Budżet Obywatelski Politechniki Gdańskiej - startuje IV edycja. Czeka pół miliona złotych!

Już od 23 października pracownicy, doktoranci i studenci mogą zgłaszać swoje propozycje do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Zobacz FILM prezentujący realizacje projeków, w którym prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej zaprasza wszystkich studentów i pracowników Politechniki Gdańskiej do wzięcia udziału [TUTAJ].

W ramach poprzednich trzech edycji BO PG wybranych zostało 11 projektów pracowniczych i 12 projektów studenckich, na realizację których przeznaczono w sumie półtora miliona złotych. Ze stanem realizacji poszczególnych projektów można zapoznać się [tutaj].

Podobnie jak w latach poprzednich, w nowej edycji BO PG 350 tys. zł będzie stanowić budżet na realizację projektów pracowniczych, a 150 tys. zł na realizację projektów studenckich. Zasady dotyczące budżetu obywatelskiego zostały określone w jego Regulaminie.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2020:

● 23 październik, od godz. 9.00 – rozpoczęcie przyjmowania propozycji projektów

● 6 listopada, do godz. 12.00 – zakończenie przyjmowania propozycji projektów

● 20 listopada, po godz. 12.00 – ogłoszenie wstępnej listy projektów przeznaczonych do głosowania

● 27 listopada, od godz. 0.00 – rozpoczęcie głosowania

● 4 grudnia, do godz. 23.59 – zakończenie głosowania

● 11 grudnia, po godz. 12.00 – ogłoszenie listy rankingowej projektów

● 18 grudnia, do godz. 12.00 – termin składania pisemnych odwołań

● 8 stycznia, po godz. 12.00 – ogłoszenie ostatecznej listy projektów do realizacji

● styczeń-grudzień 2020 – realizacja zwycięskich projektów

Szczegółowy harmonogram dostępny jest [tutaj].

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z BO PG można znaleźć [tutaj].

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski.