Numer 1/2020

Kalendarium

Poliuretany na straży naszego zdrowia i życia

2020.01.21 17:00  –  2020.01.14 19:00 Koło Naukowe 'Materiały w Medycynie' serdecznie zaprasza na wykład otwarty zorganizowany w ramach popularyzacji tematyki biomateriałów pt. ,,Poliuretany na straży naszego życia i zdrowia
Wykład wygłosi pani dr hab. inż. Justyna Kucińska-Lipka z Katedry Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Miejsce spotkania: Politechnika Gdańska, ul. Siedlicka 2, Budynek nr 18 - NanoB.

Matematyka chaosu

2020-01-22    17:30 – 19:30 Trójmiejska Kawiarnia Naukowa zaprasza na kolejne spotkanie popularnonaukowe. Dr Nikodem Mrożek z Instytutu Matematyki UG opowie trochę inaczej o chaosie i przybliży zebranym https://pl-pl.facebook.com/pg/kawiarnia.naukowa
Miejsce spotkania: Klub Ziemia, Gdańsk Wrzeszcz, Al. Grunwaldzka 76

#CiekawiNauki – Masz talent?

2020-01-31    18:00 – 20:30 Politechnika Otwarta zaprasza na spotkanie z cyklu #CiekawiNauki pt. Masz talent? Czyli o zarządzaniu sobą i odkrywaniu własnej ścieżki rozwoju. Spotkanie połączone z koncertem zespołu White Chocolate Trio. https://pg.edu.pl/otwarta/wydarzenia
Muzycy opowiedzą również, kiedy odkryli w sobie talent, jak godzą występy z pracą i życiem osobistym oraz co im daje wspólne granie. Miejsce spotkania: Politechnika Gdańska, Gm. Główny, Dziedziniec Heweliusza

List do Absolwentów Politechniki Gdańskiej

List do absolwentów Politechniki Gdańskiej

Na spotkaniu światecznym Zarządu SAPG i PKB+ z władzami uczelni, dziekanami wydziałów i kierownikami jednostek Politechniki Gdańskiej przewodniczący SAPG kol. Krzysztof Dolny przedstawił dotychczasowe osiągnięcia i przyszłe zadania jakie stoją przed naszym stowarzyszeniem.

 

Koleżanki i Koledzy Absolwenci,

 

Zbliżające się święta i przełom roku skłaniają do refleksji i spojrzenia z dystansu na naszą działalność. Skorzystam z tej okazji aby podzielić się z Państwem próbą oceny tego, co robimy i co możemy robić jako SAPG. Jak sadzi wielu ludzi, naszemu pokoleniu udało się żyć w ciekawych czasach. Chyba trzeba się do tego przyzwyczaić.Ten ciekawy czas najwyraźniej się jeszcze nie kończy. Całkowita zmiana ustroju, budowanie w ciągu kilkudziesięciu lat nowego ustroju gospodarczego, sporo skomplikowanych zakrętów na tej drodze. A także równoległy rewolucyjny postęp technologiczny. Stowarzyszenie powstało w 1988r dzięki ludziom, którzy wykazali się intuicją i strategicznym myśleniem. Wtedy nie było internetu, komputerów na każdym biurku i smartfonów. Warunki pozwalały na zorganizowanie SAPG na wzór podobnych w tamtym okresie organizacji.

 

Ale otoczenie zmieniło się całkowicie. I trzeba inaczej patrzeć na organizacje społeczne. Wtedy działacze wychowani w latach 60-70-80 mieli inne podejście i zaangażowanie.

 

Tamto pokolenie aktywnych działaczy już jest nieliczne. Nowe roczniki zmieniły podejście do otoczenia, w tym do działalności publicznej. Jednocześnie nowa technologia stworzyła narzędzia komunikacji bez których nie można już istnieć.

 

Chcemy przeprowadzić SAPG przez ten okres.

 

Zmieniliśmy statut SAPG, aby być przygotowanym do nowej sytuacji. Mamy za sobą ciekawy eksperyment. Udany. Zrealizowaliśmy z PG kilka wspólnych projektów. Początek zmian nastąpił w 2018r. Propozycje zostały przygotowane przez SAPG i trafiły na sprzyjający grunt. Rektor Namieśnik obdarzył nas pełnym zaufaniem. Mogę powiedzieć to samo co Rektor Krzysztof Wilde, że okres współpracy z Jackiem Namieśnikiem będę pamiętał jako ważny okres w swoim życiu. Wydajemy biuletyn absolwenta –już ponad rok. Drugim wspólnym projektem jest zbudowanie procesu przekazywania i udostępniania nam adresów do kontaktów z absolwentami.

