Webinar - Online

Data i Godzina: 2021-05-20 | 16:00-17:15 

Dla Kogo:

Zapraszamy szczególnie studentów kierunków politechnicznych, nauk przyrodniczych i prawa, doktorantów, pracowników naukowych uczelni wyższych, ale także przedsiębiorców i innowatorów ze start-upów.

Opis:

20 maja 2021r. zapraszamy na szóste spotkanie w ramach IV edycji projektu Rzecznicy Talentów.

16:00 - 17:15 - webinar
17:15 - 17:30 - czat z ekspertem
17:30 - 17:40 - test dla chętnych

Prelegenci:

Piotr Mierzwiński - rzecznik patentowy

Oliwia Czarnocka - rzecznik patentowy

Program:

• Patent - dla kogo i w jakim celu? zagadnienia dotyczące systemu patentowego

• Jakie rozwiązania w świecie technologii cyfrowych mają szansę na ochronę patentową?

• A co jeśli nie patent – omówienie innych form ochrony innowacji w świecie technologii cyfrowych?

• Czy sztuczna inteligencja może być twórcą?

• Sztuczna inteligencja i fin-tech – jakie wyzwania stawiają systemowi patentowemu?

• Czy gra komputerowa może być chroniona, czyli ochrona własności intelektualnej w świecie technologii cyfrowej.

• Podsumowanie

• Czat z ekspertem

• Test sprawdzający wiedzę dla chętnych

Warunki Uczestnictwa:

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymagana rejestracja poprzez formularz.

Wypełniając formularz akceptujecie Państwo poniższe:

 • Zgadzam się na wykorzystywanie moich danych osobowych przez kancelarię JWP Rzecznicy Patentowi, Fundację JWP i podmioty powiązane w celach marketingowych.
 • Zgadzam się na wykorzystywanie mojego adresu e-mail do przesyłania informacji handlowych, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
 • Oświadczam, że zapoznałem się z treścią klauzuli informacyjnej dostępnej na stronie www.fundacja-jwp.pl

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza Państwa do udziału w konferencji organizowanej w dniu 26 kwietnia br. z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej.  

 

Konferencja pt. „Ochrona innowacji w przedsiębiorstwie - komercjalizacja w czasach pandemii" została objęta

Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy.
Współorganizatorami wydarzenia są: Giełda Papierów Wartościowych oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz.
Do udziału zaprosiliśmy wybitnych specjalistów i praktyków z zakresu komercjalizacji innowacji
oraz przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii
a także instytucji zajmujących się finansowaniem badań i innowacyjnych rozwiązań.

 

Główne zagadnienia konferencji:

- Innowacje jako narzędzie wyjścia z kryzysu,

- Własność intelektualna w przedsiębiorstwach w czasie pandemii,

- Finansowanie innowacji.


Szczegółowy program wydarzenia znajduje się pod poniższym linkiem:

program konferencji .pdf

W tym roku, ze względu na pandemię, konferencja odbędzie się  w formie online.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:00 i będzie transmitowane z siedziby Giełdy Papierów Wartościowych.
Transmisja będzie dostępna na stronie internetowej Urzędu Patentowego RP.


Dostęp do transmisji możliwy będzie w dniu wydarzenia pod poniższym linkiem:

https://uprp.gov.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/konferencja-ochrona-innowacji-w-przedsiebiorstwie-komercjalizacja-w-czasach-pandemii-26-kwietnia-2021-r

Seminarium z cyklu „IPforYOU” w dniu 17 lutego 2020 roku

Image
EUIPO Urząd Unii Europejskiej do spraw Własności Intelektualnej

Serdecznie zapraszamy na seminarium z cyklu „IPforYOU” organizowane przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) we współpracy z Urzędem Patentowym RP (UPRP), które odbędzie się w dniu 17 lutego o godzinie 9.00. Wydarzenie przeprowadzone zostanie w formie online. Eksperci z obu urzędów przedstawią zagadnienia związane z ochroną znaków towarowych – przykłady z orzecznictwa związane z charakterem odróżniającym uzyskanym w następstwie używania znaku towarowego. Wydarzenie skierowane jest do prawników specjalizujących się w prawie własności intelektualnejrzeczników patentowych oraz innych osób zawodowo zajmujących się tym zagadnieniem. Seminarium jest bezpłatne, jednocześnie aby w nim uczestniczyć wymagana jest rejestracja, której można dokonać wypełniając formularz dostępny pod poniższym linkiem, pod którym znajdziecie Państwo również agendę wydarzenia:

https://euipo.blumm.it/event/ar/1/ipforyou-poland-for-ip-professionals

 

 

Agenda wydarzenia

 

09:00   Wprowadzenie i powitanie
09:10   Bezwzględne podstawy odmowy rejestracji i charakter odróżniający znaku towarowego uzyskany w następstwie używania - w praktyce EUIPO - Monika Tomczyńska - EUIPO
10:10   Pytania i odpowiedzi
10:25   Charakter odróżniający uzyskany w następstwie używania znaku towarowego z perspektywy Urzędu Patentowego RP. Omówienie przykładów z orzecznictwa - Paulina Uszyńska-Rzewuska, UPRP
11:25   Pytania i odpowiedzi
11:40   Zakończenie

17-18 grudnia 2020 Konferencja cyfrowa "The role of patents in an AI driven world"

Europejski Urząd Patentowy (EPO) jest gospodarzem konferencji internetowej na temat jednej z najbardziej przełomowych dziedzin napędzających czwartą rewolucję przemysłową: sztucznej inteligencji (AI).

Sztuczna inteligencja jest dziś wszechobecna. Służy do rekomendowania zakupów online, zasilania wirtualnych asystentów, a nawet do konserwacji predykcyjnej w inteligentnych fabrykach. AI przedstawia również dwa interesujące pytania dotyczące systemu patentowego. Pierwsza dotyczy tego, w jakim stopniu wynalazki związane ze sztuczną inteligencją mogą być chronione patentami. Drugi bada wykorzystanie sztucznej inteligencji przez urzędy patentowe w celu poprawy wydajności operacyjnej.

Konferencja ta opiera się na uznanym przywództwie EPO w opatentowaniu wynalazków wdrażanych komputerowo (CII) oraz na sukcesie naszego pierwszego publicznego wydarzenia poświęconego sztucznej inteligencji „ Patenting Artificial Intelligence ” w maju 2018 r.

Urząd przedstawi aktualne informacje o najnowszych projektach strategicznych ze swoimi partnerami IP5 oraz przyjrzy się aspektom prawnym i narzędziom, które mogą wpłynąć na pracę urzędów patentowych na całym świecie.

Program wydarzenia obejmuje kilka sesji online, a wydarzenie jest bezpłatne. Możesz wybrać udział w jednej, niektórych lub wszystkich sesjach.

Zarejestruj się teraz

Roving Seminars - spotkania on-line organizowane przez WIPO

Urząd Patentowy RP uprzejmie informuje, że Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) zaprasza na serię spotkań on-line z serii Roving Seminars, które mają na celu udostępnienie informacji o inicjatywach oraz usługach świadczonych przez WIPO osobom zainteresowanym, w czasie, gdy wiele z nich podlega różnym ograniczeniom związanym z pandemią COVID 19.

