Wydarzenia związane z PG

Doktoranci na Hipodromie!

SDPG organizuje dla doktorantów Politechniki Gdańskiej całodniowe wyjście rekreacyjno-sportowe na Hipodrom w Sopocie. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o pośpiech w zapisach. Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: https://doktorancinahipodromie.wordpress.com/zapisy/


Wydarzenia spoza PG

Jaskółki Przedsiębiorczości 2019

Zapraszamy studentów oraz doktorantów Politechniki Gdańskiej do zgłaszania swoich innowacyjnych i niekonwencjonalnych pomysłów na biznes w grupach (maks. do 6 osób) bądź indywidualnie. Spośród nadesłanych zgłoszeń do etapu finałowego zostanie wybranych 6-10 najlepszych projektów. Przy ocenie brane będą pod uwagę następujące kryteria:

 • innowacyjnoś,
 • strategia rozwoju i szansa powodzenia przedsięwzięcia,
 • strona ekonomiczna przedsięwzięcia,
 • zaspokojenie potrzeb rynkowych
 Zgłoszenia należy skladać do 26 listopada 2019:
 • drogą elektroniczną na adres jaskolki@pg.edu.pl (maks. rozmiar pliku 5 MB)
 • osobiście na nośniku elektronicznym do Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG, Al. Zwycięstwa 27, do pokoju nr 13 (parter).

Autorzy prac zakwalifikowani do drugiego etapu będą mieli okazję przedstawić swój pomysł biznesowy w formie prezentacji w czasie gali finałowej.

Zwycięzcy w konkursie otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe, jak również konkretną pomoc merytoryczną w realizacji pomysłów.

Wybrany projekt otrzyma szansę uczestnictwa w serii warsztatów organizowanych przez spółkę celową Politechniki Gdańskiej Excento Sp. z o.o. obejmujących m.in.: zarządzanie projektami, pitching, strategie wprowadzania innowacji.

Dodatkowo, wybrane zespoły będą miały okazję wziąć udział w projekcie „e-Pionier – wsparcie inwestorów z branży ICT szansą na rozwój potencjału uzdolnionych programistów”, w którym można otrzymać finansowanie nawet do 500 000 zł na realizację swojego pomysłu.

Organizatorzy: Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG oraz Excento sp. z o.o.

Konkurs pod patronatem Rektora Politechniki Gdańskiej.

Partnerami konkursu są: Politechniczny Klub Biznesu PKB+, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz organizacja studencka SimLE.

Więcej informacji na stronie konkursu i na facebooku.

Galeria zdjęć


Shesnnovation Academy fundacji Perspektywy

SHESNNOVATION to unikatowy program skierowany do przedsiębiorczych studentek,doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych (szczególnie, ale nie tylko),gdzie pasja do technologii spotyka się z biznesowym „know-how”. To pierwszy i jedyny takiprogram w Polsce. To cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami iekspertami, którego efektem będzie stworzenie kobiecych startupów w obszarze STEM(Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Projekt jest kontynuacją programu Girls go start-up! Academy.

W ramach SHESNNOVATION uczestniczki będą miały możliwość:

 • nabycia umiejętności biznesowych i miękkich niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej,
 • współpracy ze wspaniałymi mentorkami, które osiągnęły spektakularne sukcesy biznesowe i chcą dzielić się swoją wiedzą i wspierać mniej doświadczone koleżanki na drodze ku własnemu rozwiązaniu,
 • nawiązania trwałych relacji i poszerzenia bazy kontaktów,
 • uzyskania dostępu do odpowiedniego finansowania poprzez rozmowy z inwestorami, funduszami VC czy akceleratorami startupów.

A to wszystko pomoże WAM w spełnianiu marzeń poprzez założenie SWOJEGO WŁASNEGO STURTUPU! POSTAW NA samorozwój i podejmowanie ryzyka.

Czy wiesz, że według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jedynie w 26% polskich start-upów kobieta występuje wśród założycieli. Chcemy, by coraz więcej kobiet
otrzymało odpowiednie narzędzia i kompetencje, by osiągnąć sukces zawodowy i spełniać
marzenia.
Dołącz do NAS! – niech Twoja głowa pełna pomysłów stanie się rzeczywistością!


