III Pomorska Konferencja Open Science oraz warsztaty Focus on Open Science na PG

W dniach 9–10 października odbędzie się III Pomorska Konferencja Open Science: Otwarte Dane dla Nauki i Społeczeństwa. Wydarzenie organizowane jest przez Bibliotekę Politechniki Gdańskiej oraz Centrum Usług Informatycznych PG.

Tegoroczna edycja skupiać się będzie wokół tematyki otwartych zasobów naukowych, publikowania zgodnie z zasadami Open Access oraz otwartych danych badawczych i ich praktycznego wykorzystania.

W programie m.in. prezentacje naukowców i zespołów badawczych z Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dotyczące gromadzenia, udostępniania i wykorzystania danych w projektach badawczych; prezentacje dotyczące tworzenia metadanych dla datasetów, wymagań Narodowego Centrum Nauki dotyczących planów zarządzania danymi we wnioskach o granty naukowe, Open Access w procesie oceny dorobku naukowego (Web of Science), otwartych monografii, otwartych zasobów edukacyjnych i wielu innych ciekawych zagadnień dotyczących otwartości w nauce.

Uczestnicy konferencji będą także mogli wziąć udział w warsztatach Citizen Science oraz EUROPEANA.

Więcej informacji o konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie https://pg.edu.pl/pkos.