V KONFERENCJA
Osiągnięcia Studenckich Kół Naukowych Uczelni Technicznych – STUKNUT’19
26.11.2019 - 02.11.2019

pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Gdańskiej
 

ZAPROSZENIE

Po czterech udanych edycjach, Komitet Organizacyjny ma zaszczyt zaprosić zainteresowanych studentów (i ich opiekunów naukowych) do udziału w V Konferencji „Osiągnięcia Studenckich Kół Naukowych Uczelni Technicznych”.

Celem Konferencji jest umożliwienie studentom I, II i III stopnia studiów uczestniczącym w działalności kół naukowych prezentacji osiągnięć z zakresu teorii i praktyki z dziedzin związanych z szeroko rozumianą techniką, w tym: mechaniką, budową i eksploatacją maszyn, inżynierią materiałową, transportem, inżynierią bezpieczeństwa, telekomunikacją, informatyką, a także biomechaniką, inżynierią biomateriałów, inżynierią biomedyczną, ochroną środowiska, zarzadzaniem projektami inżynierskim itp.

Konferencja STUKNUT’19  jest organizowana przez Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej jako wspólne przedsięwzięcie ze stowarzyszeniem The Sail Training Association Poland (STAP) (http://www.pogoria.pl) mające na celu prezentację osiągnięć naukowych, a także upowszechnianie sportu żeglarskiego oraz edukację morską studentów.

Tak jak podczas czterech pierwszych edycji, konferencja odbędzie się podczas rejsu żaglowca STS “POGORIA”. Uczestnicy rejsu będą zakwaterowani w kubrykach 8-, 10-, 12-osobowych i oprócz udziału w konferencji stanowić będą załogę wykonującą wszelkie prace związane z funkcjonowaniem żaglowca (wachty nawigacyjne, kotwiczne, portowe i bosmańskie oraz prace kuchenne i porządkowe).
Rejs odbędzie się w terminie od 26.10.2019 - 02.11.2019 po wodach Morza Liguryjskiego. Portem zaokrętowania i wyokrętowania najprawdopodobniej będzie – Civitavecchia - miasto portowe położone blisko Rzymu. Dokładne informacje podane zostaną w komunikacie nr 2.

 

Z przebiegiem poprzedniej konferencji (zakwaterowanie, obowiązki, atmosfera, sposób prezentacji referatów) można zapoznać się na naszej stronie internetowej: https://pg.edu.pl/stuknut oraz w sprawozdaniach uczestników konferencji reprezentujących koła naukowe różnych uczelni technicznych dostępnych m.in. na stronach internetowych: