Kolejny webinar w cyklu „Rzecznicy Talentów”

Biuro Karier PG zaprasza na kolejny webinar na temat własności intelektualnej
i przemysłowej w ramach IV edycji projektu „Rzecznicy Talentów”.

Spotkanie online odbędzie się 26 listopada br., o godz. 16:00, a poprowadzi go Piotr Mierzwiński - specjalista ds. własności intelektualnej oraz Paweł Kocańda - rzecznik patentowy.

W programie spotkania m.in.:

• Jak można chronić innowacyjne rozwiązania?
  • Co to jest patent na wynalazek i co można opatentować?
  • Jakie cechy musi posiadać wynalazek, aby uzyskać patent?
  • Czym się różni wynalazek chroniony patentem od wzoru użytkowego?
  • Gdzie i przez jaki czas można chronić wynalazki?
  • Po co przedsiębiorcy lub wynalazcy patent?
  • Która ochrona jest skuteczniejsza: patent czy tajemnica przedsiębiorstwa?

Rejestracja na wydarzenie.

„Rzecznicy Talentów” to autorski projekt Fundacji JWP Pomysł/Patent/Zysk oraz Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, którego celem jest popularyzacja wiedzy
z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej, a także promocja zawodu rzecznika patentowego, jako możliwej ścieżki kariery. Partnerem projektu jest Biuro Karier PG.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Konieczna jest rejestracja na poszczególne wydarzenia. W każdym spotkaniu może wziąć udział nieograniczona liczba osób z ramienia uczelni.

Projektowi towarzyszy „Konkurs o staż”, skierowany do studentów. Nagrodą w konkursie jest płatny, 3-miesięczny staż w jednym z biur Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, w Warszawie, Gdańsku, Krakowie lub Wrocławiu, dający możliwości praktycznego przyjrzenia się pracy specjalistów do spraw ochrony własności przemysłowej.