Konferencja GUT Day for AI

Szanowni Państwo,

w imieniu politechnicznego klubu Zatoka Sztucznej Inteligencji - AI Bay ( http://aibay.ai/) zapraszamy serdecznie na konferencję GUT Day for AI, która odbędzie się na Politechnice Gdańskiej dnia 14 maja 2019 r. Konferencja ma na celu promocję zagadnień z zakresu sztucznej inteligencji.

W czasie jednodniowego spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się z wynikami prowadzonych badań na Politechnice Gdańskiej, wymienić doświadczenia oraz zacieśnić współpracę na płaszczyźnie naukowo–badawczo–przemysłowej.
Na konferencji GUT Day for AI swoje referaty wygłoszą naukowcy reprezentujący wszystkie wydziały Politechniki Gdańskiej, prezentując swoje projekty i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Szczegóły dotyczące wydarzenia są dostępne na stronie http://aibay.ai/gut-day-for-ai/

Szczegółowy program konferencji:
 
08:30 – 09:00 Rejestracja
09:00 – 09:10 Rozpoczęcie, Powitanie i Wprowadzenie
09:10 – 09:30 dr hab. inż. Jerzy Głuch, prof. nadzw. PG – Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa „Zastosowanie metod sztucznej inteligencji w energetyce”
09:30 – 09:50 prof. dr hab. inż. Andrzej Stateczny, prof. zw. PG – Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska „Sztuczne sieci neuronowe w rozpoznawaniu i śledzeniu obiektów morskich i w hydrografii”
09:50 – 10:10 dr inż. Michał Grochowski – Wydział Elektrotechniki i Automatyki „Jak rozsądnie korzystać z systemów inteligentnych?”
10:10 – 10:40 Przerwa kawowa nr 1
10:40 – 11:00 prof. dr hab. inż. Edward Szczerbicki, prof. zw. PG – Wydział Zarządzania i Ekonomii „Inteligentna inżynieria wiedzy z decyzyjnym DNA”
11:00 – 11:20 mgr inż. Miłosz Wieczór – Wydział Chemiczny „O inteligencji chemików: jak zdigitalizować chemiczną intuicję?”
11:20 – 11:40 dr inż. arch. Jan Cudzik & mgr inż. arch. Kacper Radziszewski – Wydział Architektury „Sztuczna inteligencja w architekturze”
11:40 – 12:00 mgr inż. Agnieszka Krawczyk-Kłos – Centrum Transferu Wiedzy i Technologii „Działalność CTWT w obszarach S2B – science to business i B2S – business to science”
12:00 – 12:30 Przerwa kawowa nr 2
12:30 – 12:50 dr inż. Patryk Jasik & inż. Adrian Kastrau – Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej „Oznaczanie ludzkich stanów emocjonalnych na podstawie sygnałów EEG – model klasyfikacyjny”
12:50 – 13:10 dr hab. inż. Marek Galewski, prof. nadzw. PG – Wydział Mechaniczny „Roje i neurony w modelowaniu układów mechanicznych”
13:10 – 13:30 dr hab. inż. Jacek Rumiński, prof. nadzw. PG – Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki „Sztuczna inteligencja w analizie danych multimedialnych”
13:30 – 14:00 Dyskusja, Wnioski i Zakończenie

 

Stanowiska pokazowo-wystawiennicze:
Dział Projektów – możliwości finansowania badań związanych ze sztuczną inteligencją m.in. w programie Horyzont2020.
Most Wiedzy i Most Danych – multidyscyplinarny otwarty system transferu wiedzy oraz repozytorium otwartych danych badawczych.
Centrum Transferu Wiedzy i Technologii + e-Pionier - działalność i możliwość współpracy z CTWT na liniach S2B i B2S (science - to- business & business - to - science) oraz finansowanie rozwiązań problemów społecznych lub gospodarczych, z którymi mierzą się współczesne społeczeństwa.
Koło Naukowe "GRADIENT" (WETI) oraz K oło Naukowe Informatyki Statystycznej (WFTiMS) – prezentacja projektów studenckich w dziedzinie sztucznej inteligencji.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.
Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie

