Numer 6/2019

Nowe władze naszego Stowarzyszenia

Władze SAPG wybrane na kolejną kadencję 2019/21

W dniu 25 maja 2019 r. członkowie SAPG zgromadzili się na Walnym Zebraniu w Auli Politechniki Gdańskiej.

Po wysłuchaniu i przyjęciu sprawozdania z działalności SAPG w ostatnich dwóch latach, odbyły się wybory do władz Stowarzyszenia na dwuletnią kadencję. Funkcję Przewodniczacego powierzono ponownie kol. Krzysztofowi Dolnemu, absolwentowi Wydziału Mechaniczno-Technologicznego. Spośród zgromadzonych osób wyłoniono też Zarząd, Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński

https://pg.edu.pl/sapg 

Nowym władzom życzymy sukcesów i wytrwałości w realizacji przyjętych celów !

 

Z życia Politechniki Gdańskiej

Prof. Krzysztof Wilde nowym Rektorem Politechniki Gdańskiej

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, prof. zw. PG został 41. Rektorem Politechniki Gdańskiej. Oficjalny wynik wyborów podała Uczelniana Komisja Wyborcza.

Nowy Rektor PG został wybrany w tajnym głosowaniu podczas zebrania Uczelnianego Kolegium Elektorów, które odbyło się w poniedziałek, 3 czerwca.

Biogram nowego rektora oraz jego program wyborczy opublikowano w witrynie „Wybory 2019”.

 

 

 

 

Współtwórca innowacyjnego leku, prof. Ryszard Andruszkiewicz, wspiera talenty naukowe

Prof. Ryszard Andruszkiewicz stworzył związek chemiczny wchodzący w skład jednego z najlepiej sprzedających się leków na świecie. To osiągnięcie pozwala mu dziś wspierać innych utalentowanych naukowców. Fundacja, której jest pomysłodawcą przekazała środki, które umożliwiły zakup najwyższej klasy sprzętu badawczego Katedrze Technologii Leków i Biochemii Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, z którą profesor związał swoją karierę naukową.

 

Lyrica – lek sprzedawany na całym świecie

W latach 1988–1990 prof. Ryszard Andruszkiewicz odbywał staż w Northwestern University w USA, pracując w zespole prof. Richarda Silvermana, jednego z najbardziej utytułowanych amerykańskich chemików. Naukowiec z PG zaprojektował, zsyntezował i wstępnie przebadał serię otrzymanych przez siebie związków. Jeden z nich wykazywał wyjątkową aktywność biologiczną, a po latach badań klinicznych stał się aktywnym składnikiem leku przeciwpadaczkowego, który pod nazwą Lyrica jest produkowany przez farmaceutycznego giganta, firmę Pfizer. Jak mówi profesor, olbrzymia popularność medykamentu umożliwiła mu spełnienie swojego marzenia – wyposażenia Wydziału Chemicznego PG, którego jest absolwentem i emerytowanym pracownikiem, w dodatkowy sprzęt.

– W ramach fundacji pomoc otrzymują młodzi, zdolni ludzie. Fundacja FOSTER dofinansowuje m.in. wyjazdy na konferencje i staże. Do tej pory ufundowała ponad 80 jednosemestralnych stypendiów dla studentów biotechnologii pochodzących z małych miejscowości, często w trudnej sytuacji materialnej. Cały czas jednak miałem nadzieję, że uda się zrobić coś więcej, stąd w fundacji zapadła decyzja o zakupie aparatury dla mojej byłej katedry – mówi prof. Andruszkiewicz.

 – Urządzenia zakupione z funduszy przekazanych przez fundację cieszą się tak dużą popularnością, że aby z nich skorzystać trzeba zapisać się na listę. Zastosowanie tej aparatury zapewniło naszym naukowcom znaczące poszerzenie możliwości prowadzenia badań na najwyższym światowym poziomie – podkreśla prof. Sławomir Milewski, dziekan Wydziału Chemicznego i kierownik katedry.

Koło naukowe SimLe z Politechniki Gdańskiej zwycięzcą w Konkursie Czerwonej Róży.

Po raz drugi z rzędu koło naukowe z Politechniki Gdańskiej zwycięża w konkursie Czerwonej Róży! W tegorocznej edycji konkursu statuetkę Czerwonej Róży i stypendium w wysokości 12 tys. zł w kategorii koło naukowe otrzymało Międzywydziałowe Koło Naukowe SimLE, które w finale pokonało siedem kół z pomorskich uczelni. Gala wręczenia nagród odbyła się w niedzielę na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.

