Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie 7 grudnia 2019 r. (sobota), godz. 10:00

Dla uczniów z przedmiotu: matematyka

Poziom: szkoła ponadpodstawowa

Liczba uczestników: max. 60

Temat: Liczby zespolone a geometria

Opis spotkania:

Jeśli chcesz powtórzyć i rozszerzyć wiadomości o liczbach zespolonych lub dowiedzieć się co to takiego są liczby zespolone to spotkanie jest dla Ciebie!

Nasze spotkanie składa się z 3 modułów: wykładu, laboratorium komputerowego i ćwiczeń.

Na wykładzie przedstawimy podstawowe informacje o liczbach zespolonych: postaci algebraicznej wraz z interpretacją geometryczną i postaci trygonometrycznej. Jeśli nie miałeś do tej pory trygonometrii, nie martw się. W czasie spotkania dowiesz się wszystkiego co będzie nam potrzebne. Porozmawiamy też o geometrii analitycznej w ujęciu zespolonym.

Na laboratorium komputerowym, używając GeoGebry, wspólnie będziemy odkrywać pewne własności dotyczące liczb zespolonych. Dodatkowo nauczymy się korzystać z Octave/MATLABA do obliczeń związanych z liczbami zespolonymi.

Na ćwiczeniach rozwiążemy ciekawe zadania stosując podejście, z którym nie spotkasz się w czasie zajęć w szkole. W ten sposób utrwalimy wcześniej nabyte umiejętności.

Zapisy zamknięte

Serdecznie zapraszamy!

HARMONOGRAM SPOTKANIA

7 grudnia 2019r.