Wsparcie psychologiczne doktorantów

 

„Strefa komfortu PSRP” to projekt skierowany do wszystkich studentów i doktorantów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym. W ramach tej inicjatywy każdy doktorant będzie miał możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online (również w języku angielskim) oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów. Dzięki temu projektowi poznamy odpowiedzi na nurtujące często pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego zarówno naszego, jak i naszych bliskich. Wszystko jest warte rozmowy!

Projekt realizowany w ramach zadania zleconego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Centrum Pomocy Psychologicznej

Ponadto każdy student i doktorant Politechniki Gdańskiej, może skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa i psychoterapeuty.

 

Aby umówić się na konsultację należy wysłać maila  z poczty studenckiej Politechniki Gdańskiej na adres: a.burkiewicz@gumed.edu.pl, Na maila odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00- 17.00. W ramach konsultacji nie prowadzimy długoterminowej psychoterapii, udzielane jest wsparcie krótkoterminowe, a w razie potrzeby studenci kierowani są do placówek specjalistycznych, w tym na psychoterapię do ośrodków współpracujących. Ilość spotkań uzależniona jest od zgłaszanego problemu.

Centrum Pomocy Psychologicznej  nie jest ośrodkiem interwencji kryzysowej. Aby uzyskać pilną pomoc w sytuacjach nagłych, należy zgłosić się do:

  • Ośrodka interwencji kryzysowej, gdzie pomoc udzielana jest całodobowo 
  • Izby przyjęć, gdzie, w trybie dyżurowym niezwłocznie i całodobowo, można odbyć konsultację psychiatryczną, a w razie wskazań również psychologiczną  - Kliniczny Oddział Ratunkowy, UCK, Gdańsk, ul. Mariana Smoluchowskiego 17, Centrum Medycyny Inwazyjnej, parter. 

 

Więcej informacji tutaj,  tutaj