 

SAPG uzupełnia podstawową działalność PG. Utrzymuje partnerski kontakt z absolwentami. Budujemy fundamenty dla obecnych i przyszłych pokoleń absolwentów, a także środowisko, w którym będą poruszać się działacze SAPG. Nasz osobista rola jest przejściowa, ale proces wspólnych działań PG i absolwentów powinien być trwały. Aktywność SAPG może falami wzrastać i maleć na miarę kadr które będą się realizować w tych działaniach. Ale fundamenty powinny być zbudowane na wiele lat. Mają służyć nam i naszym następcom w SAPG. Mamy wzorce z krajów, gdzie uczelnie od wieków budują dodatkową wartość dla Absolwentów. Nasza historia jest inna. Ale kiedyś można pójść w tamtym kierunku. Przez 30 lat udało nam się zbudować w kraju nowoczesny przemysł i gospodarkę. Fundamentem przemysłu jest Wiedza. Studentów do nauki można inspirować na wiele sposobów. Pokazać im ,że są częścią czegoś ważnego. Politechnika, wspierając się stowarzyszeniem, buduje tożsamość obecnych i przyszłych pokoleń studentów i absolwentów. Gdy absolwenci zostają naukowcami, to także się dzieje.

Chcemy wskazywać osoby – studentów , które wyrastały na liderów wśród swojego pokolenia już w trakcie studiów. Te działania nie są nowe. Ale chcemy zapisać ich nazwiska dla przyszłych pokoleń studentów. Chcemy pokazać absolwentów naszej Uczelni, którzy w życiu zawodowym i społecznym dokonali najwięcej, zasłużyli się w oczach nauki i społeczeństwa.

 

Możemy wzmocnić działania PG przy promocji osiągnięć nauki. Rozpowszechniać ofertę uczelni technicznej dla gospodarki. Politechnika ma wiele do powiedzenia społeczeństwu i inżynierom o nowych materiałach, trudnych problemach ekologii, technologiach już używanych we wielu miejscach, a nieznanych w innych. To jest moim zdaniem również misja PG. Ciekawym obszarem aktywności uczelni technicznej jest krzewienie kultury. Odbyły się wspaniałe koncerty zorganizowane na terenie kampusu. O tym wszystkim możemy komunikować absolwentom.

 

Nasz biuletyn trafia do ponad 3 tys. adresatów. Akwizycją obejmujemy wszystkich nowych absolwentów. Na koniec bieżącej kadencji spodziewamy się wzrostu bazy kontaktów do 6 tys. Zaczynamy docierać do starszych roczników. Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem KOGA inżynierów okrętowców. Jesteśmy w trakcie rozmów ze Stowarzyszeniem Absolwentów studiów MBA, aby nawiązać współpracę. Tutaj wiele nam mogą pomóc wydziały. Na każdym wydziale są osoby posiadające kontakty z grupami absolwentów. Jesteśmy w stanie rewanżować się udostępnieniem łam naszego biuletynu dla potrzeb PG lub wydziałów. Robimy to od pierwszego wydania informując o działaniach Politechniki Otwartej, koncertach, konferencjach, innych ważnych wydarzeniach. Mamy pozytywne recenzje od absolwentów , do których docieramy z biuletynem. Ograniczeniem dla pełnej swobody w tworzeniu i wysyłaniu informacji jest dobrowolna zgoda odbiorców na jego otrzymywanie i możliwość wycofania tej zgody. Ale niewielu absolwentów skorzystało z tego przywileju.

 

SAPG kontynuuje także poprzednie formy integracji absolwentów. Organizowane są zjazdy absolwentów. Największą tego typu imprezą jest doroczny zjazd wydziałów WETI i EIA. Otrzymujemy wiele zaproszeń na takie wydarzenia. Są wśródnas pasjonaci piosenki turystycznej. Organizują kilkudniowe zjazdy fanów i sympatyków Bazuny. Przygotowywana jest kolejna wielka impreza. Zorganizowano również całoroczny cykl koncertów pod nazwą Całoroczna Bazuna. Naszym sztandarowym projektem jest Politechniczny Klub Biznesu PKB+.