 

Podczas spotkań on-line specjaliści z WIPO przedstawią informacje na temat świadczonych przez tę instytucję usług w ramach rozwiązań takich jak m. in. system madrycki międzynarodowej rejestracji znaków towarowych, traktat o współpracy patentowej,  porozumienie haskie ws. międzynarodowej rejestracji wzorów przemysłowych, alternatywne metody rozwiązywania sporów, sektor globalnej infrastruktury, czy portal IP. Opowiedzą również o wybranych działaniach, podjętych przez WIPO, które mają na celu walkę ze skutkami pandemii COVID 19. Będzie to również okazja do zadawania pytań oraz wymiany doświadczeń w powyższym zakresie. Całkowity czas każdego spotkania nie przekroczy 90 minut. Będą się one odbywały w języku angielskim.

 

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już 26 maja o godz. 17:00 i dedykowane będzie uczestnikom z Europy, Azji Środkowej i Ameryki Północnej. Aby wziąć w nim udział prosimy o rejestrację poprzez poniższy link:

https://register.gotowebinar.com/register/6187422926709210126

 

27 kwietnia – start o godzinie 13:00.

 

„Bądź iPRO - Jak korzystać z zasobów Internetu z poszanowaniem praw własności intelektualnej”

W trakcie kwarantanny większość z nas jest zdana na pracę zdalną i dzięki Internetowi i jego przepastnym zasobom, możemy wykonywać swoje obowiązki. Kolejne webinarium postanowiliśmy zatem poświęcić temu aktualnemu tematowi. 

 

Prelegenci opowiedzą o dostępnych w Internecie narzędziach umożliwiających korzystanie i dzielenie się własnością intelektualną z poszanowaniem praw twórców, a także podzielą się dobrymi praktykami oraz przydatnymi źródłami wiedzy.

Wystąpią:

 • Natalia Mileszyk, Fundacja Centrum Cyfrowe
 • Dorota Niedziela, Fundacja Legalna Kultura

 

Po prezentacjach będzie można zadawać pytania na czacie. 

Link do webinarium

Gra w zielone

17/04/2020

Urząd Patentowy RP przy współpracy ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO) od lat organizuje konferencję z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej (IP Day), który obchodzony jest 26 kwietnia. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Innowacje dla zielonej przyszłości”. 

 

W tym roku, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, zapraszamy wszystkich do udziału w naszych wydarzeniach on-line:

 

23 kwietnia – start o godz. 13:00.

„Gra w zielone - webinarium z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej”

W związku z tematem IP Day’a zaproponowanym przez WIPO pierwsze webinarium poświęcimy tematyce innowacji w obszarze tzw. zielonych technologii.

 

W szybko zmieniającym się świecie szanse na sukces mają tylko te przedsiębiorstwa, które stawiają na innowacyjność. W trakcie pierwszej prezentacji poznamy pojęcie innowacji, a także które z innowacji można wspierać udzielając ochrony na wynalazki i wzory użytkowe. Zapoznamy się z ogólnodostępnymi bazami patentowymi, umożliwiającymi dotarcie do zgłoszonych wynalazków i wzorów użytkowych – także z dziedziny „zielonych” technologii. 

 

Rozpowszechnianie wśród konsumentów „pro-ekologicznego” podejścia do życia codziennego sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej wykorzystują tzw. green marketing. Czym on jest, kiedy zgodnie z prawem możemy umieszczać na swoich produktach słowa bioekoorganic i czy zawsze się to opłaca - na te pytania poszukamy odpowiedzi w trakcie drugiej prezentacji.

 

Wystąpią: 

 • Pan Marek Truszczyński, zastępca dyrektora Departamentu Badań Patentowych UPRP – „Innowacje dla zielonej przyszłości”,
 • Pani Blanka Bułacz, asesor w Departamencie Znaków Towarowych UPRP – „Green marketing a znaki towarowe - czy warto grać w zielone”

Po prezentacji będzie można zadawać pytania na czacie. 

Link do webinarium

undefined

image001.png
 

Szanowni Państwo,

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym z Panią dr Joanną Uchańskąz Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy nt.:

„Przywilej produkcyjny na eksport (SPC Manufacturing Waiver) – projekt zmiany rozporządzenia 469/2009 dotyczącego dodatkowych praw ochronnych”.

W ramach spotkania poruszone zostaną między innymi następujące zagadnienia: 

·          cele projektu zmiany rozporządzenia;

·          konkretne przepisy dotyczące zakresu regulacji, wymogów zapewnienia transparentności oraz przeciwdziałania naruszeniom (w tym obejmujących procedurę notyfikacji)

·          opis czynności związanych z wytwarzaniem produktów leczniczych z przeznaczeniem na eksport w ramach przywileju;

·          kwestii nieuregulowanych w ramach propozycji, tj. tzw. stockpilingu lub niezastosowania SPC MW do istniejących SPC;

·          oddziaływanie regulacji na krajowy przemysł farmaceutyczny.

 

Wykład odbędzie się dnia 17 października  2018 r. (środa) w godz. 13:00-15:00 
w siedzibie Urzędu Patentowego RP (Warszawa, al. Niepodległości 188/192) w sali nr 557.

 

W celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej Urzędu Patentowego: 

https://www.uprp.pl/przywilej-produkcyjny-na-eksport-spc-manufacturing-waiver-projekt-zmiany-rozporzadzenia-4692009-dotyczacego-dodatkowych-praw-ochronnych-spotkanie-konsultacyjno-informacyjne-w-urzedzie-patentowym-rp/Lead02,58,19751,7,index,pl,text/

 

Serdecznie zapraszamy!

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na konferencję i warsztaty:
 „Jak skutecznie tworzyć strategie badań i rozwoju w polskim przemyśle?”

9 października 2018 r.

Miejsce: Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa.

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się:

z rozwiązaniami legislacyjnymi, jak również historiami sukcesów najlepszych polskich przedsiębiorstw zdobywających granty w programach ramowych i krajowych.

Motyw przewodni:
m.in.:

* przykłady wykorzystania mechanizmu synergii między poszczególnymi funduszami,
* aspekty związane z zarządzaniem badaniami i rozwojem (B+R) w przedsiębiorstwach
* i najnowsze konkursy dla przedsiębiorstw realizujących prace badawczo-rozwojowe i innowacyjne (B+R+I).

 

 

Zapraszamy do rejestracji! Wstęp bezpłatny.

Strona wydarzenia

Bezpośredni link do rejestracji

CopyCamp 2018 - VII międzynarodowa konferencja o społecznych i ekonomicznych aspektach prawa autorskiego, 5-6 października 2018 r.

to unikalna szansa na poznanie najnowszych trendów w dziedzinie „własności intelektualnej”, przez bezpośredni kontakt z europejskimi i światowymi autorytetami.

Miejsce: Warszawa, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

Organizator: fundacja Nowoczesna Polska. 

To konferencja o prawie, ale nie konferencja prawnicza. Uczestnicy dzielą się doświadczeniami w międzynarodowym, interdyscyplinarnym gronie artystów, ekspertów, naukowców i działaczy społecznych.

