechniki Gdańskiej.

Partnerami konkursu są: Politechniczny Klub Biznesu PKB+, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz organizacja studencka SimLE.

Więcej informacji na stronie konkursu i na facebooku.

Galeria zdjęć


Shesnnovation Academy fundacji Perspektywy

SHESNNOVATION to unikatowy program skierowany do przedsiębiorczych studentek,doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych (szczególnie, ale nie tylko),gdzie pasja do technologii spotyka się z biznesowym „know-how”. To pierwszy i jedyny takiprogram w Polsce. To cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami iekspertami, którego efektem będzie stworzenie kobiecych startupów w obszarze STEM(Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Projekt jest kontynuacją programu Girls go start-up! Academy.

W ramach SHESNNOVATION uczestniczki będą miały możliwość:

 • nabycia umiejętności biznesowych i miękkich niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej,
 • współpracy ze wspaniałymi mentorkami, które osiągnęły spektakularne sukcesy biznesowe i chcą dzielić się swoją wiedzą i wspierać mniej doświadczone koleżanki na drodze ku własnemu rozwiązaniu,
 • nawiązania trwałych relacji i poszerzenia bazy kontaktów,
 • uzyskania dostępu do odpowiedniego finansowania poprzez rozmowy z inwestorami, funduszami VC czy akceleratorami startupów.

A to wszystko pomoże WAM w spełnianiu marzeń poprzez założenie SWOJEGO WŁASNEGO STURTUPU! POSTAW NA samorozwój i podejmowanie ryzyka.

Czy wiesz, że według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jedynie w 26% polskich start-upów kobieta występuje wśród założycieli. Chcemy, by coraz więcej kobiet
otrzymało odpowiednie narzędzia i kompetencje, by osiągnąć sukces zawodowy i spełniać
marzenia.
Dołącz do NAS! – niech Twoja głowa pełna pomysłów stanie się rzeczywistością!


Spotkanie Zatoki Sztucznej Inteligencji

W imieniu klubu AI Bay - Zatoki Sztucznej Inteligencji - zapraszamy ponownie wszystkich zainteresowanych tematyką sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego na nasze drugie spotkanie cykliczne, które odbędzie się w czwartek 28.02. w godzinach 18:00-20:00 w Audytorium 2 nowego budynku ETI.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną prelekcje:

 • 18:00 - Jarosław Skokowski (Biobank GUMed): "Polska sieć biobanków i sztuczna inteligencja"
 • 18:45 - Karol Wacław Dziedziul (WFTiMS PG): "O twierdzeniu Benjamini-Hochberga, czyli dlaczego dochodzi do fałszywych odkryć"
 • 19:30 - Alicja Kwaśniewska (Intel AI Lab, AI Product Group, San Diego, USA oraz WETI PG): "Superrozdzielczość, czyli jak zwiększyć jakość obrazu"

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o potwierdzenie przybycia poprzez link w aplikacji Evenea: https://aibay-c2.evenea.pl/

 


Szkolenie dla doktorantów w zakresie nowej Ustawy

Serdecznie zapraszam na szkolenie w ramach  Akademii Liderów i Ekspertów Krajowej Reprezentacji Doktorantów - ALE!KRD, na którym będziecie mogli dowiedzieć się więcej na temat zmian, jakie niesie ze sobą Ustawa 2.0 i rozwiać wszelkie wątpliwości w dyskusji z ekspertem z KRD. Szkolenie skierowane jest do wszystkich Doktorantów z Trójmiasta.
 
Udział jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji, ale ze względów logistycznych chcielibyśmy poznać przybliżoną liczbę uczestników, więc bardzo proszę o wypełnienie krótkiego formularza, gdzie zgłosicie jedynie chęć udziału i nazwę uczelni, do której należycie:
 
Szkolenie odbędzie się w sobotę 1-go grudnia o godzinie 11:00 w sali Audytorium Maximum na Wydziale Farmaceutycznym GUMed (Al. Gen. J. Hallera 107, Gdańsk).

Trzecie miejsce PG w konkursie PRODOK

Krajowa Reprezenyacja doktorantów przyznała nagrody w konkursie na najbardziej prodoktorancka uczelnię PRODOK 2018. Kapituła oceniała ofertę kształcenia, funkcjonowanie doktorantów w jednostkachoraz działalność Samorządu Doktorantów. W tym roku na wyniki wplyw miały także wyniki uczelni w działalności naukowej i badawczo-rozwojowej.

