Stypendia naukowe i granty - informacje

Dla doktorantów PG dostępne są różnego rodzaju stypendia naukowe, dopłaty do konferencji oraz możliwości uzyskania grantów. Należą do nich między innymi:

  • stypendium rektora dla najlepszych doktorantów - stypendium przyznawane przez Komisję Socjalną Samorządu Doktorantów. Jest to odpowiednik stypendium rektora dla najlepszych studentów. Od ok. 300 do 650 zł miesięcznie. Więcej informacji tutaj. Jest to jedyne stypendium naukowe, którym zajmuje się samorząd doktorantów.
  • dopłaty do konferencji naukowych - dopłaty z funduszu Samorządu Doktorantów PG do konferencji naukowych dla doktorantów. Dopłata wynosi do 1000 zł. Więcej informacji tutaj.
  • inne organizowane przez Politechnikę Gdańską stypendia naukowe, dopłaty do wyjazdów, granty itp. - m.in. stypendium doktoranckie, projakościowe. Informacje tutaj.
  • pozostałe - stypendia i granty spoza PG. Więcej informacji tutaj.

Konkurs dla utalentowanych chemików „Metrohm Young Chemist Award”

Szanowni Państwo,

 

jesteśmy szwajcarską firmą chemiczną, która w roku 2018 będzie świętować 75-lecia powstania. W związku z uroczystymi obchodami
tej okrągłej rocznicy przygotowaliśmy szereg atrakcji, w tym konkurs dla utalentowanych chemików„Metrohm Young Chemist Award”.

 

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest wiele cennych nagród o wartości 15,000 zł.

Ponadto laureaci zostaną zaproszeni na uroczystość obchodów 75-lecia firmy Metrohm w Warszawie, podczas której będą mogli zaprezentować 
swoje prace badawcze przed znanymi osobistościami świata nauki i przedstawicielami największych koncernów przemysłowych w Polsce.

Na autorów najlepszych prac z całego świata czeka także wycieczka do Szwajcarii do głównej siedziby firmy Metrohm.

 

Do konkursu zostaną zakwalifikowane prace pisane w ramach prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich lub doktorskich 
na jeden z podanych tematów: miareczkowanie, chromatografia jonowa, elektrochemia oraz spektroskopia bliskiej podczerwieni/RAMANA. 
Wystarczy przesłać abstrakt pracy do dnia 31.03.2018 r.wypełniając formularz na stronie konkursu metrohm.com/MYCA.

 

W załączniku znajduje się krótka prezentacja na temat konkursu, którą mogą Państwo udostępnić osobom potencjalnie zainteresowanym
udziałem w „Metrohm Young Chemist Award”.

 

Wszelkie zapytania proszę kierować na adres e-mail dominika.kloch@metrohm.pl.

Załączone pliki