Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie: 21 listopada 2020 r. (sobota), godz. 10:00

Dla uczniów z przedmiotu: informatyka

Poziom: klasy VII-VIII szkoły podstawowej

Liczba uczestników: max. 40

Podstawy budowania stron przy pomocy PHP7

Opis spotkania:

Spotkanie poświęcone będzie zapoznaniu uczniów z podstawami w zakresie programowania w języku PHP7 przy  tworzeniu dynamicznie generowanych treści stron internetowych.

Przedstawiany materiał będzie wprowadzał do zagadnień programowania w języku PHP. Od uczniów wymagana jest podstawowa wiedza w zakresie obsługi komputerów, oraz tworzenia prostych stron internetowych za pomocą technologii HTML, CSS i JavaScript. Mile widziane są wcześniejsze doświadczenia w zakresie programowania lub rozwiązywania problemów obliczeniowych z zastosowaniem komputera (np. w środowisku programu MS Excel lub podobnego).

Uczeń zapozna się z podstawowymi elementami składni języka PHP oraz budową dynamicznie generowanych stron. Zdobędzie podstawowe umiejętności napisania prostej, generowanej „w locie” strony internetowej z elementami nawigacji i interakcji z użytkownikiem za pomocą elementów skryptowych języka PHP.

Spotkanie poprowadzone zostanie w formie wykładu oraz laboratorium komputerowego poświęconego stworzeniu strony internetowej, w postaci fragmentu świadectwa ukończenia kolejnej klasy na podstawie bazy danych ocen, zdobytych podczas ostatniego semestru.

Zapisy zamknięte

HARMONOGRAM SPOTKANIA

21 listopada 2020 r.

Godzina Rodzaj zajęć