Konferencji towarzyszą warsztaty prawno-autorskie dla projektantów i twórców gier komputerowych. Będzie można się także nauczyć obliczania odszkodowań za naruszenia prawa autorskiego, skonsultować możliwość ochrony wzornictwa w Urzędzie Patentowym oraz zagrać w grę karcianą o prawie autorskim.

Prelegenci m.in.:

Brigitte Vézina , kanadyjska prawniczka z doświadczeniem w WIPO i UNESCO, badaczka prawnych aspektów ochrony kultur i prawa mody w Centre for International Governance Innovation, która opowie o zawłaszczeniach w modzie.
Will Slauter , autor „Who Owns the News? A History of Copyright” nakreśli ciekawe tło dla debaty o planowanych przez UE dodatkowych prawach dla wydawców prasy.
Eleonora Rosati (University of Southampton, EDHEC Business School, Queen Mary University of London), redaktorka Journal of IP Law & Practice, blogerka IPKat oraz The 1709 Blog, przedstawi zasady sądowego blokowania stron internetowych.
Jane Secker , specjalistka od edukacji prawno-autorskiej i cyfrowej (City, University of London) i zarządzający prawami autorskimi na University of Kent Chris Morrison zaprezentują swoją grę karcianą o prawie autorskim. 

Wstęp wolny, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie CopyCamp.

 

Kontakt do organizatora: krzysztof.siewicz@nowoczesnapolska.org.pl

Konferencja „Rethinking Patent Law as an incentive to innovation”

8-9 października 2018 r.

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Rethinking Patent Law as an incentive to innovation”

która odbędzie się w dniach 8-9 października 2018 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.Konferencja jest wydarzeniem międzynarodowym, na które zapraszamy zarówno naukowców jak i przedsiębiorców oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej.
Cel konferencji: omówienie podstawowej funkcji prawa patentowego w zakresie stymulowania innowacji. Ponadto w programie znajduje się wiele aktualnych zagadnień i tematów dotyczących zarządzania własnością intelektualną i jej komercjalizacją. Panele konferencyjne zostały również zorganizowane wokół konkretnych sektorów, takich jak prawo farmaceutyczne, rolnictwo, ITC etc.

 

Jest to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach Jubileuszu 100-lecia ustanowienia Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej i systemu ochrony własności przemysłowej na ziemiach polskich.

Szczegółowy program konferencji można znaleźć na stronie konferencji.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rejestracja pozostaje otwarta do 30 września 2018 r.

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

 

Wizyta studyjna w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) 11.10.2018

lokalizacja: Monachium, Niemcy

organizator: Europejska Akademia Patentowa

dla kogo: dla studentów z europejskich uniwersytetów i innych zainteresowanych osób

zagadnienia wizyty: podniesienie świadomości na temat europejskiego systemu patentowego wśród studentów ze wszystkich dziedzin europejskich uniwersytetów i innych zainteresowanych osób.
wizyta studyjna zapewnia praktyczne doświadczenie EPO i oferuje wgląd w pracę ekspertów EPO, rzeczników patentowych i prawników.

język roboczy: język angielski

 

termin rejestracji: 27.09.2018

 

opłata za rejestrację: 29 EUR
Opłata rejestracyjna obejmuje koszty uczestnictwa, materiały informacyjne w formie elektronicznej i drukowanej oraz wyżywienie w danym dniu

więcej: 
https://www.epo.org/learning-events/events/search/details.html?eventid=13552


Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Sympozjum naukowym
„Własność intelektualna w świecie cyfrowym”, które odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2018 r.
w Hotelu Bellotto, ul. Senatorska 13/15 w Warszawie.

Program tegorocznego Sympozjum obejmuje następujące panele tematyczne:

 • Możliwości prawnej ochrony własności intelektualnej w internecie;
 • Granice prawne parodii i krytyki w internecie;
 • Skuteczna ochrona domen internetowych i znaków towarowych;
 • Ochrona własności intelektualnej w grach komputerowych.

 

Szczegółowy program Sympozjum znajduje się pod następującym linkiem: https://www.uprp.pl/uprp/_gAllery/93/26/93266/Program_Sympozjum.pdf

Udział w tegorocznym Sympozjum potwierdzili już m.in. Pan prof. Aaron Schwabach z Thomas Jefferson School of Law w Stanach Zjednoczonych, Pan prof. Maciej Szpunar, rzecznik generalny
Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, Pan Nathan Wajsman, główny ekonomista Europejskiego Obserwatorium ds. Naruszeń Praw Własności Intelektualnej przy Urzędzie Unii Europejskiej
ds. Własności Intelektualnej oraz wielu innych specjalistów w dziedzinie prawa własności intelektualnej.

Wśród uczestników tegorocznego Sympozjum nie zabraknie również przedstawicieli urzędów patentowych z innych krajów UE.

Organizator zapewnia tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na język polski.

Sympozjum adresowane jest do profesjonalistów z zakresu prawa własności intelektualnej, w szczególności do prawników oraz przedstawicieli świata nauki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy zamieszczony jest na stronie:
 https://www.uprp.pl/sympozjum-naukowe-wlasnosc-intelektualna-w-swiecie-cyfrowym/Lead02,58,19642,7,index,pl,text/

 Wydarzenie współfinansowane jest przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

 

 

 

 

Szanowni Państwo,
Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym

Panią Ewą Węgielską-Święcicką oraz Panią Pauliną Uszyńską-Rzewuską, Ekspertami w Departamencie Znaków Towarowych Urzędu Patentowego RP,  nt.:

„Przegląd najnowszego polskiego i europejskiego orzecznictwa w sprawach dotyczących znaków towarowych” 

Wykład odbędzie się dnia 12 czerwca 2018 r. (wtorek) w godz. 13:00-15:00, w siedzibie Urzędu Patentowego RP (Warszawa, al. Niepodległości 188/192) w sali nr 557. 

Wydarzenie współfinansowane jest przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.                           Znalezione obrazy dla zapytania euipo

W celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej Urzędu Patentowego:  
https://www.uprp.pl/przeglad-najnowszego-polskiego-i-europejskiego-orzecznictwa-w-sprawach-dotyczacych-znakow-towarowych-spotkanie-konsultacyjno-informacyjne-w-urzedzie-patentowym-rp/Lead02,58,19639,7,index,pl,text/
 Serdecznie zapraszamy!

SZKOLENIA w Informacji Patentowej PATLIB w Gdańsku
prowadzimy w grupach maximum 5 osobowych
 

       po wcześniejszym umówieniu telefonicznym / mailowym                                      

                                            +48 (58) 347 10 66                 patent@pg.edu.pl     

                                            +48 (58) 348 66 33                 linKaro@pg.edu.pl  

     zakres
    szkoleń   informacja patentowa
                        (poszukiwania patentów, obsługa baza patentowych,
                        śledzenie rozwoju techniki)  


      kiedy   od poniedziałku do piątku, w godzinach: 9.00-15.00
                       (jeśli trudno jest Ci się umówić w powyższych godzinach napisz do nas,
                       sprawdzimy jak możemy pomóc) 

      gdzie   w siedzibie Informacji Patentowej PATLIB
                             - Politechnika Gdańska -
                              Gmach B [10] - pok. 605
                                   Campus PG MAPA                                                                                 
                                          

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza na cykl seminariów regionalnych pt. „Patent na sukces” 

 

 problematyka: własność intelektualna, ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów własności przemysłowej oraz możliwości ich ochrony. 

termin 10.04.2018, w godzinach 09:00-15:00

miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Aleja Zwycięstwa 96/98 (sala D w budynku III), Gdynia


 

Cykl seminariów regionalnych to przedsięwzięcie podjęte w ramach obchodów jubileuszowych 100. rocznicy ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej, jak również utworzenia dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Urzędu Patentowego.

