Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie: 12 maja 2018 r. (sobota), godz. 10:00

Dla uczniów z przedmiotu: informatyka

Poziom: szkoła ponadpodstawowa

Liczba uczestników: max. 60 (w tym 45 uczestników kursu e-learningowego)

Temat: Java i Android - podstawy programowania

Opis spotkania:

Celem spotkania jest zapoznanie uczniów z podstawami w zakresie programowania w języku Java oraz z podstawami tworzenia aplikacji w środowisku Android. Spotkanie poprowadzone będzie w formie wykładu pt. „Android – tworzymy program z interfejsem graficznym” oraz laboratorium komputerowego poświęconego praktycznemu doskonaleniu w zakresie programowania. Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję samodzielnie stworzyć grę typu memory.

Materiał przedstawiany na spotkaniu będzie wprowadzał do zagadnień programowania w języku Java oraz środowiska Android. Uczeń zapozna się z podstawowymi zasadami tworzenia programów w języku Java i środowisku Android. Zdobędzie podstawowe umiejętności napisania programu w języku Java oraz programu w środowisku Android.

Od uczniów wymagana jest podstawowa wiedza w zakresie obsługi komputerów. Mile widziane są wcześniejsze doświadczenia w zakresie programowania lub rozwiązywania problemów obliczeniowych z zastosowaniem komputera (np. w środowisku programu MS Excel lub podobnego).

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy

Serdecznie zapraszamy!

HARMONOGRAM SPOTKANIA

12 maja 2018r.