„RZECZNICY TALENTÓW” – projekt edukacyjny na Politechnice Gdańskiej w cyklicznej formule bezpłatnych szkoleń na temat praw własności intelektualnej i przemysłowej

Biuro Karier PG, Partner projektu edukacyjnego: "Rzecznicy Talentów", zaprasza w imieniu swoim oraz organizatorów - Fundacji JWP Pomysł / Patent / Zysk oraz Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń na temat praw własności intelektualnej i przemysłowej, w formie spotkań on-line (webinarów).

„Rzecznicy Talentów” to autorski projekt Fundacji JWP Pomysł/Patent/Zysk oraz Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, którego celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej, a także promocja zawodu rzecznika patentowego, jako możliwej ścieżki kariery.

Pierwszy webinar odbędzie się 29 października br., o godz. 16:00, a poprowadzi go Pani Dorota Rzążewska krajowy i europejski rzecznik patentowy. W programie spotkania m.in:
Czym jest innowacja we współczesnym świecie?
Co to jest własność intelektualna?
Jak zabezpieczyć efekty pracy naukowej?
Jak chronić własne projekty, by czerpać z nich korzyści?
Kto może i czy warto zostać rzecznikiem patentowym?

Projektowi towarzyszyć będzie również „Konkurs o staż”, skierowany do studentów,  którego nagrodą jest płatny, 3-miesięczny staż w jednym z biur Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, w Warszawie, Gdańsku, Krakowie lub Wrocławiu, dający możliwości praktycznego przyjrzenia się pracy specjalistów do spraw ochrony własności przemysłowej.

Zaproszenie skierowane jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowych Uczelni.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Konieczna jest rejestracja na poszczególne wydarzenia.

W spotkaniu może wziąć udział nieograniczona liczba osób z ramienia Uczelni.
Szczegóły na stronie: https://www.jwp-fundacja.pl/projekty/rzecznicy-talentow/