Studenci z Krakowa podziwiają naszych „Zdolnych z Pomorza”!

14 kwietnia 2018 roku odbyło się kolejne z serii spotkań akademickich organizowanych przez Politechnikę Gdańską w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Politechnika Gdańska”.  W spotkaniu pt. „Zadziwiający świat trójkąta Pascala! oprócz zdolnej młodzieży, uczestniczyła 22-osobowa grupa studentów kierunku matematyka z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

Bezpośrednią opiekę nad studentami podczas wizyty studyjnej, realizowanej w ramach projektu „Kompetencje na Start UP”, sprawowała dr Anna Niewulis, nauczyciel akademicki z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość.

Studenci w ramach 4-godzinnego spotkania mieli możliwość obserwowania i omówienia zajęć prowadzonych przez dr Annę Niewulis.  Ponadto wysłuchali wykładu, podczas którego  dowiedzieli się jaki jest cel projektu „Zdolni z Pomorza” oraz zapoznali się z działaniami realizowanymi w ramach tegoż projektu.

Przyszli nauczyciele matematyki poznali formy wsparcia dla zdolnych uczniów oraz ich nauczycieli. W szczególności swoją uwagę skupili na formach wsparcia akademickiego realizowanych na PG, obejmujących działania dydaktyczne z zakresu matematycznego.

Galeria zdjęć