Seminaria mają za zadanie: przybliżyć temat ochrony własności intelektualnej, w szczególności możliwości ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych i znaków towarowych na konkurencyjnych rynkach.

Eksperci w przystępny sposób przedstawią między innymi zagadnienia dotyczące zarządzania dobrami niematerialnymi w uczelni i przedsiębiorstwach oraz możliwości uzyskania wspólnych praw do rozwiązań powstających w ramach współpracy uczelni z przedsiębiorstwami.

Seminaria adresowane są w szczególności do przedstawicieli świata nauki, przedsiębiorców, przedstawicieli otoczenia biznesu oraz pełnomocników przed Urzędem Patentowym.

Ogromnym atutem tych wydarzeń będzie wspólne uczestnictwo różnorodnych środowisk zawodowych, a zwłaszcza przedstawicieli uczelni oraz przedsiębiorców, bez udziału których efektywna komercjalizacja własności intelektualnej nie jest możliwa. Uczestnicy uzyskają teoretyczną i praktyczną wiedzę także w zakresie prowadzenia poszukiwań w światowym stanie techniki oraz budowania strategii ochrony, jak i wskazówki dotyczące procedur ochronnych – krajowej, regionalnej i międzynarodowej.

Organizowane seminaria będą zatem okazją do uzyskania najnowszej wiedzy, jak i do konsultacji z ekspertami prowadzącymi poszczególne bloki tematyczne, a także umożliwią wymianę doświadczeń i zapoznanie się z praktycznymi aspektami omawianej problematyki.

Udział w seminariach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy!         WIĘCEJ KLIK

 Spotkanie konsultacyjno-informacyjne 8 marca 2018 r. w siedzibie Urzędu Patentowego RP 

 

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym z Panem prof. Rafałem Sikorskim

z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nt.:

Trolling patentowy w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej.”

Wykład odbędzie się dnia 8 marca 2018 r. (czwartek)

w godz. 13:00-15:00 w siedzibie Urzędu Patentowego RP

(Warszawa, al. Niepodległości 188/192) w sali nr 557.


W celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej Urzędu Patentowego:

 

 KLIK_ZAPISY

Międzynarodowe seminaria eksperckie WIPO poświęcone ochronie własności intelektualnej za granicą

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza na cykl międzynarodowych seminariów eksperckich „Roving Seminars” Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO):
Kraków, 23.01.2018
Gliwice, 24.01.2018
Wrocław, 25.01.2018
 
 

Międzynarodowe seminaria eksperckie WIPO są organizowane przez Światową Organizację Własności Intelektualnej we współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie (Kraków, 23 stycznia 2018), Politechniką Śląską(Gliwice, 24 stycznia 2018) oraz Politechniką Wrocławską (Wrocław, 25 stycznia 2018).

Własność intelektualna (IP) jest istotnym elementem dzisiejszej gospodarki opartej na wiedzy, a jej efektywne wykorzystanie ma coraz większe znaczenie dla biznesu. Narzędzia i procedury oferowane przez WIPO są ważnym źródłem informacji dla przedsiębiorstw przemysłowych i komercyjnych, publicznych i prywatnych inkubatorów przedsiębiorczości, instytucji zajmujących się rozwojem badań naukowych oraz innych podmiotów wszystkich sektorów gospodarki.

Cyklem międzynarodowych seminariów w Krakowie, Gliwicach i we Wrocławiu pragniemy zainaugurować szczególny jubileusz – 100. rocznicę ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej, jak również utworzenia dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Urzędu Patentowego.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na język polski oraz z języka polskiego na język angielski. 

Udział w seminariach jest bezpłatny. Wstęp wolny. Obowiązuje rejestracja on-line.

Link do formularza zgłoszeniowego:

https://www.uprp.pl/miedzynarodowe-seminaria-eksperckie-wipo-poswiecone-ochronie-wlasnosci-intelektualnej-za-granica/Lead02,58,19319,7,index,pl,text/

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy 

Organizatorzy:

Więcej informacji na stronie WIPO.

 Program Roving Seminars (polski)

 Program Roving Seminars (English)

„Naruszenia praw własności intelektualnej w teorii i praktyce” - bezpłatne seminaria Urzędu Patentowego RP


Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych seminariach poświęconych naruszeniom praw własności intelektualnej.

kiedy: 9-10 października 2017 roku

gdzie: Mała Aula Politechniki podczas XI Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2017.

Zapraszamy różne grupy zawodowe, w tym przedsiębiorców, studentów, przedstawicieli administracji centralnej i regionalnej, pracowników naukowych polskich i zagranicznych uczelni, a także instytucji wspierających transfer technologii, jak również proces zarządzania innowacjami.

tematyka: naruszenia praw własności intelektualnej oraz prezentacji rozmaitych przykładów postępowania nieuczciwej konkurencji.
Przedstawione zostaną również metody przeciwdziałania nielegalnym praktykom oraz sposoby rozstrzygania sporów w obszarze ochrony własności intelektualnej.
Seminaria poprowadzą specjaliści w dziedzinie ochrony własności intelektualnej: pracownicy naukowi, rzecznicy patentowi oraz eksperci Urzędu Patentowego.

Urząd zachęca ponadto do odwiedzenia 11. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2017, która będzie miała miejsce w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej w dniach 9-11 października. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora Wystawy – Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów: www.iwis.polskiewynalazki.pl

Rejestracji na seminaria można dokonać wyłącznie drogą elektroniczną – poprzez wypełnienie formularza na stronie Urzędu Patentowego RP do dnia 3 października br.
 

Szczegółowe informacje, rejestracja oraz program seminariów znajdują się na stronie internetowej: 

http://www.uprp.pl/naruszenia-praw-wlasnosci-intelektualnej-w-teorii-i-praktyce-bezplatne-seminaria-urzedu-patentowego-rp/Lead02,58,18872,7,index,pl,text/

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z Wydziałem Wspierania Innowacyjności, tel. 22 579 06 74.

Cykl webinariów dla wnioskodawców PARP KLIK-zapisz się


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła cykl czwartkowych webinariów dla start-upów i wnioskodawców Agencji. Webinaria będą poświęcone programom wdrażanym przez PARP, a także będą poruszać tematy prawne istotne dla start-upów. 

W trakcie trwania transmisji będzie możliwość zadawania pytań ekspertom. Kolejne webinaria będą odbywać się cyklicznie w czwartki o godz. 10.00. Bądź online!

5 października 2017 r. -> "Badania na rynek".  

                              Sektor 3.0                             „Shape your future” – Festiwal Sektor 3.0
                                                                                                                                        30 i 31 maja         


Co oznacza nadchodząca premiera technologii 5G? Jak budować wiarygodność organizacji w dobie „fake news”? W jaki sposób przygotować dobrą kampanię viralową? Jak używać wirtualnej rzeczywistości do pozyskiwania środków na działania?