Politechnika Gdańska zajęła trzecie miejsce, wspólnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Pierwsze miejsce ex aequo dla Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, drugie zajął Uniwersytet Jagielloński.

Galeria zdjęć


Przyznawanie miejsc w domach studenckich na rok akademicki 2018/2019 :

Przyznawanie miejsc w domach studenckich na rok akademicki 2018/2019 :

I etap
14 – 25 maja 2018 r. – składanie wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim.
30 maja 2018 r. – publikacja wyników rozpatrzonych wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim.

II etap
4 – 7 czerwca 2018 r. – składanie odwołań dot. przyznania miejsca w domu studenckich.
13 czerwca 2018 r. - publikacja wyników rozpatrzonych odwołań o przyznanie miejsca w domu studenckim.

III etap (dla nowoprzyjętych doktorantów)
10 – 20 września 2018 r. – składanie wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim.
25 września 2018 r. – publikacja wyników rozpatrzonych wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim.

IV etap
26 września – 28 września 2018 r. – składanie odwołań dot. przyznania miejsca w domu studenckich.
1 października 2018 r. - publikacja wyników rozpatrzonych odwołań o przyznanie miejsca w domu studenckim.

V etap
1 sierpnia – 2 października 2018 r. – składanie wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim w Odwoławczej Komisji Stypendialnej.
3 października 2018 r. – publikacja wyników rozpatrzonych wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim dla osób, które nie ubiegały się lub nie otrzymały miejsca w domu studenckiego w poprzednich etapach.

 

Kaucja gwarancyjna

Wysokość kaucji gwarancyjnej na rok akademicki 2018/2019 – 200 zł

Terminy wpłaty kaucji – doktoranci:

 • do 16 lipca 2018 r. – osoby, które otrzymały przydział miejsca w domu studenckim w etapach I-II;
 • do 4 października 2018 r.– osoby, które otrzymały przydział miejsca w domu studenckim w etapach III-IV;
 • do dnia złożenia podania w Odwoławczej Komisji Stypendialnej – osoby, które chcą uczestniczyć w etapie V;
 • do dnia zakwaterowania (nie później niż w dniu zakwaterowania) – pozostałe osoby.

Rezygnacja z przyznanego miejsca w domu studenckim:
do 3 września 2018 r.- doktoranci lat starszych

28 września – 4 października 2018 r. – kwaterowanie w domach studenckich na rok akademicki 2018/2019

Przyznawanie miejsc na wakacje dla doktorantów

14-25 maja 2018 – termin składania wniosków o o miejsce w DS na wakacje

30 maja 2018 - publikacja wyników

2-4 lipca 2018 - kwaterowanie w przyznanym Domu Studenckim

Regulamin i wnioski (Załączniki do Regulaminu)
Dostępne tutaj.

Załączone pliki


Grupa PGE poszukuje innowacyjnych rozwiązań – konkurs „Energia Innowacji”

Szanowni Doktoranci,

PGE Polska Grupa Energetyczna SA poszukuje innowacyjnych doktorantów do współpracy. Planowane jest spotkanie reprezentantów Departamentu Rozwoju i Innowacji PGE z zainteresowanymi. Zgłoszenia proszę kierować na agnieszka.klej@pg.gda.pl (w temacie wiadomości: PGE) do dn. 10 marca br.

Zwracamy uwagę, że grupa PGE poszukuje również doktorantów z zakresu zarządzania czy informatyki!

W ramach spotkania zostaną zorganizowane warsztaty dotyczące zarządzania projektem oraz współpracy z biznesem.

Ponadto, nawet 80 000 złotych mogą otrzymać łącznie zwycięzcy II edycji konkursu „Energia Innowacji” organizowanego przez Fundację PGE. Do konkursu można zgłaszać innowacyjne projekty z obszaru działalności Grupy PGE. Najlepsze z nich mają szansę na wdrożenie.

Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców – doktorantów i doktorów do 10 lat od obrony rozprawy doktorskiej.

Zgłaszane przez nich rozwiązania powinny dotyczyć obszarów działalności Grupy Kapitałowej PGE, czyli:

 • wydobycia i wytwarzania,
 • energetyki odnawialnej,
 • dystrybucji lub sprzedaży energii elektrycznej.

Każda linia biznesowa wyznaczyła 3 tematy konkursowe – realne wyzwania, dotyczące jej działalności.

Prace konkursowe zgłaszać można do 20 marca 2017 roku. Więcej informacji >>> na stronie programu.