Nowoczesne zarządzanie biznesem – wykłady z praktykami | Politechnika Gdańska

Nowoczesne zarządzanie biznesem – wykłady z praktykami

15 April 2021 09:30 - 14:15

Kategoria: Inne

Typ: Wykład

W ramach przedmiotów prowadzonych przez prof. Marię Jastrzębską oraz dr inż. Marcina Potrykusa (Wydział Zarządzania i Ekonomii PG) odbędą się ogólnodostępne wydarzenia przeprowadzone w formie zdalnej.

godz. 9.30 (15.04.21)

WEJSCIE NA SPOTKANIE

Wykład: „Nie stój - inwestuj!” - wykład realizowany przez przedstawiciela Szkoły Giełdowej Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych

Czas trwania: 75 min

Prelegent: dr Roman Asyngier - Adiunkt w Katedrze Ubezpieczeń i Inwestycji na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

***

dr Roman Asyngier - Doktor nauk ekonomicznych; praca doktorska nt. "Zastosowanie fundamentalnej analizy wskaźnikowej do kształtowania strategii inwestycyjnych w akcje banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie", obroniona w 2009 roku z wyróżnieniem.

Zainteresowania naukowe koncentruje na szeroko rozumianym funkcjonowaniu rynku finansowego, jego instytucji i instrumentów. Szczegółowe badania prowadzi w obszarze wpływu informacji i zdarzeń rynkowych na notowania instrumentów finansowych oraz współzależności notowań na rynkach giełdowych i alternatywnych systemach obrotu.

Biegły sądowy w zakresie " Giełda i obrót instrumentami finansowymi". Koordynator współpracy Wydziału Ekonomicznego z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Koordynator i wykładowca Szkoły Giełdowej na Wydziale Ekonomicznym UMCS. Inwestor giełdowy - praktyk.

godz. 13.15 (15.04.21)

WEJŚCIE NA SPOTKANIE

Wykład: „Wiarygodność finansowa - co możesz zyskać?” - wykład realizowany przy współpracy z Biurem Informacji Kredytowej przez przedstawiciela Centrum Prawa Bankowego i Informacji

Czas trwania: 60 min

Prelegent: Marcin Wąsik-Wiszniewski - Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej w Programie Nowoczesne Zarządzanie Biznesem (www.nzb.pl).

***

Marcin Wąsik-Wiszniewski - Absolwent Akademii Morskiej. Od 2015 r. roku związany z Centrum Prawa Bankowego i Informacji, które w imieniu Związku Banków Polskich zarządza Systemami Wymiany Informacji, umożliwiającymi m.in. ocenę wiarygodności klientów i weryfikację ich tożsamości, przeciwdziałanie wyłudzeniom i poprawę wykrywalności zachowań przestępczych.

Serdecznie zapraszamy!