To tylko przykładowe tematy, którymi będą zajmować się uczestnicy Festiwalu Sektor 3.0, największego w Polsce wydarzenia poświęconego wykorzystaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Spotkanie odbędzie się 30 i 31 maja w Warszawie. Weźmie w nim udział blisko 600 osób, w tym 70 krajowych i zagranicznych ekspertów od nowych technologii. Tegoroczne hasło przewodnie Festiwalu to „Shape your future”.

SHAPE YOUR 

FUTURE
30-31 MAJA 2017, WARSZAWA

 

Wśród uczestników znajdą się przedstawiciele organizacji non profit, biznesu, startupów, administracji publicznej, nauki i mediów.
Pierwszego dnia, w Centrum Nauki Kopernik, będą czekać na nich seminaria, wystąpienia polskich i zagranicznych specjalistów, a także testowanie nowinek technologicznych.

Goście specjalni wydarzenia: George Zamka, astronauta NASA, podzieli się  swoimi doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem nowych technologii. Profesor Peter O. Gloor z Massachusetts Institute of Technology przedstawi najnowsze trendy technologiczne, z kolei Karen Graham z Idealware podpowie, jak przygotować organizację na wyzwania czekające w przyszłości.

Do wyboru będzie także 18 seminariów, między innymi: „Multimedia, dzięki którym ruszysz ludzi z kanapy (Bartłomiej Topa i Łukasz Kościuczuk z Fundacji Synapisis), „Boty domowe i sztuczna inteligencja. Czy czas się bać?” (Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego) czy „Cyfrowy ekshibicjonizm. Twoja prywatność ma cenę!” (Anna Obem z Fundacji Panoptykon).


Z kolei po zakończeniu części warsztatowej uczestnicy Sektora 3.0 wezmą udział w międzynarodowej debacie. O roli i przyszłości nowych technologii będą rozmawiać, między innymi: prof.Junseok Hwang(Seoul National University, Korea Południowa), Kineret Karin(TechForGood, Singapur), a także Michał Dżoga z Intela oraz Michał Boni, poseł do Parlamentu Europejskiego.

 • Pierwszy dzień Sektora 3.0 będzie też okazją do przetestowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w specjalnie wydzielonej strefie targowej - między innymi technologii Hololens, wirtualnej rzeczywistości, Abyss Glass czy programowania z wykorzystaniem robotów Photon. Na stoisku DuplicArt3D uczestnicy będą mogli zeskanować samych siebie, a następnie wydrukować własne figurki, od przedstawicieli firmy SentiOne dowiedzą się, jak efektywnie monitorować Internet, zaś przedstawiciele Intela przeprowadzą dla nich warsztaty z wykorzystaniem zestawów BeCreo, a Microsoft przedstawi technologię Surface Hub.
   
 • Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 10 specjalistycznych warsztatach przygotowanych przez instytucje, organizacje i firmy wspierające wydarzenie (warsztaty odbędą się m.in. w siedzibach firm Intel, Microsoft i Ericsson oraz w Ministerstwie Cyfryzacji).

Więcej informacji: http://sektor3-0.pl/festiwal.

Data 22 - 05 - 2017
Czas 10:00 - 14:30

Miejsce Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie sala: sala konferencyjna (parter)

Kategorie tematyczne Horyzont 2020 Innowacje w MŚP

Rodzaj wydarzenia Dzień Informacyjny

Organizator KPK PB UE

Serdecznie zapraszamy na seminarium informacyjne dla osób zainteresowanych nabyciem wiedzy dotyczącej możliwości finansowania przedsiębiorstw, dużego przemysłu oraz hub-ów w ramach Programu HORYZONT 2020.

Podczas seminarium przedstawione zostaną ogólne informacje dotyczące oferty Programu Horyzont 2020, poruszone zostaną kwestie prawne i finansowe związane
z uczestnictwem w programach unijnych oraz informacje dotyczące projektów innowacyjnych jak również inne działania wspierające.

Szczególnie omówiony zostanie Instrument MŚP, aby wspomóc innowacyjne małe i średnie przedsiębiorstwa wprzekształcaniu wypracowanych w laboratoriach rozwiązań w produkty i usługi gotowe do wprowadzenia na rynek. O finansowanie ze środków tego instrumentu mogą ubiegać się MŚP z państw członkowskich UE lub krajów stowarzyszonych z programem „Horyzont 2020”.

Spotkanie poprowadzą eksperci z Krajowego Punktu Kontaktowego. Informacji jak najlepiej przygotować aplikację udzieli Państwu osoba, która ocenia wnioski w konkursie Instrument MŚP w Komisji Europejskiej.

 

Data: 22.05.2017

Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

ul. Jagiellońska 26, sala konferencyjna, parter

Rejestracja:  http://innowacyjni.mazovia.pl/dla-mediow/male-i-srednie-przedsiebiorstwa-w-programie-horyzont-2020.html?register=1

Liczba miejsc ograniczona.

Światowy Dzień Własności Intelektualnej - 26 kwietnia 2017

Innovation – Improving Lives

Czym jest Światowy Dzień Własności Intelektualnej? 

Światowy Dzień Własności Intelektualnej został uruchomiony w 2000 roku przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO),  
w celu promowania i ochrony pomysłów (w tym muzyki, sztuki, znaków towarowych, utworów i wynalazków), by poznac rolę,
jaką prawa własności intelektualnej (patenty, znaki towarowe, wzory przemysłowe, prawa autorskie) odgrywają w zachęcaniu do innowacji i kreatywności. 
Oficjalna data Światowego Dnia Własności Intelektualnej to 26 kwietnia, ale wydarzenia mu towarzyszące odbywają się na całym świecie przez całą wiosnę.
   

 

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa również wydarzenie, które odbędzie się w Gdańsku, na Politechnice Gdańskiej,
w maju i w czerwcu 2017 roku.

Już dziś zapraszamy po 20 maja 2017  NA  KONSULTACJE  do Ośrodka Informacji Patentowej
 w Gdańsku - na Politechnice Gdańskiej - Gmach B [10] - pokój 605, w godzinach od 9.00 do 15.00.

Przekżemy Państwu informacje JAK  NA CO DZIEŃ KORZYSTAĆ  Z  PRAW WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ
i wskażemy narzędzia przydatne w ich ochronie. 

 

W tym roku Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO), zwraca uwagę na to, jak innowacje sprawiają, że nasze życie jest zdrowsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe, rozwiązują problemy.
System własności intelektualnej wspiera innowacje poprzez przyciągnięcie inwestycji, nagradzanie twórców, zachęcanie ich do rozwijania pomysłów i zagwarantowanie, że ich nowa wiedza będzie swobodnie dostępna,
tak by jutrzejsi innowatorzy mogli wykorzystać dzisiejsze nowe technologie.

