Ważne, by robić to, co się lubi

Na miano najlepszego studenta Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa zasłużył Dawid Zaniewski. Młody inżynier wygrał konkurs ogłoszony przez American Bureau of Shipping. Oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 5000 USD laureat ma możliwość odbycia staży w gdańskim i londyńskim biurze ABS.

 

ABS (amerykańskie towarzystwo klasyfikacyjne) zgłosiło się do władz WOiO z prośbą o wytypowanie pięciu najzdolniejszych studentów – kluczowe były osiągnięcia w nauce. Następnie studenci zostali zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne. Oprócz tego nominowani zobowiązani byli przygotować list motywacyjny wraz z referencjami.

Inż. Dawid Zaniewski (rozpoczął właśnie studia II stopnia) podkreśla, że większość pytań podczas rozmowy z szefostwem ABS dotyczyła wiedzy praktycznej. Przedstawiciele towarzystwa interesowali się także planami na przyszłość naszego studenta.

– Chciałbym zająć się projektowaniem układów cieplnych systemów napędowych oraz układów cieplnych instalacji przemysłowych. Interesuję się także konstruowaniem maszyn przepływowych – mówi o swoich planach zawodowych Dawid Zaniewski.

Pytany, w jaki sposób zostaje się najlepszym studentem, laureat odpowiada, że oprócz systematycznej nauki, bardzo istotne jest odnalezienie przyjemności w tym co się robi. Dawid Zaniewski nie ukrywa radości, że jego – jak sam mówi – trud włożony w naukę i rozwój własnych umiejętności został doceniony.

Staże w ABS będą dla niego kolejnymi okazjami do zdobycia wiedzy i cennego doświadczenia.

– Terminy staży nie są mi jeszcze znane. Zależy mi, by w trakcie praktyk nauczyć się jak najwięcej – podkreśla Zaniewski.

Konkurs na najlepszego studenta Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa organizowany był po raz drugi. W ubiegłym roku zwyciężył inż. Andrzej Gruszczyński, obecny student tegoż wydziału.  

Nagroda została wręczona 19 marca 2015 r. podczas wydziałowej uroczystości rozdania dyplomów.