Nauki Fizyczne [NF]

 

Okres kształcenia: 4 lata (8 semestrów) 

Język kształcenia:  angielski 

Opis programu: 

Program ma na celu nauczenie doktorantów innowacyjnych i nowatorskich technik, metodologii, wdrożeń fizyki eksperymentalnej i teoretycznej oraz pokrewnych dziedzin wiedzy. Kursy tego programu obejmują kursy obowiązkowe i fakultatywne, które podkreślają tradycyjne metody i współczesne osiągnięcia w dziedzinie fizyki, a także wykłady prowadzone przez profesorów wizytujących z różnych dziedzin na temat czołowych kierunków badawczych. Najważniejsze tematy objęte programem to: Współczesna fizyka atomowa i molekularna, Nowoczesne metody fizyki teoretycznej i Współczesna elektronika molekularna. 

Program ten zapewnia doktorantom wymagane wykształcenie z zakresu fizyki teoretycznej i eksperymentalnej, od szerokiej gamy branż do rozwijania własnych pomysłów i koncepcji, a także umiejętności twórczego rozwiązywania problemów. 

Możliwości rozwoju kariery: 

Absolwenci posiadają wiedzę i umiejętności z zakresu fizyki eksperymentalnej i teoretycznej oraz pokrewnych dziedzin wiedzy. 

 Absolwenci  otrzymają kwalifikacje do podjęcia pracy w branży jako liderzy jednostek lub kontynuowania badań i nauki w charakterze ekspertów w dziedzinie fizyki. 

Słowa kluczowe:

  • eksperymentalna i teoretyczna fizyka atomu i cząsteczki
  • informatyka kwantowa
  • fizyka teoretyczna
  • molekularne ciało stałe