 Od nowych leków i materiałów, po ulepszone odmiany roślin i komunikację, innowacje sprawia,
    że ​​nasze życie jest zdrowsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

  "Innowacja to ludzka moc, która nie zna granic. Prowadzi to do rozwikłania wielu problemów.
   Przesuwa granice możliwości, tworząc niespotykane nowe możliwości.
"

  Światowy Dzień Własności Intelektualnej 2017 świętuje tę twórczą moc.
  Wiele niezwykłych
  innowacji na świecie poprawiło nasze życie. Nowe pomysły są w stanie rozwiązać wspólne
  globalne wyzwania, takie jak zmiany klimatu, zdrowie, ubóstwo  i potrzeba
  karmienia coraz
 większej liczby osób.

 | Wiadomość od Dyrektora Generalnego WIPO Francis Gurry

  Dołącz do rozmowy: #worldipday - Facebook 

  Zajrzyj na stronę Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO): www.wipo.int

 

Nowe ulgi podatkowe oraz dotacje na B+R na przykładzie „Szybkiej ścieżki” NCBiRPomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość”

zaprasza przedsiębiorców, naukowców i wynalazców na spotkanie poświęcone

ulgom podatkowym i dotacjom na inwestycje w prace badawczo-rozwojowe.Spotkanie odbędzie się 21 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.      

Przedsiębiorcy, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania i inwestują w B+R, mogą skorzystać z dotacji nawet do 80% i zachęt podatkowych.
Od stycznia 2017 roku obowiązują wyższe ulgi podatku z tytułu prowadzenia prac badawczo-rozwojowych.
Jednocześnie, tegoroczna edycja konkursu  „Szybka ścieżka” realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (Poddziałanie 1.1.1 POIR)
z budżetem 1,4 mld złotych, może być szansą dla innowacyjnych przedsiębiorstw na komercjalizację rozwiązań i rozwój.   

Kto i jak może skorzystaćz ulgi podatkowej na B+R?
O czym trzeba pamiętać, rozliczając ulgę? 
Co decyduje o pozytywnej lub negatywnej ocenie projektu przez ekspertów NCBiR?
Na co warto zwrócić uwagę, aby zdobyć finansowanie? 


Na te i inne pytania odpowiedzą prowadzący spotkanie Nowe ulgi podatkowe oraz dotacje na B+R na przykładzie „Szybkiej ścieżki” NCBiR
specjaliści i eksperci z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Organizatorami są pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Networkprzy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” oraz firma doradcza Grantera Sp. z o.o.
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network,
a dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i spotkaniu jest bezpłatny.

REJESTRACJA: 

Wstęp wolny, aby wziąć udział w szkoleniu należy zarejestrować się na stronie:http://finansowanieBiR.evenea.pl

Uwaga! Udział bezpłatny lecz liczba miejsc jest ściśle ograniczona (40 miejsc), decyduje kolejność zgłoszeń!

INFORMACJE: 

Więcej informacji o szkoleniu: Rafał Kruczkowski, pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość”, e-mail: een@swp.gda.pl.

alfa SCHOOL - bezpłatne warsztaty z komercjalizacji

Bezpłatne warsztaty dla naukowców i innowatorów z całego kraju! 
Piąta edycja alfa SCHOOl odbędzie się 23 i 24 lutego, na Pomorzu - w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. 

Dwudniowe warsztaty alfa SCHOOL dla naukowców i twórców projektów B+R pomogą:
- przygotować się do kontaktu z inwestorami,
- poznać m.in. zagadnienia związane z dyfuzją innowacji
- czy sposoby na budowanie modelu biznesowego dla projektu naukowego.

Uczestnicy otrzymają informacje na temat modeli współpracy z inwestorem,
dowiedzą się więcej o tworzeniu prezentacji inwestorskich.
Zdobytą wiedzę wykorzystają podczas spotkań twarzą w twarz z inwestorami
z funduszy VC z całej Polski, którzy wezmą udział w wydarzeniu.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz wymagana jest rejestracja!
Więcej informacji oraz zapisy są dostępne na stronie:

http://alfa.ac/

 

Dla kogo warsztaty?

Dla twórców innowacyjnych rozwiązań - naukowców prowadzących działania B+R, którzy mają na celu komercjalizację efektów swoich projektów.
Tym razem zapraszamy zespoły,
których projekty wpisywać się będą w obszary określone jako "inteligentne specjalizacje Pomorza".

Są to mi.n.:

 • wszelkie technologie i rozwiązania, które mogą stać się innowacyjne dla BRANŻY MORSKIEJ I LOGISTYCZNEJ, od hardwearu po systemy CRM,
 • TECHNOLOGIE INTERAKTYWNE, czyli np. interfejsy człowiek - maszyna, IoT, wszystko co związane jest z danymi - ich gromadzeniem, przetwarzaniem, bezpieczeństwem oraz rozwiązania z sektora kosmicznego i satelitarnego;
 • TECHNOLOGIE EKOEFEKTYWNE poprawiające efektywność w przemyśle i nie tylko, odnawialne źródła energii, magazynowanie energii, środki transportu o napędzie alternatywnym, poszukiwanie, wydobycie i przetwarzanie surowców energetycznych.
 • TECHNOLOGIE MEDYCZNE.Szczegóły i rejestracja na stronie wydarzenia: http://alfa.ac/alfa-school/

 

Organizatorzy: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, SpeedUp Venture CapitalGroup. Wspiera ich globalna firma prawnicza Dentons, Port Gdańsk oraz Investgda.

alfa.ac

 

NIEODPŁATNE SZKOLENIA - własność intelektualna nie ma wakacji

stock-photo-17998410-showing-red-alarm-clock       

          SZKOLENIA WAKACYJNE?

 

   TAK!   Bądź aktywny podczas wakacji, realizuj to, na co do tej pory brakowało...

...CZASU.

 

ZAPRASZAMY w II-giej połowie sierpnia 2016
(
16 - 31 sierpnia 2016)

dla kogo: 

studenci i doktoranci trójmiejskich uczelni wyższych 

przedsiębiorcy MŚP

osoby indywidualne
 

zakres szkoleń:

 • POSZUKIWANIA INFORMACJI PATENTOWEJ
 • WPROWADZENIE DO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

gdzie i kiedy: 

po wcześniejszym umówieniu telefonicznym na Politechnice Gdańskiej

16 - 31 sierpnia 2016

poniedziałek - piątek, 9.00-15.00
 

kontakt telefoniczny:

347-10-66, 348-66-31
 

Zapraszamy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest Informacja Patentowa i jak można ją wykorzystać
                            
to szkolenie jest dla Ciebie.


Zapraszamy do Centrum Wspierania Innowacji PATLIB - Ośrodka Inforamcji Patentowej w Gdańsku,
Zespołu Rzeczników Patentowych Politechniki Gdańskiej.

