Wsparcie psychologiczne doktorantów

 

„Strefa komfortu PSRP” to projekt skierowany do wszystkich studentów i doktorantów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym. W ramach tej inicjatywy każdy doktorant będzie miał możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online (również w języku angielskim) oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów. Dzięki temu projektowi poznamy odpowiedzi na nurtujące często pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego zarówno naszego, jak i naszych bliskich. Wszystko jest warte rozmowy!

Projekt realizowany w ramach zadania zleconego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Ponadto każdy student i doktorant Politechniki Gdańskiej, może skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa i psychoterapeuty. Na spotkanie wcześniej należy umówić się telefonicznie. 
 

Kontakt: Punkt konsultacyjny mieści się na ul. Mickiewicza 9/11 w Gdańsku.

Rejestracja do Centrum Pomocy Psychologicznej odbywa się telefonicznie. Studenci mogą rejestrować się od poniedziałku do piątku wyłącznie pod numerem stacjonarnym 58 352 13 52 od godziny 8.30 do 13.00 podając informację o tym, że są studentami Politechniki Gdańskiej. Dzwoniąc pod podany numer studenci mogą rejestrować się również do lekarza psychiatry.

Klinika Psychiatrii Dorosłych UCK oraz Kliniczny Oddział Ratunkowy UCK (Dzięki uprzejmości GUMed)
Konsultacje psychiatryczne oraz psychologiczne są dostępne całodobowo i bezzwłocznie w ramach dyżuru Kliniki Psychiatrii Dorosłych UCK. W przypadku potrzeby konsultacji, student może zgłosić się do Klinicznego Oddziału Ratunkowego UCK, w którym jest dostępna konsultacja psychiatryczna, a w dalszej kolejności wsparcie psychologiczne.

 

Więcej informacji tutaj,  tutaj i tutaj.