Informacja o konkursie na udział w projekcie

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacją o konkursie na udział w projekcie “Voltammetric detection of nitro-explosive compounds using hybrid diamond-graphene sensors: field monitoring of emerging contaminants in the Baltic Sea region”

Opis projektu:
Project concerns research on novel electrochemical sensing platform – NITROsens for rapid nitro-explosive compounds detection in both sea and freshwater. The limit of detection of NITROsens platform will be below the lifetime health advisory limit of nitro-explosive in drinking water, i.e. 2.0 ppb. The sensor will make it possible to quickly confirm the presence of explosive compounds in the aquatic environment. Hence, it can be successfully used for screening measurements to estimate environmental pollution with high-energetic nitro-compound. The sensor can also be used to assess the degree of leakage of explosives from the dumped after World War I and II barrels.

Grupa docelowa: obecni doktoranci Szkoły Doktrorskiej, a także doktoranci Szkoły Doktorskiej, rozpoczynający kształcenie w r.a. 2021/2022

Wymagania:
- kandydat/ka musi być przyjęty/a do Szkoły Doktorskiej Politechniki Gdańskiej (preferowany I i II rok Szkoły Doktorskiej)
- posiadanie stopnia mgr w elektrochemii, inżynierii materiałowej, chemii analitycznej
- mile widziana znajomość technik elektrochemicznych
- dobra znajomość języka angielskiego
- pasja do nauki
- zdolności komunikacyjne, zdolność do pracy samodzielnej

Typ konkursu: oficjalny konkurs zostanie ogłoszony w sierpniu 2021

Warunki zatrudnienia (stypendium/umowa o pracę): umowa o pracę

Rozpoczęcie projektu: 01.09.2021
Wymiar: pół etatu