Kształcenie w szkole doktorskiej jest:
- oparte na programie kształcenia oraz indywidualnym planie badawczym,
- interdyscyplinarne,
- prowadzone w modułach,
- prowadzone w języku angielskim.
- w przypadku realizacji przedmiotów obieralnych, doktorant przedstawia listę przedmiotów z oferty dydaktycznej Szkoły Doktorskiej lub spoza niej, zatwierdzoną przez promotora. W przypadku realizacji zajęć spoza oferty dydaktycznej Szkoły Doktorskiej wymagana jest zgoda Dyrektora Szkoły lub upoważnionego Koordynatora.
- w przypadku, gdy na przedmiot zapisze się mniej niż 3 doktorantów (w przypadku zajęć finansowanych ze środków zewnętrznych mniej niż określono w odpowiednim regulaminie) przedmiot może nie być realizowany. Jeżeli przedmiot ten jest obowiązkowy, gwarantowane jest jego uruchomienie w kolejnym roku akademickim.
- jeżeli, zgodnie z programem kształcenia, nałożono na doktoranta obowiązek realizacji przedmiotów wyrównujących różnice programowe, musi on zaliczyć je w wyznaczonym terminie.
Zaliczanie elementów programu kształcenia
W Szkole Doktorskiej nie stosuje się systemu punktów ECTS, a realizację programu kształcenia rozlicza się w sposób godzinowy. Warunki zaliczenia przedmiotu ustalane są przez prowadzącego zajęcia w porozumieniu z doktorantami na początku zajęć.
W celu zaliczenia roku kształcenia doktorant jest zobowiązany:
- uzyskać zaliczenie zajęć,
- odbyć (jako prowadzący lub jako uczestniczący w prowadzeniu) zajęcia dydaktyczne ze studentami I i/lub II stopnia, będące praktyką zawodową- sposób ich prowadzenia podlega ocenie (pozytywnej lub negatywnej) wystawianej przez hospitującego te zajęcia,
- zrealizować zajęcia w wymaganym dla danego okresu wymiarze godzinowym,
- opracować i uaktualniać indywidualny plan badawczy, według wzoru określonego przez Dyrektora Szkoły,
- złożyć Dyrektorowi Szkoły sprawozdanie z przebiegu pracy naukowej (semestralne w przypadku doktorantów pierwszego roku, zaś roczne w przypadku doktorantów wyższych lat kształcenia), według wzoru określonego przez Dyrektora Szkoły
- uzyskać pozytywną ocenę swojego promotora,
- brać aktywny udział w seminariach katedralnych/wydziałowych/instytutowych oraz w dorocznym seminarium doktoranckim, w sposób określony przez Dyrektora Szkoły lub Koordynatora,
- prowadzić aktywną działalność publikacyjną,
- po drugim roku kształcenia podejść do oceny śródokresowej i otrzymać ocenę pozytywną.
Ramowe programy kształcenia oraz stan zaleczenia przedmiotów
Każdy doktorant odbywający kształcenie w Szkole Doktorskiej sam może sprawdzić stan zaliczenia przedmiotów na swoim koncie w systemie MojaPG - Link do instrukcji CUI.
Jednocześnie przypominamy, że stan zaliczenia przedmiotów należy porównywać z wymaganiami opisanymi w ramowym programie kształcenia..
Prosimy kierować się programem dla danej edycji (rok rozpoczęcia kształcenia):
Dla kogo
doktorantów rozpoczynających kształcenie w r.a. 2023/2024
doktorantów rozpoczynających kształcenie w r.a. 2022/2023
doktorantów rozpoczynających kształcenie w r.a. 2021/2022
doktorantów rozpoczynających kształcenie w r.a. 2020/2021
doktorantów rozpoczynających kształcenie w r.a. 2019/2020
Program kształcenia
Ramowy PK 2023-2024 (pdf, 392.70kB)--------------------------------
Ramowy PK 2022-2023 (pdf, 998.61kB)-------------------------------
Ramowy PK 2021-2022 (pdf, 988.62kB)--------------------------------
Ramowy PK 2020-2021 (pdf, 810.10kB)--------------------------------
Ramowy PK 2019-2020 (pdf, 806.57kB)--------------------------------
Prosimy śledzić zakładki dla programu kształcenia dla swojej dyscypliny oraz te odnoszące się do zajęć SOFT SKILLS i innych ogólnych zajęć publikowanych na niniejszej stronie.
Harmonogram zajęć dostępny jest w postaci publicznego kalendarza webmail, który można podczepić pod swój kalendarz osobisty.
W kalendarzu w nawiasach kwadratowych zastosowane zostały skróty od nazw dyscyplin, aby wiadomo było dla kogo przeznaczone są dane zajęcia.