PKB+ co roku funduje nagrody dla najlepszego Studenta PG. Klub sfinansował uruchomienie wydawania Biuletynu Absolwenta. Członkowie Klubu współpracują z PG w ramach swojej działalności gospodarczej.

 

SAPG wspiera inicjatywy absolwentów. Przykładem jest wezwanie absolwentów WETI, zbiórka środków i wykonanie Ławeczki Marianny, w pełni zrealizowane. Mamy plany przybliżenia w nadchodzącym roku wiedzy o początkach Politechniki Gdańskiej w 1945r. Zainteresowaliśmy się historią tego okresu i odkryliśmy wiele ciekawych epizodów, które warto przypomnieć. Jest to nasza historia. Planowaliśmy uczcić rocznicę pierwszego wykładu na PG po wojnie, jako ważnego wydarzenia tamtego okresu, ale okazało się, że jest wiele historii równie ważnych i wartych opowiedzenia. Mamy projekt szeregu działań aby to zrealizować.

 

 

Tym wywodem chciałem przybliżyć dzisiejszą działalność SAPG i jednocześnie zapoznać Was z naszymi najbliższymi planami. Stoi przed nami wyzwanie sprostania wymogom profesjonalizacji SAPG. Działalność biura SAPG. Stały zespół redakcyjny, social media. Dalsza integracja i synergia działań z PG. Nie wiemy, jakie pomysły będą chciały realizować kolejne Zarządy lub aktywni członkowie SAPG. Ale nie będą zaczynali od zera. Tworzymy razem historię Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej.

 

Naszym ważnym zadaniem jest otworzyć się na nowych aktywnych członków.

 

Ale to są ludzie z innego pokolenia. Będą realizować misję SAPG , ale na swoich warunkach. Trzeba im to umożliwić.

 

Krzysztof Dolny

Przewodniczący SAPG

 

2019.12.12

Z życia Politechniki Gdańskiej

Budżet Obywatelski PG 2020.Studenci i pracownicy wybrali projekty do realizacji.

 

 

Zakończyło się głosowanie nad projektami Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2020. Pracownicy i studenci naszej uczelni zgłosili łącznie 36 projektów. 

 

Najwięcej głosów w tegorocznej edycji zdobyły poniższe projekty pracownicze i tym samym zostały zakwalifikowane do finansowania:

1. Odnowienie bardzo wysłużonego sprzętu żeglarskiego w OWPG Czarlina (288 głosów)

2. Wymiana nawierzchni drogowej i chodnikowej przed budynkiem WM40 oraz odwodnienie ulicy przed budynkiem WETI41 (160 głosów). 

 

Z puli projektów studenckich do dofinansowania zakwalifikowanych zostało pięć projektów:

1. Automaty ze środkami higienicznymi w największych budynkach PG (455 głosów)

2. Szatnie przy boisku piłkarskim (449 głosów)

3. Zagospodarowanie Dziedzińca przy Audytorium Maximum (341 głosów)

4.STOP PISZCZĄCYM KRZESŁOM! (324 głosy)

5.Dystrybutory wody pitnej na terenie Centrum Sportu Akademickiego (205 głosów).

 

Podobnie jak w latach poprzednich, w obecnej edycji BO PG budżet na realizację projektów pracowniczych wyniósł 350 tys. zł, a na realizację projektów studenckich – 150 tys. zł. W budżecie pracowniczym środki nie umożliwiały finansowania drugiego projektu z listy rankingowej (na kwotę 316 tys. zł). W związku z tym prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej podjął decyzję o zwiększeniu środków na projekty pracownicze o 64 tys. zł, dzięki czemu do finansowania zakwalifikować można było dwa projekty pracowników na łączną kwotę 414 tys. zł.

 

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski. W ramach poprzednich trzech edycji BO PG wybranych zostało 11 projektów pracowniczych i 12 projektów studenckich, na realizację których przeznaczono w sumie półtora miliona złotych.

 

Zobacz jak budżet obywatelski zmienia Politechnikę [tutaj].

Marcin Gortat po raz kolejny odwiedza Politechnikę Gdańską

 

 

 

 

Politechnikę Gdańską odwiedził gość specjalny – Marcin Gortat. Słynny koszykarz przeprowadził trening z dziećmi pracowników Politechniki Gdańskiej, a wcześniej rozmawiał z prof. Krzysztofem Wilde, rektorem PG, o nowych możliwościach współpracy z naszą uczelnią. 

