Akademik doktorancki DS12 – ważne informacje

1. Dla kogo?

O akademik ubiegać się mogą doktoranci wraz z małżonkiem i dziećmi. Za zgodą rektora mogą mieszkać również partnerzy doktorantów.

 

2. Gdzie?

Doktoranci na PG mają prawo do zamieszkania w akademiku doktoranckim ("domu doktoranta") DS12, znajdującym się na osiedlu akademików przy ul. Traugutta 115A. Wszystkie pokoje są jednoosobowe, większość w łącznikach 2-pokojowych z łazienką i aneksem kuchennym z lodówką.

 

3. Jak otrzymać miejsce w DS12?

Doktorant wniosek o DS składa do Komisji ds. socjalnych podczas dyżurów. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Terminarz (komunikat Prorektora) jest tutaj

 

4. Opłaty:

Opłaty należy wnosić do 20 dnia danego miesiąca (doktoranci) lub 10 (pozostali mieszkańcy). W trakcie roku akademickiego opłaty obliczane są automatycznie w moja.pg - płatne przelewem na indywidualne konto. W trakcie wakacji płatność tylko gotówką w kasie akademika.

Cennik znajduje się tutaj.

 

5. Informacje dodatkowe:

W związku z corocznym problemem zbyt dużej liczby osób składających podania o miejsce w stosunku do liczby miejsc, dopiero po publikacji wyników „Akcji Lato” oraz po zakończeniu V etapu (koniec września) w przypadku przyznawania miejsc na kolejny rok akademicki, wolne miejsca będą przydzielane osobom, takim jak:

  • doktorantom z innych Uczelni przyjeżdzającym na staż/wymianę,
  • studentom (w przypadku, gdy studentowi Politechniki Gdańskiej przyznano inny Dom Studencki i uzyskał zgodę na przeniesienie do Domu Studenckiego nr 12),
  • młodym pracownikom Politechniki Gdańskiej, którym nie mija okres 2 lat po uzyskaniu tytułu doktora,
  • pozostałym pracownikom, których dotychczasowe i przyszłe zamieszkanie w DS 12 nie przekracza 2 lat.

Więcej informacji dla osób spoza PG jest tutaj.

 

Informujemy, że wszystkie informacje dotyczące przydziału miejsc w akademikach PG, w tym informacje o wolnych miejscach, dyżurach i wynikach ich rozdziału publikowane są na stronie Działu Spraw Studenckich oraz częściowo na stronie Samorządu Doktorantów.