https://bilety.pg.edu.pl/event/gut-day-for-ai/

Zapraszamy serdecznie

Górski marsz z Nordic Walking

Trwa rejestracja do wydarzenia sportowo-edukacyjnego - 3 dniowego wyjazdu rekreacyjnego „Górski marsz z Nordic Walking” realizowanego przez KRD przy wsparciu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach konkursu „Organizowanie działań na rzecz rozwoju sportu akademickiego w 2018 roku”. Zapiszcie się już dziś, aby w scenerii Beskidu Śląskiego zdobywać wiedzę ze zdrowego trybu życia w formie praktycznych i teoretycznych warsztatów 🌄👌
Oferujemy: 
🏔️ bezpłatny udział w praktycznym szkoleniu i treningu Nordic Walking w Beskidzie Śląskim;
🗻 bezpłatny udział w praktycznych warsztatach z zakresu zdrowego żywienia; 
⛰️ bezpłatny udział w warsztatach z zakresu wpływu aktywności fizycznej na kondycję psychofizyczną opartych o wiarygodne badania naukowe;
🏔️ bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie podczas wydarzenia;
🗻 zwrot kosztów podróży II klasą PKP lub innym środkiem transportu komunikacji zbiorowej,
do kwoty 60 zł w jedną stronę;
⛰️ nawiązanie kontaktów z innymi aktywnymi doktorantami z wielu polskich ośrodków akademickich uczestniczących w wydarzeniu.

Nie zwlekajcie! Liczba miejsc OGRANICZONA!
Szczegóły na stronie KRD.


Grupa PGE poszukuje innowacyjnych rozwiązań – konkurs „Energia Innowacji”

Szanowni Doktoranci,

PGE Polska Grupa Energetyczna SA poszukuje innowacyjnych doktorantów do współpracy. Planowane jest spotkanie reprezentantów Departamentu Rozwoju i Innowacji PGE z zainteresowanymi. Zgłoszenia proszę kierować na agnieszka.klej@pg.gda.pl (w temacie wiadomości: PGE) do dn. 10 marca br.

Zwracamy uwagę, że grupa PGE poszukuje również doktorantów z zakresu zarządzania czy informatyki!

W ramach spotkania zostaną zorganizowane warsztaty dotyczące zarządzania projektem oraz współpracy z biznesem.

Ponadto, nawet 80 000 złotych mogą otrzymać łącznie zwycięzcy II edycji konkursu „Energia Innowacji” organizowanego przez Fundację PGE. Do konkursu można zgłaszać innowacyjne projekty z obszaru działalności Grupy PGE. Najlepsze z nich mają szansę na wdrożenie.

Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców – doktorantów i doktorów do 10 lat od obrony rozprawy doktorskiej.

Zgłaszane przez nich rozwiązania powinny dotyczyć obszarów działalności Grupy Kapitałowej PGE, czyli:

 • wydobycia i wytwarzania,
 • energetyki odnawialnej,
 • dystrybucji lub sprzedaży energii elektrycznej.

Każda linia biznesowa wyznaczyła 3 tematy konkursowe – realne wyzwania, dotyczące jej działalności.

Prace konkursowe zgłaszać można do 20 marca 2017 roku. Więcej informacji >>> na stronie programu.


Akademia filmowa dla doktorantów

W roku akademickim 2016/2017, w semestrze letnim, na Wydziale Filologicznym UG odbędą się zajęcia pt."Akademia Dokumentalna" skierowane do doktorantów - także do wolnych słuchaczy spoza Uniwersytetu Gdańskiego. Program z cyklu „Oblicza człowieka w filmie” obejmuje projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych oraz dyskusje. Wybitne, nagradzane na światowych festiwalach filmy podejmować będą tematykę ludzi i ich postaw wobec przemocy, wojny, ekologii, ekonomii, polityki, choroby, rodziny, miłości czy wolności. W programie znalazły się filmy o tematyce obejmującej jak najwięcej kontekstów związanych z człowieczeństwem, dotykającej problemy jednostki i społeczności w wielu zakątkach globu.

Podczas zajęć realizowanych w ramach projektu „Akademia Dokumentalna” przewidziane są spotkania z wieloma ciekawymi twórcami filmowymi oraz specjalistami poruszanej w filmie tematyki. Zajęcia poprowadzi wykładowca i praktyk, filmoznawca Marcin Borchardt. Trzygodzinne zajęcia połączone z projekcją filmu będą odbywać się wewtorki w auli 1.43 Wydz. Fil. UG o godz. 16.45. 

Szczegóły projektu i warunki uczestnictwa>>>