4 edycja projektu edukacyjnego Rzecznicy Talentów | Politechnika Gdańska

29 October 2020 16:00 - 17:15

Kategoria: Edukacja

Typ: webinarium

Biuro Karier PG, Partner projektu: "Rzecznicy Talentów", zaprasza w imieniu swoim oraz organizatorów do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń na temat ochrony praw własności intelektualnej, w formie spotkań online.

Biuro Karier PG, Partner projektu edukacyjnego: "Rzecznicy Talentów", zaprasza w imieniu swoim oraz organizatorów - Fundacji JWP Pomysł / Patent / Zysk oraz Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń na temat ochrony praw własności intelektualnej, w formie spotkań on-line (webinarów).

Projekt skierowany jest do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych uczelni wyższych i  ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej
i przemysłowej, a także promocję zawodu rzecznika patentowego, jako możliwej ścieżki kariery.

Pierwszy webinar pt. „Świat innowacji, a świat własności intelektualnej” odbędzie się 29 października br., o godz. 16:00, a poprowadzi go Pani Dorota Rzążewska krajowy i europejski rzecznik patentowy. W programie spotkania m.in: Czym jest innowacja we współczesnym świecie?/ Co to jest własność intelektualna?/ Jak chronić własne projekty, by czerpać z nich korzyści?/ Instytucje chroniące prawa własności przemysłowej/ Kto może i czy warto zostać rzecznikiem patentowym.

Projekt objęli patronatami: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Rzeczpospolita.