V KONFERENCJA
Osiągnięcia Studenckich Kół Naukowych Uczelni Technicznych – STUKNUT’19
26.11.2019 - 02.11.2019

pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Gdańskiej
prof. dra hab. inż. Jacka Namieśnika

ZAPROSZENIE

Po czterech udanych edycjach, Komitet Organizacyjny ma zaszczyt zaprosić zainteresowanych studentów (i ich opiekunów naukowych) do udziału w V Konferencji „Osiągnięcia Studenckich Kół Naukowych Uczelni Technicznych”.

Celem Konferencji jest umożliwienie studentom I, II i III stopnia studiów uczestniczącym w działalności kół naukowych prezentacji osiągnięć z zakresu teorii i praktyki z dziedzin związanych z szeroko rozumianą techniką, w tym: mechaniką, budową i eksploatacją maszyn, inżynierią materiałową, transportem, inżynierią bezpieczeństwa, telekomunikacją, informatyką, a także biomechaniką, inżynierią biomateriałów, inżynierią biomedyczną, ochroną środowiska, zarzadzaniem projektami inżynierskim itp.

Konferencja STUKNUT’19  jest organizowana przez Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej jako wspólne przedsięwzięcie ze stowarzyszeniem The Sail Training Association Poland (STAP) (http://www.pogoria.pl) mające na celu prezentację osiągnięć naukowych, a także upowszechnianie sportu żeglarskiego oraz edukację morską studentów.

Tak jak podczas czterech pierwszych edycji, konferencja odbędzie się podczas rejsu żaglowca STS “POGORIA”. Uczestnicy rejsu będą zakwaterowani w kubrykach 8-, 10-, 12-osobowych i oprócz udziału w konferencji stanowić będą załogę wykonującą wszelkie prace związane z funkcjonowaniem żaglowca (wachty nawigacyjne, kotwiczne, portowe i bosmańskie oraz prace kuchenne i porządkowe).
Rejs odbędzie się w terminie od 26.10.2019 - 02.11.2019 po wodach Morza Liguryjskiego. Portem zaokrętowania i wyokrętowania najprawdopodobniej będzie – Civitavecchia - miasto portowe położone blisko Rzymu. Dokładne informacje podane zostaną w komunikacie nr 2.

 

Z przebiegiem poprzedniej konferencji (zakwaterowanie, obowiązki, atmosfera, sposób prezentacji referatów) można zapoznać się na naszej stronie internetowej: https://pg.edu.pl/stuknut oraz w sprawozdaniach uczestników konferencji reprezentujących koła naukowe różnych uczelni technicznych dostępnych m.in. na stronach internetowych: