Inżynieria produkcji urządzeń elektronicznych | Politechnika Gdańska

Treść strony

Inżynieria produkcji urządzeń elektronicznych

Studia podyplomowe "Inżynieria produkcji urządzeń elektronicznych" są pierwszymi w Polsce, które umożliwiają kompleksowe zapoznanie słuchaczy z procesem produkcji urządzeń elektronicznych w praktyce, zgodnie z najnowszymi technologiami stosowanymi na rynku.

Celem studiów jest przygotowanie do pracy na stanowisku inżyniera (technologa) procesu w firmach produkcyjnych z branży elektronicznej, które zajmują się montażem podzespołów elektronicznych (PCBA). Zajęcia skierowane są do absolwentów studiów technicznych pierwszego i drugiego stopnia oraz do wszystkich osób z wykształceniem wyższym, które pracują lub chciałby pracować w sektorze produkcyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem szeroko rozumianej produkcji urządzeń elektronicznych i mechatronicznych. Adresatami studiów są zarówno obecni pracownicy branży, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje, jak i osoby, które zamierzają aplikować do pracy w działach inżynieryjnych firm produkujących elektronikę. Studia stanowią również doskonałe uzupełnienie wiedzy pracowników zapewniających jakość produktów elektronicznych. Potencjalnymi słuchaczami studiów są absolwenci pierwszego stopnia studiów na szeroko rozumianych kierunkach technicznych.

Program studiów powstał w oparciu o realne potrzeby, jakie przedsiębiorstwa z województwa pomorskiego zgłaszają w ramach Pomorskiego Klastra ICT "Interizon" oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ich uruchomienie jest odpowiedzią na potrzeby rekrutacyjne przedsiębiorstw produkcyjnych z branży elektronicznej w regionie i w całej Polsce. Program studiów został opracowany we współpracy z wiodącymi producentami elektroniki na Pomorzu: Assel, Flextronics International Poland, Jabil Circuit Poland, Radmor, LACROIX Electronics, Kitron, Northvolt oraz VECTOR BLUE HUB, a także Fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia działającą przy Klastrze "Interizon" na rzecz zapewnienia kapitału ludzkiego dla branży ICT.

Czas trwania:2 semestry

Data rozpoczęcia zajęć:Tymczasowo studia są zawieszone

Koszt:8000 zł

Wydział:
  • Wydział Elektrotechniki, Telekomunikacji i Informatyki
Więcej informacji

Kierownik studiów podyplomowych

dr inż. Arkadiusz Szewczyk

Sekretariat

dr inż. Agnieszka Tracz-Sagajdakow budynek WETI A, pok. EA 447 tel.:+48 58 347 14 84 e-mail: studia_ipue@eti.pg.edu.pl