Miejsce konferencji

Konferencja STUKNUT’19  jest organizowana przez Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej jako wspólne przedsięwzięcie ze stowarzyszeniem The Sail Training Association Poland (STAP) (http://www.pogoria.pl) mające na celu prezentację osiągnięć naukowych, a także upowszechnianie sportu żeglarskiego oraz edukację morską studentów.

Tak jak podczas czterech pierwszych edycji, konferencja odbędzie się podczas rejsu żaglowca STS “POGORIA”. Uczestnicy rejsu będą zakwaterowani w kubrykach 8-, 10-, 12-osobowych i oprócz udziału w konferencji stanowić będą załogę wykonującą wszelkie prace związane z funkcjonowaniem żaglowca (wachty nawigacyjne, kotwiczne, portowe i bosmańskie oraz prace kuchenne i porządkowe).
Rejs odbędzie się w terminie od 26.10.2019 - 02.11.2019 po wodach Morza Liguryjskiego. Portem zaokrętowania i wyokrętowania najprawdopodobniej będzie – Civitavecchia - miasto portowe położone blisko Rzymu. Dokładne informacje podane zostaną w komunikacie nr 2.

PLANOWANY PRZEBIEG KONFERENCJI

  • 25.10.2019 – wyjazd z Polski autobusem z Gdańska (we wczesnych godzinach rannych) przez Warszawę, Gliwice do portu zaokrętowania,
  • 26.10.2019 (godziny poranne) – zaokrętowanie na żaglowiec Pogoria oraz szkolenie żeglarskie,
  • 27.10 – 01.11.2019 – rejs żeglarski po akwenie Morza  Liguryjskiego z odwiedzeniem portu Castellammare dela Stabia położonego u podnóża wulkanu Wezuwiusz z jednoczesnymi codziennymi sesjami konferencyjnymi,
  • 02.11.2019– wyokrętowanie z żaglowca oraz wyjazd do Polski autobusem (w późnych godzinach wieczornych) z portu wyokrętowania przez Gliwice oraz Warszawę do Gdańska.