Cel szkolenia: zagadnienia związane z własnością przemysłową,
jak można wykorzystać informację patentową.
Miejsce szkolenia: Politechnika Gdańska, ul. Narutowicza 11/12
Gmach B [10] - pokój 606


Termin nowego szkolenia - juz czas, już wiosna - wiosna 2016
III edycje po jednej w każdym zimowym miesiącu, w 3-cią środę miesiąca.
Ilość miejsc ograniczona: zapisy poprzez kontakt telefoniczny, mailowy
(58) 347 10 66, (58) 348 66 31, karolina.szambelan@pg.gda.pl
Zapisy na I-szą edycję 20 kwietnia: do 18 kwietnia 2016
II-ga edycja 18.05: do 16.05.16
Zapisy na III-cią edycję: 15.06: do 15.06.16

Czas szkolenia - zima 2015/2016
III edycje po jednej w każdym zimowym miesiącu, w 3-cią środę miesiąca.
Ilość miejsc ograniczona: zapisy poprzez kontakt telefoniczny, mailowy
(58) 347 10 66, (58) 348 66 31, karolina.szambelan@pg.gda.pl
Zapisy na I-szą edycję: do 15 grudnia 2015
II-ga edycja: odwołana
Zapisy na III-szą edycję: do 15 lutego 2016

Uwaga - istnieje możliwość ustalenia dodatkowego terminu szkolenia.
Szkolenia są nieodpłatne.
ZAPRASZAMY
Trwa rekrutacja do 2. edycji "3-Day Bioentrepreneurship Crash Course" 

Ośrodek Transferu Technologii BioTech-IP przy Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, 
 
zaprasza doktorantów i naukowców z całej Polski
do udziału w drugiej edycji bezpłatnego kursu z podstaw bioprzedsiębiorczości
pt. "3-Day Bioentrepreneurship Crash Course".


Kurs w dniach: 6-8 listopada 2015 r.Warszawa, godziny: 9:00-17:00, miejsce: Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, sala 003 (parter),
ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa.

Tematyka kursu: m. in. zagadnienia: zakładanie startupu i modele biznesowe w branży life science, zabezpieczenie własności intelektualnej, tworzenie zespołu, pozyskiwanie finansowania, prowadzenie negocjacji biznesowych, wystąpienia przed inwestorami - tzw. "pitche".

Zajęcia poprowadzi dr Simon Bennett - brytyjski coach z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży biotechnologicznej.

Kurs dla: doktorantów oraz naukowców uczelni i instytutów, którzy mają pomysł z obszaru life science i chcą pod okiem mentora dowiedzieć się, jak przekształcić go w komercyjne przedsięwzięcie, w jaki sposób wejść na rynek z innowacyjnym produktem lub usługą, jak pozyskać finansowanie oraz jak przygotować prezentację dla inwestorów.

 

Udział w kursie jest bezpłatny. Rejestracja potrwa do 31 października. Szczegóły dotyczące programu zajęć, warunków udziału oraz zgłaszania znajdują się na stronie:

http://biotech-ip.pl/informacja/3-day-bioentrepreneurship-crash-course-2nd-edition-nov-6-8-2015

Aby wziąć udział w kursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie :
http://www.tinyurl.com/bioentrepreneurship-course-2nd (lub bezpośredni link: https://docs.google.com/forms/d/1hfuSYp-D7f6el8Mdvn8_45K6zYtfwOyik1S6oY2lU4w

3-Day Bioentrepreneurship Crash Course - 2nd edition - 6-8.11.2015 
Urząd Patentowy RP, wraz z Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM), Urzędem ds. Znaków Towarowych Chin oraz IP Key,
serdecznie zapraszają do wzięcia udziału
w konferencji poświęconej
ochronie i korzystaniu ze znaków towarowych na rynku chińskim
.
 


Termin konferencji: 26 października 2015 r. 
Miejsce konferencji: Hotel Mercure Warszawa Centrum (ul. Złota 48/54, sale Etiuda/Sonata). 
 

 

Konferencja ma przybliżyć:
specyfikę ochrony znaków towarowych i oznaczeń geograficznych w Chinach, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień istotnych
dla zgłaszających z zagranicy.
Prezentacjom ekspertów z Urzędu ds. Znaków Towarowych Chin oraz IP Key Pekin (wspólnego projektu Komisji Europejskiej i OHIM)
będą towarzyszyły sesje pytań i odpowiedzi.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Zapraszamy do rejestracji poprzez formularz uczestnictwa w konferencji.
Formularz dostępny jest na stronie organizatora:
 http://www.uprp.pl/konferencja-ochrona-znakow-towarowych-w-chinach/Lead02,58,13847,7,index,pl,text/

                                                                                                                                      Program konferencji

 

--  Spotkanie informacyjne w Gdańsku:
„Dotacje z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorstw na projekty B+R oraz innowacje”  --

Zapraszamy na stronę intermetową organizatora spotkania:

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/szkolenia/spotkania-informacyjne-w-gdansku-dotacje-z-funduszy-europejskich-dla-przedsiebiorstw-na-projekty-br-oraz-innowacje/,

które odbędzie się dnia 14 pażdziernika w Gdańsku
przy ulicy Okopowej o godzinie 10.00.

Informacje o spotkaniu

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
w Gdańsku organizuje spotkanie informacyjne
poświęcone wsparciu dla przedsiębiorstw na projekty badawczo-rozwojowe
oraz innowacje z Funduszy Europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

.

 Miejsce spotkania: Gdańsk, ulica Okopowa 21/27
Godziny spotkania: 10.00-13.30

Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego (Sala im. Lecha Bądkowskiego) przy ul. Okopowej 21/27.

                    -     -     -     Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu:
wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres punktinformacyjny@pomorskie.eu 
do dnia 12 października 2015 r.
lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 58 32 68 148.
Otrzymanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników spotkania.
Udział w spotkaniu informacyjnym jest bezpłatny.     -     -     - 

Spotkanie dedykowane jest dla przedsiębiorców zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich na realizację projektów innowacyjnych oraz na badania i rozwój.

Program spotkania

 • Fundusze Europejskie na projekty B+R oraz innowacje (formy wsparcia, Inteligentne Specjalizacje, zagadnienia pomocy publicznej),
 • wsparcie dla przedsiębiorców na projekty B+R oraz innowacje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020,
 • aktualne konkursy dla przedsiębiorców na realizację inwestycji B+R+I w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020,
 • źródła informacji o Funduszach Europejskich.

Organizator spotkania

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk
tel. 58 326 81 47, 58 326 81 48, 58 326 81 52
e-mail: punktinformacyjny@pomorskie.eu

 

 

--  Dziękujemy za uczestnictwo w seminarium!  --

 

Zapraszamy na seminarium

pt.: „Patent w wersji cyfrowej”,

które odbędzie się dnia 8 maja 2015 roku w Sopocie.

Tematyka seminarium dotyczyć będzie zagadnienia ochrony prawnej rozwiązań z  obszaru IT, w szczególności ochrony patentowej wynalazków wspomaganych komputerowo oraz aspektów ochrony prawnej gier komputerowych.

 Miejsce seminarium: Centrum "EUREKA", ul. Emilii Plater 7/9/11, Sopot
Godziny seminarium: 9.00-17.00

 

Wśród prelegentów będą:
eksperci z Urzędu Patentowego RP oraz rzecznicy patentowi i prawnicy specjalizujący się w zagadnieniach ochrony prawnej rozwiązań z obszaru IT.

 

Ilość uczestników ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

                    -     -     -     zostały    ostatnie    miejsca      -      zgłoszenia do 06.05     -     -     - 

Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonać poprzez wypełnienie dołączonego FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO i przesłanie na adres:
patent@pg.gda.pl oraz jednocześnie linkaro@pg.gda.pl i juspawlo@pg.gda.pl do 6 maja br.

 

Wśród prelegentów seminarium będzie ekspert z Urzędu Patentowego RP - dr inż. Artur Kalewski,
oraz radca prawny - dr Ireneusz Matusiak, specjalizujący się w prawie autorskim ze szczególnym uwzględnieniem prawa komputerowego, net artu i prawa nowych technologii.

