Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach Urzędu Patentowego RP rozpisanych na rok 2017

• Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w organizowanych przez siebie konkursach:

1.       XV edycji konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej 2017,

2.       V edycji konkursu na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej,
    w tym przemysłowej,

3.      V edycji konkursu na krótki film promujący korzyści wynikające z ochrony własności intelektualnej,

4.      XV edycja Konkursu na plakat 2017.

Prace konkursowe można nadsyłać do 16 października 2017 r.

Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone w czasie uroczystej gali.

Zapraszamy osoby kreatywne i z pasją!

Terminy, dane kontaktowe, regulaminy i formularze zgłoszeniowe dotyczące poszczególnych konkursów znajdują się pod adresem:

Zapraszamy do galerii nagrodzoncyh filmów i życzymy powodzenia!

Student wynalazca - edycja VII

• Politechnika Świętokrzyska zaprasza do udziału w VII edycji

Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”

Konkurs jest adresowany do:
    studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami
    wynalazku
    lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym
    lub zgłoszonego do ochrony
    w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.
    Do konkursu mogą być również zgłoszone wynalazki i wzory użytkowe,
    które powstały w ramach współpracy międzynarodowej,
    których współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni.

Pięciu laureatów nagród głównych weźmie udział w 45. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie w dniach 29 marca – 2 kwietnia 2017 r. Organizator sfinansuje koszty stoiska wystawienniczego oraz podróży i pobytu laureatów  w Genewie.

Nabór zgłoszeń do konkursu będzie trwać od 21 listopada 2016 r. do 25 stycznia 2017 r.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest:

przesłanie mailem na adres kkot@tu.kielce.pl kompletnego zgłoszenia, które powinno zwierać:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (w pliku do edycji, najlepiej w formacie doc lub odt);
    POTWIERDZENIE ZGŁOSZENIA wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą lub decyzję o udzieleniu prawa wyłącznego (skan lub zdjęcie, najlepiej w formacie PDF, GIF, TIF, jpg, bmp);
    OŚWIADCZENIE z czytelnym podpisem twórcy/współtwórcy dokonującego zgłoszenia (skan lub zdjęcie, najlepiej w formacie PDF, GIF, TIF, jpg, bmp);
    jak również zdjęcia, filmy, prezentacje multimedialne, wizualizacje, rysunki techniczne, schematy, wykresy lub inne dodatkowe materiały i opisy, które mogą mieć istotne znaczenie w ocenie zgłaszanego rozwiązania.

Osoby do kontaktu:

Małgorzata Kita, e-mail:mchechelska@tu.kielce.pl, tel.: 41 34 24 358

Kamil Kot, e-mail: kkot@tu.kielce.pl; tel.: 41 34 24 387

Przed dokonaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM KONKURSU

Więcej informacji i niezbędne pliki znajdziecie Państwo na stronie:

ulotka

Zachęcamy do wzięcia udziału i życzymy powodzenia!

Link do krótkiego filmu promującego Konkurs: