Kursy przygotowawczy z matematyki do studiów | Politechnika Gdańska

Kursy przygotowawczy z matematyki do studiów

edukacja

Kurs adresowany jest głównie do studentów przyjętych na pierwszy rok studiów. Zapraszamy do udziału również uczniów szkół ponadpodstawowych chcących nieco wcześniej zapoznać się z wymaganiami uczelni w tym zakresie. Wcześniejsze rozpoczęcie powtórki z programu obowiązującego na maturze z matematyki umożliwi lepsze usystematyzowanie materiału. Kurs opracowano w oparciu o wymogi programowe poszczególnych Wydziałów Politechniki Gdańskiej. Systematyczna powtórka materiału zmniejszy również stres związany z adaptacją na pierwszym roku studiów. Zapisując się na kurs:

•     poszerzysz i utrwalisz swoją wiedzę oraz
  •     bez stresów i problemów rozpoczniesz naukę na studiach.

Celem kursu przygotowawczego w zakresie matematyki jest:

•     kompleksowe przygotowanie z matematyki studentów przyjętych na pierwszy rok studiów,
  •     podniesienie kompetencji studentów I roku wszystkich kierunków studiów w Politechnice Gdańskiej w zakresie matematyki - niezbędnej do kontynuowania studiów,
  •     pomoc w organizacji samodzielnej nauki,
  •     przygotowanie do studiowania na uczelniach technicznych,
  •     rozwinięcie umiejętności sprawnego liczenia i rozwiązywania zadań z matematyki,
  •     wyrównanie różnic programowych.

Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy Centrum Matematyki Politechniki Gdańskiej.