W przerwie seminarium zapraszamy Państwa na nadmorski lunch, po którym zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w dyskusji z udziałem zaproszonych prelegentów.

Serdecznie zapraszamy,

Ośrodek Informacji Patentowej PATLIB

Zespół Rzeczników Patentowych Politechniki Gdańskiej

+48 58 347 10 66, +48 58 348 66 33

www.zrp.pg.edu.pl

 

 

program seminarium

ZAPROSZENIE

miejsce seminarium - Centrum EUREKA, Sopot   

 

Seminarium organizowane jest m. in. w ramach
 Światowego Dnia Własności Intelektualnej 2015.

Co roku każdego 26-tego kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Własności Intelektualnej, to dzień na promowanie dyskusji na temat
roli własności intelektualnej w zachęcaniu do innowacji i kreatywności.

Gdy Bob Marley i Wailers nagrali utwór otwierający Burnin' w studiu nagraniowym Kingston jakieś cztery dekady temu. Prawdopodobnie mieli niewielkie pojęcie, jak daleko ich prosta, jednoznaczna melodia będzie międzynarodowym hymnem praw człowieka.

Taka jest moc muzyki. Od najwcześniejszych czasów rytm to najbardziej uniwersalne z wyrażeń twórczych, ..muzyka. 

Więcej informacji na temat Światowego Dnia Własności Intelektualnej 2015 - World Intellectual Property Day – April 26 - znajdziecie Państwo na stonie:

http://www.wipo.int/ip-outreach/en/ipday/ 

Polecamy materiały do druku przygotowane z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej 2015.

ZAKŁADKA:
http://www.wipo.int/export/sites/www/ip-outreach/en/ipday/2015/ipday2015_bookmark.pdf

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w VIII edycji Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce. Wzornictwo w strategii firmy”,
która odbędzie się w dniach 26-27 marca br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Panele dyskusyjne obejmą:
tematykę zacieśniania współpracy pomiędzy środowiskami akademickimi, projektantów i przedsiębiorców, wdrażania wzornictwa przemysłowego do firm, a także ochrony własności intelektualnej, która jest kluczową w umacnianiu konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstw na rynkach krajowych i zagranicznych.

 

Wśród głównych zagadnień poruszanych na konferencji znajdą się:

 • Zarządzanie wzornictwem w procesie powstawania nowego produktu
 • Design Thinking, a zdolność do kreowania innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwie
 • Tworzenie nowych produktów i usług w oparciu o zrozumienie potrzeb użytkowników
 • Ekonomiczna wartość designu
 • Dostępne źródła finansowania wzornictwa przemysłowego
 • Prawna ochrona wzornictwa
 • Kreowanie marki narodowej poprzez promocję wzornictwa przemysłowego

   

W panelach dyskusyjnych wezmą udział eksperci związani z sektorem wzornictwa z kraju i zagranicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji państwowej, samorządowej, szkolnictwa wyższego, organizacji biznesowych oraz sektora kreatywnego.

 

Podczas Konferencji zorganizowane zostaną stanowiska konsultacyjne m.in.:
Urzędu Patentowego RP
Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa najciekawszych projektów wzorniczych pochodzących od polskich projektantów lub producentów, wyróżnionych w plebiscycie must have 2014.

Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o rejestracji na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie w zakresie własności intelektualnej, etyki
i wykorzystania badań naukowych w dziedzinie nauk zdrowia / życiaData: 
Poniedziałek, 09.03.2015
- piątek, 13.03.2015
Lokalizacja: 
Göteborg, Szwecja
Gospodarz: 
Health2Market
(Uniwersytet w Göteborgu)

Bezpłatne szkolenie,

poświęcone naukowcom,

przedsiębiorcom i specjalistom

zajmującym się transferem technologii.
 

 

 

 

 


 

Training on Intellectual Property, Ethics & the Utilization of Academic Research in health/life sciencesDate: 
Monday, 09.03.2015
to Friday, 13.03.2015

Location: 
Gothenburg, Sweden
Host: 
Health2Market
(University of Gothenburg)


This free of charge training,

dedicated to researchers,

entrepreneurs and

technology transfer professionals.

 
Program tygodnia będzie obejmować:

 

 

http://health2market.eu/academy/4   

Informacje, dalsze procedury rejestracyjne dostępne pod powyższym adresem.
 

 

On Monday, Integration of Research and Innovation
On Tuesday, Managing intellectual assets, property and capital
On Wednesday, Innovation Information
On Thursday, Academic Value Creation
On Friday, Governance of projects on research and moral considerations

 
Rejestracja do 13 lutego 2015.
Calendar

https://www.iprhelpdesk.eu/calendar-date/month

Gorąco zapraszamy do Centrum Wspierania Innowacji PATLIB
- Informacji patentowej

w celu zapoznania się z nowymi materiałami informacyjnymi      
na temat OCHRONY WŁASNOŚCI PRZEMYSŁOWEJ.
 

Materiały przygotowane zostały specjalnie dla Państwa,

użytkowników informacji patentowej,

przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.   

 

Materiały zawierają interesujące treści dotyczące
OCHRONY WŁASNOŚCI PRZEMYSŁOWEJ.

 

                Jeśli poszukujecie Państwo informacji o:
 wynalazkach, patentach,
wzorach użytkowych, wzorach przemysłowych
czy znakach towarowych,
 zapraszamy do Centrum Wspierania Innowacji PATLIB.

 

ZAPRASZAMY   PO   MATERIAŁY.                          
  

W ramach konferencji

"Nauka i Biznes - wzajemne inspiracje"

zapraszamy na warsztaty:

 1. "Modelowanie biznesowe"

 2. "Prawne i podatkowe aspekty nabycia wyników prac badawczo-rozwojowych"

 3. "Zarządzanie projektami wysokiego ryzyka"

 Konferencja organizowana przez INVESTIN oraz Fundację Zaawansowanych Technologii  

 odbędzie się w dniach 5-6 Lutego 2014 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (godz. 9:00-16:00).

 Wstęp na konferencję i warsztaty wolny!

Prosimy o zgłoszenia do dnia 3 lutego, przesyłając e-mail na adres: k.blasinska@investin.pl.

 Ilość miejsc ograniczona. Informacji o konferencji udziela Katarzyna Błasińska pod nr 606 960 480.

 Pełen program na stronie http://psi.investin.pl

  

 

 

 

 

NIEODPŁATNE SZKOLENIA - własność intelektualna nie ma wakacji

stock-photo-17998410-showing-red-alarm-clock       

          SZKOLENIA WAKACYJNE?

 

   TAK!   Bądź aktywny podczas wakacji, realizuj to, na co do tej pory brakowało...

...CZASU.

dla kogo: 

studenci i doktoranci trójmiejskich uczelni wyższych 
 

zakres szkoleń:

 • POSZUKIWANIA INFORMACJI PATENTOWEJ
 • WPROWADZENIE DO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

   

gdzie i kiedy: 

po wcześniejszym umówieniu telefonicznym na Politechnice Gdańskiej

poniedziałek - piątek, 9.00-15.00
 

kontakt telefoniczny:

347-10-66, 348-66-31
 

Zapraszamy!