Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie: 13 maja 2017 (sobota), godz. 10:00

Dla uczniów z przedmiotu: informatyka

Poziom: gimnazjalny

Liczba uczestników: max. 15

Temat: HTML5 - podstawy programowania

Opis spotkania:

Celem spotkania jest zapoznanie uczniów z podstawami w zakresie programowania w języku HTML5 oraz z podstawami tworzenia aplikacji w środowisku JavaScript. Spotkanie poprowadzone będzie w formie wykładu poświęconego technikom tworzenia aplikacji webowych oraz laboratorium komputerowego poświęconego praktycznemu doskonaleniu w zakresie programowania serwisów www. Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję samodzielnie stworzyć prosty formularz „Kartę zgłoszeniową uczestnika zawodów sportowych”.

Materiał przedstawiany na spotkaniu będzie wprowadzał do zagadnień programowania w języku HTML5 oraz CSS3 i Java Script. Od uczniów wymagana jest podstawowa wiedza w zakresie obsługi komputerów. Mile widziane są wcześniejsze doświadczenia w zakresie programowania lub rozwiązywania problemów obliczeniowych z zastosowaniem komputera (np. w środowisku programu MS Excel lub podobnego). Kurs będzie prowadzony od podstaw.

Uczeń zapozna się z podstawowymi elementami składni języka HTML5 oraz zasadami budowy serwisów i stron www w języku HTML5, CSS3 oraz JavaScript. Zdobędzie podstawowe umiejętności napisania prostej strony www z elementami nawigacji i prostej interakcji z użytkownikiem.

HARMONOGRAM SPOTKANIA

13 maja 2017 r.

Godzina Rodzaj zajęć Sala
10:00 – 10:15 Rejestracja uczniów