#CiekawiNauki [ONLINE] | Politechnika Gdańska

24 November 2020 18:00 - 19:00

Kategoria: Politechnika Otwarta

Typ: webinarium

9. spotkanie z cyklu #CiekawiNauki poświęcone będzie aplikacjom wspomagającym rozwój dzieci z zaburzeniami ze spectrum autyzmu. Transmisje na żywo: www.facebook.com/PolitechnikaOtwarta oraz www.youtube.com.

Dlaczego i jak powstają aplikacje wspomagające rozwój dzieci z autyzmem? Jak wyglądają i jak działają takie aplikacje? Jaką rolę w terapii dzieci z autyzmem będą odgrywać roboty humanoidalne? Co zrobić, aby dziecko z autyzmem odniosło sukces? Posłuchaj i zapytaj ekspertów!

W ramach 9. spotkania z cyklu #CiekawiNauki wystąpią dr Anna Budzińska oraz mgr Iwona Ruta-Sominka z Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka, a także prof. Agnieszka Landowska z Katedry Inżynierii Oprogramowania Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.

Panie dr Anna Budzińska i mgr Iwona Ruta-Sominka opowiedzą, jakie aplikacje znajdują zastosowanie w bieżącej terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Prelegentki wskażą, jak dopasowywać aplikacje do indywidualnych deficytów dziecka oraz jakie umiejętności można kształcić. Dodatkowo zaprezentują wyniki, jakie osiągają ich podopieczni, wykorzystując aplikacje powstałe w wyniku współpracy Instytutu z Politechniką Gdańską.

Z kolei prof. Agnieszka Landowska wyjaśni, dlaczego dzieciom z autyzmem proponuje się rozwiązania technologiczne. Profesor wskaże zasady projektowania i wytwarzania technologii dla osób z autyzmem. Opowie także o powstałych z jej udziałem Przyjaznych Aplikacjach oraz o robocie społecznym KASPAR, który przyjechał do Polski w ramach projektu Erasmus Plus Emboa. Wykorzystanie tego typu robotów w przyszłości znacznie rozszerzy możliwości terapii i nauki zachowań u dzieci zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Prelegentki chętnie odpowiedzą na pytania uczestników.

Kiedy?

24 listopada 2020 r., godz. 18.00

Gdzie?

www.facebook.com/PolitechnikaOtwarta – transmisja na żywo, z możliwością zadawania pytań w komentarzach

www.youtube.com – transmisja na żywo

------

Sponsorem wydarzenia online #CiekawiNauki – Jak nowoczesne technologie wspomagają terapię dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu? jest SAUR NEPTUN GDAŃSK S.A.