Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie: 17 kwietnia 2021 r. (sobota), godz. 10:00

Dla uczniów z przedmiotu: matematyka

Poziom: szkoła ponadpodstawowa

Liczba uczestników: max. 60

Temat: Matrix reaktywacja

Opis spotkania:

Omawiana na spotkaniu tematyka pojawia się w różnych dziedzinach nauki. Układy równań służą do opisu wielu zjawisk rzeczywistych, np. w fizyce do opisu ruchu dwóch lub większej liczby ciał oddziałujących na siebie. W meteorologii prognozowanie pogody przeprowadza się rozwiązując skomplikowane układy równań zależne od np. temperatury, ciśnienia, wilgotności i siły wiatru. Występują w każdej dziedzinie, w której pojawia się zagadnienie optymalizacji jakichś wielkości.

W trakcie wykładu uczniowie dowiedzą się jak wyznaczyć rozwiązania układu równań liniowych metodą Gaussa – Jordana. Poznają tajniki działań na wierszach.

Podczas ćwiczeń będziemy rozwiązywać zadania związane z treściami podanymi na wykładzie. Przedstawimy i omówimy działania na macierzach blokowych.

Na laboratorium komputerowym uczniowie będą eksperymentalnie pogłębiać wiedzę z układów równań liniowych przy pomocy darmowego oprogramowania GeoGebra

Spotkanie akademickie poprowadzone zostanie w formie zdalnej na uczelnianej platformie e-learningowej Moodle Politechniki Gdańskiej: https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/

Zapisy zamknięte

Serdecznie zapraszamy!