 

Najlepszy polski koszykarz w historii, mający za sobą 12 lat gry w NBA odwiedził naszą uczelnię na zaproszenie prof. Krzysztofa Wilde, rektora PG. Zawodnik w ramach akcji „Mikołajki na Politechnice Gdańskiej z Marcinem Gortatem” przeprowadził trening z grupą dzieci, udzielał im również porad dotyczących nauki i odżywiania. 

 

Przed treningiem Marcin Gortat odpowiadał na pytania dziennikarzy, którzy chcieli wiedzieć, czy słynny koszykarz definitywnie zakończył już karierę zawodniczą.

– Chciałbym móc powiedzieć kibicom, że zagram jeszcze w koszykówkę, ale nadszedł taki czas w życiu, że trzeba się już zająć czymś innym – mówił Marcin Gortat w rozmowie przeprowadzonej przez dziennikarza Radia Gdańsk na terenie Centrum Sportu Akademickiego PG. – Dzisiaj, dzięki zaproszeniu rektora Politechniki Gdańskiej, bawię się w koszykówkę ze wspaniałymi dziećmi i mam z tego ogromną satysfakcję – zapewniał Marcin Gortat. – Sport będzie zawsze częścią mojego życia, ale myślę, że już nie zawodowo. Skoncentruję się na szkoleniu oraz edukacji dzieci i młodzieży – dodał. 

 

Marcin Gortat od wielu lat czynnie angażuje się w akcje charytatywne, jest też właścicielem dużej fundacji pomagającej potrzebującym „MG13 Mierz Wysoko”. Działa także na rzecz edukacji - także sportowej - dzieci i młodzieży. To dzięki niemu w ostatnich latach otwarto w Polsce cztery szkoły sportowe sygnowane nazwiskiem sportowca: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Krakowie. 

 

Gdańska szkoła Marcina Gortata działa od 2017 r., prowadzi szkolenia mistrzostwa sportowego na poziomie szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego w kilkunastu dyscyplinach zespołowych i indywidualnych. Działa także na terenie Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. Obydwie strony mocno chwalą sobie tę współpracę. 

-Dla Marcina Gortata nasze miasto to drugi dom zaraz po Łodzi, to stąd pochodzi i nadal mieszka tu duża część jego najbliższej rodziny – mówił prof. Krzysztof Wilde. – Cieszy nas bardzo, że Marcin jest otwarty na dalszy rozwój współpracy z Politechniką Gdańską, na czym skorzystają wszystkie strony. Dzięki dzisiejszej wizycie w Centrum Sportu Akademickiego PG mieliśmy okazję porozmawiać o różnych aspektach tej współpracy, a pierwsze efekty tych ustaleń przedstawimy już wkrótce – dodał rektor PG.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły Marcina Gortata w Gdańsku https://www.szkolagortata.pl/gdansk

 

Zaproszenie na wykład otwarty pt. ,,Poliuretany na straży naszego zdrowia i życia"

 

 

 

 

Koło Naukowe 'Materiały w Medycynie'  serdecznie zaprasza na wykład otwarty zorganizowany w ramach popularyzacji tematyki biomateriałów pt. ,,Poliuretany na straży naszego zdrowia i życia", który wygłosi Pani dr hab. inż. Justyna Kucińska-Lipka z Katedry Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

 

Wykład odbędzie się dnia 21 stycznia o godzinie 17:00 w Audytorium NanoB, ul. Siedlicka 2, Budynek nr 18, Politechnika Gdańska.

 

Koledzy z Koła "Materiały w Medycynie" proszą o rozpowszechnienie tej informacji oraz serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w prelekcji.

 

Informacje o działalności Koła Naukowego "Materiały w medycynie" można znaleźć na stronie 

https://mech.pg.edu.pl/kn-mwm/strona-glowna

 

Absolwenci

Jubileusz 75-lecia Wydziału Okrętowego Politechniki Gdańskiej

 

 

Szanowni Państwo, Absolwenci, Nauczyciele, Emerytowani Pracownicy Wydziału Okrętowego Politechniki Gdańskiej oraz Sympatycy i Przyjaciele naszego Wydziału. Z dumą informujemy Państwa o zbliżającym się Jubileuszu 75-lecia Wydziału Okrętowego Politechniki Gdańskiej. 

