Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie: 13 maja 2017 (sobota), godz. 10:00

Dla uczniów z przedmiotu: informatyka

Poziom: ponadgimnazjalny

Liczba uczestników: max. 26

Temat: Java i Android - podstawy programowania

Opis spotkania:

Celem spotkania jest zapoznanie uczniów z podstawami w zakresie programowania w języku Java oraz z podstawami tworzenia aplikacji w środowisku Android. Spotkanie poprowadzone będzie w formie wykładu pt. „Android – tworzymy program z interfejsem graficznym” oraz laboratorium komputerowego poświęconego praktycznemu doskonaleniu w zakresie programowania. Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję samodzielnie stworzyć grę w kółko i krzyżyk.

Materiał przedstawiany na spotkaniu będzie wprowadzał do zagadnień programowania w języku Java oraz środowiska Android. Uczeń zapozna się z podstawowymi zasadami tworzenia programów w języku Java i środowisku Android. Zdobędzie podstawowe umiejętności napisania programu w języku Java oraz programu w środowisku Android.

Od uczniów wymagana jest podstawowa wiedza w zakresie obsługi komputerów. Mile widziane są wcześniejsze doświadczenia w zakresie programowania lub rozwiązywania problemów obliczeniowych z zastosowaniem komputera (np. w środowisku programu MS Excel lub podobnego).

HARMONOGRAM SPOTKANIA

13 maja 2017 r.

Godzina Rodzaj zajęć Sala
10:00 – 10:15 Rejestracja uczniów