Akademik doktorancki DS12 – ważne informacje

1. Dla kogo?

O akademik ubiegać się mogą doktoranci wraz z małżonkiem i dziećmi. Za zgodą rektora mogą mieszkać również partnerzy doktorantów.

 

2. Gdzie?

Doktoranci na PG mają prawo do zamieszkania w akademiku doktoranckim ("domu doktoranta") DS12, znajdującym się na osiedlu akademików przy ul. Traugutta 115A. Wszystkie pokoje są jednoosobowe, większość w łącznikach 2-pokojowych z łazienką i aneksem kuchennym z lodówką.

 

3. Jak otrzymać miejsce w DS12?

Aby otrzymać miejsce należy dostarczyć wniosek (załącznik 4 do Regulaminu Domów Studenckich Politechniki Gdańskiej) do Komisji ds. socjalnych samorządu doktorantów. Dokumentowanie dochodu nie jest konieczne. Jeżeli miejsc nie wystarczy dla wszystkich chętnych, komisja poinformuje o konieczności dostarczenia dokumentów koniecznych do ustalenia dochodu. Doktorant wniosek o DS składa do Komisji ds. socjalnych podczas dyżurów. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Regulaminy, druki i wnioski (komunikat Prorektora) znajdują się tutaj

 

4. Opłaty:

Opłaty należy wnosić do 20 dnia danego miesiąca (doktoranci) lub 10 (pozostali mieszkańcy). W trakcie roku akademickiego opłaty obliczane są automatycznie w moja.pg - płatne przelewem na indywidualne konto. W trakcie wakacji płatność tylko gotówką w kasie akademika.

Cennik znajduje się tutaj.

 

Informujemy, że wszystkie informacje dotyczące przydziału miejsc w akademikach PG, w tym informacje o wolnych miejscach, dyżurach i wynikach ich rozdziału publikowane są na stronie Działu Spraw Studenckich oraz częściowo na stronie Samorządu Doktorantów.