 

75-lecie Wydziału jest doniosłym wydarzeniem dla społeczności Pomorza. Od czasu powstania aż po dzień dzisiejszy Wydział jest ważnym ośrodkiem kształcenia młodej kadry inżynierskiej, głównie związanej z okrętownictwem. z morzem. Jubileusz stanowi wspaniałą okazję do tego, aby w gronie kolegów, koleżanek, nauczycieli i zaproszonych gości powspominać piękne lata młodości spędzone w murach naszego Wydziału. Jubileusz skłania także do zadumy nad mijającym czasem, jest też okazją do podsumowania 75-letniej historii Wydziału.

 

Uroczyste obchody zaplanowane zostały na sobotę 30 maja 2020 r. w campusie Politechniki Gdańskiej.

 

O szczegółach obchodów będziemy Państwa informować w następnych komunikatach, jednocześnie już teraz zapraszamy do rejestracji. 

 

Elektroniczna rejestracja uczestników Jubileuszu – REJESTRACJA

 

Komitet Organizacyjny obchodów 75-lecia Wydziału Okrętowego Politechniki Gdańskiej

(Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa PG, Forum Okrętowe, Bractwo Okrętowe KOGA)

Współpraca

Wizyta przedstawicieli Hunan University of Humanities, Sciences and Technology

 

Przedstawiciele Hunan University of Humanities, Science and Technology (Chiny) odwiedzili Politechnikę Gdańską, by poznać uczelnię, wymienić się doświadczeniami z zakresu wybranych obszarów działalności obu szkół wyższych i porozmawiać o szerszej współpracy. 

 

 Obie szkoły wyższe mają podobną liczbę studentów i zbliżone programy dydaktyczne w zakresie studiów technicznych. Władze chińskiej uczelni zainteresowane są współpracą z Politechniką w zakresie wymiany studentów i pracowników dydaktycznych. Gości interesowały również badania z zakresu inżynierii energetycznej i programy nauczania na poziomie studiów inżynierskich i magisterskich.

 

Delegacja chińska spotkała się z władzami  uczelni i wydziałów. Zapoznała się z laboratoriami i badaniami prowadzonymi na Wydziałach Chemicznym, Mechanicznym oraz Elektrotechniki i Automatyki. Omówiono także mozliwości współpracy z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii.

 

Politechnika Gdańska ma długą tradycję współpracy z Chinami, umowy bilateralne łaczą naszą uczelnię z czternastoma wyższymi uczelniami w tym kraju.

 

Politechnika Otwarta zaprasza

#CiekawiNauki – Masz talent?

 

 

 

 

 

 

Politechnika Otwarta zaprasza na kolejne już spotkanie z cyklu #CiekawiNauki, tym razem w wyjątkowej formule dyskusji ekspertów połączonej z występem muzycznym. 

 

Na spotkaniu pt. #CiekawiNauki – Masz talent? Czyli o zarządzaniu sobą i odkrywaniu własnej ścieżki rozwoju odpowiemy na pytania, jak odkrywać osobiste talenty, dlaczego tak ważne jest ich doskonalenie oraz jakie są psychologiczne pułapki talentu. Opowiemy, jakie pomysły na „wyławianie” talentów i wspieranie ich rozwoju mają nowoczesne przedsiębiorstwa. Pokażemy wyniki badań naukowych, które wskazują na źródła talentów i znaczenie pracy nad talentem. Przekonamy, że talent można odkryć i warto rozwijać w każdym wieku. 

 

O talentach opowiedzą ekspertki: dr Beata Krawczyk-Bryłka (Politechnika Gdańska, Wydział Zarządzania i Ekonomii) - z punktu widzenia psychologii i nauk o zarządzaniu oraz Ewa Szczepkowska (Jeppesen) - z perspektywy międzynarodowego przedsiębiorstwa.

 

Swoje talenty zaprezentuje na żywo zespół White Chocolate Trio – trójka młodych artystów, którzy na co dzień pracują w różnorodnych branżach, a po godzinach grają i śpiewają na scenie. Marta Raźniaczyk, Krzysztof Basiński i Marek Grącki opowiedzą również, kiedy odkryli w sobie talent, jak godzą występy z pracą i życiem osobistym oraz co im daje wspólne granie.

 

Spotkanie odbędzie się 31 stycznia (piątek) na Dziedzińcu Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.

 

 

Szczegóły https://pg.edu.pl/otwarta/wydarzenia

 

Komunikaty

Całoroczna Bazuna zaprasza na spotkanie literacko-muzyczne

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie literacko-muzyczne, które odbędzie się w dniu 30 stycznia (czwartek) o godz. 16:00 w siedzibie CIEE Gdańsk, ul. Polanki 51. Wstęp wolny !

O swoich zainteresowaniach, marzeniach, planach opowiedzą: 

Marzenna W. Nowakowska - autorka książek o dzikiej przyrodzie, biolożka, która nawet w walce o byt widzi najczystszą poezję życia, harmonię, piękno i sens.

Marzena Nowakowska – polonistka, poetka, kompozytorka, pieśniarka,przez przyjaciół nazywana bardem w spódnicy.

Pod koniec roku 2018 ukazała się książka Marzenny pt. „Safari za progiem domu” i i płyta Marzeny „Kocham, marzę, wiem…”

Organizatorzy: Bazuna, Zona Zero Books, Akcja Bałtycka oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. 

Szczegóły wydarzenia na stronach: 

https://ciee-gda.pl/

https://www.facebook.com/events/2464339540482753/

Absolwencie WZiE - dołącz do Sztafety Maratońskiej Wydziału na 6 Gdański Maraton

 

 

 

 

 

 

 

 

Propozycja dla wszystkich amatorów dobrej zabawy, integracji, a przy okazji biegania! Wydziałowy team biegowy „Biega ZiE” poszukuje chętnych absolwentów do stworzenia wspólnych sztafet reprezentujących Wydział Zarządzania i Ekonomii PG podczas VI Gdańsk Maraton. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 stycznia 2020r. O wszystko inne - podział sztafet, opłaty, zapisy - zadbają koordynatorzy Biega ZiE. 

Szczegóły https://zie.pg.edu.pl/ 

 

KLUCZOWE INFORMACJE:

  • Dzień startu sztafet maratońskich (wraz z maratonem): 19.04.2020 (niedziela), miejsce: Gdańsk

  • Udział w sztafecie jest finansowany przez Wydział Zarządzania i Ekonomii PG.
  • Trasa całego maratonu i przebieg poszczególny odcinków na stronie: https://www.gdanskmaraton.pl/

  • Zapisy sztafet drużyny Biega ZiE oraz nowych biegaczy przyjmuje dr Katarzyna Stankiewicz: kst@zie.pg.gda.pl

     

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student Wynalazca 2019/2020

 

 

Konkurs jest adresowany do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

 

Organizatorem konkursu jest Politechnika Świętokrzyska. Do konkursu mogą być również zgłoszone wynalazki i wzory użytkowe, które powstały w ramach współpracy międzynarodowej, których współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni.

 

 Nabór zgłoszeń do Konkursu trwa do 25 stycznia 2020 r. 

 

Pięciu laureatów nagród głównych weźmie udział w 48. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie. Organizator sfinansuje koszty stoiska wystawienniczego oraz podróży i pobytu laureatów w Genewie.

 

W dotychczasowych ośmiu edycjach konkursu, laureaci zdobyli na tej prestiżowej wystawie: 16 złotych, 17 srebrnych i 7 brązowych medali oraz liczne nagrody specjalne. Ponadto, laureaci Konkursu zaprezentują swoje rozwiązania podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2020.

 

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: https://tu.kielce.pl/konkurs-student-wynalazca/ 

 

Informacje na temat Konkursu można uzyskać również w Centrum Ochrony Własności Intelektualnej PŚk: 

 

Maria Durlik, cowi@tu.kielce.pl, tel. 41 34 24 358,
Kamil Kot, kkot@tu.kielce.pl, 41 34 24 387.

 

Nabór na studia podyplomowe Standardy ISO i zarządzanie przez jakość Edycja XXVIII

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trwa rekrutacja na dwusemestralne studia podyplomowe „Standardy ISO i zarządzanie przez jakość (TQM)”. To już XXVIII edycja studiów.


Pierwszy zjazd planowany jest na weekend 13-14 marzec 2020 roku.


Absolwenci studiów podyplomowych – „Standardy ISO i zarządzanie przez jakość (TQM) uzyskują niezbędną wiedzę z zakresu nowoczesnych metod zarządzania organizacjami i umiejętności umożliwiające pełnienie funkcji przedstawiciela kierownictwa ds. systemów zarządzania w oparciu o uzyskane kompetencje: menedżera jakości i/lub auditora wewnętrznego zarządzania jakością, zarządzania środowiskowego, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy potwierdzone stosownymi certyfikatami. 

 

Zgłoszenia i informacje szczegółowe: www.oio.pg.edu.pl/iso