 – Działamy dopiero od pięciu lat, a odnieśliśmy taki sukces! Bardzo się cieszymy i już myślimy o tym, by rozwijać nasze projekty, zwłaszcza rakietowe, bo tematyka kosmiczna jest nam szczególnie bliska – mówi Dominika Tomaszewska, przewodnicząca Międzywydziałowego Koła Naukowego SimLE.

SimLE to koło naukowe, którego celem jest realizacja projektów technicznych, takich, jak m.in.: Stardust (misje balonów stratosferycznych, zbudowanie komory próżniowej i systemu stabilizacji rakiety), SimBa (budowa aktywnie sterowanych rakiet niskiego pułapu), Seafarer (budowa autonomicznego jachtu żaglowego), Skyhawk (budowa symulatora samolotu Cessna 172N).

Od kilku lat studenci z SimLE współpracują z pomorskim środowiskiem biznesowym. m.in z deweloperem Hossa, grupą Remontowa Holding  oraz z firmą Space Forest.

Członkowie SimLE zajmują się również organizacją konferencji naukowych, wydarzeń szkoleniowych oraz wyjazdów dla studentów.  Więcej informacji na temat działalności SimLE można znaleźć [tutaj].

Prestiżowa statuetka „Czerwonej Róży” od 57 lat trafia do rąk wybitnych, najbardziej wyróżniających się studentów. W tegorocznej edycji konkursu finalistą w kategorii najlepszy student jest Jędrzej Wrzaskowski z Wydziału Mechanicznego (kierunek energetyka). Statuetkę, samochód osobowy i tytuł najlepszego studenta w tym roku zdobyła Agnieszka Piotrowska-Kirschling z Uniwersytetu Gdańskiego. Opisy sylwetek finalistów znajdują się [tutaj]. 

Absolwenci

To już 50 lat - Zjazd absolwentów Wydziału Chemicznego

W dniu 25 maja 2019 roku na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej odbył się zjazd absolwentów Wydziału Chemicznego z okazji 50-lecia ukończenia studiów. 

W uroczystości wzięli udział absolwenci dwóch roczników studiów: 1963-1969 (studia trwały 11 semestrów, z czego w pierwszym semestrze studenci odbywali praktykę robotniczą) oraz 1964-1969 (już tylko 10 semestrów) - łącznie 102 osoby. Zaproszeni zostali również, nieliczni już, nauczyciele akademiccy, z którymi mieliśmy zajęcia, władze uczelni, władze Wydziału Chemicznego, władze Stowarzyszenia Absolwentów PG. Rejestracja przybyłych absolwentów odbywała się w Sali Senatu PG, co umozliwiło im zwiedzenie tego ważnego dla społeczności akademickiej miejsca i obejrzenie galerii rektorów.

Tradycyjne, wspólne zdjęcie zostało wykonane na schodach przed Gmachem Głównym, a oficjalna część spotkania odbyła się w odrestaurowanym Audytorium Chemicznym. Wieczorna część zjazdu odbyła się w pięknie położonym nad samym morzem hotelu EUREKA (Centrum szkoleniowo-edukacyjne PG, dawny hotel Zatoka) w Sopocie. Po remoncie hotel bardzo zyskał na komforcie i wyglądzie. Nam bardzo podobały się olbrzymie, na całą ścianę zdjęcia naszej Alma Mater. W takiej atmosferze łatwiej wspominało się dawne czasy, tym bardziej, że do wspomnień prowokowały wyświetlane na dużym ekranie zdjęcia z dawnych lat, lat naszych studiów i naszej młodości. No cóż, łza się w oku zakręciła niejeden raz. Postanowiliśmy spotykać się częściej.

Marek Biziuk

Szczegóły spotkania wraz ze zdjęciem zamieścimy wkrótce na stronie https://pg.edu.pl/sapg

Spotkanie absolwentów Wydziału Mechanicznego Technologicznego PG po 50 latach

 

W dniu 28 maja 2019 spotkali się absolwenci Wydziału MT z 1968 i 1969 roku oraz lat sąsiednich w liczbie 56 osób. W spotkaniu w sali Senatu wzięli udział p.o. Rektora prof. Piotr Dominiak, Dziekan WM prof. Dariusz Mikielewicz, Przewodniczący SAPG mgr Krzysztof Dolny oraz zaproszeni wykładowcy i asystenci, którzy prowadzili zajęcia przed 50 laty. Absolwenci otrzymali Honorowe Dyplomy PG i okolicznościowe medale. Zwiedzili też wybrane laboratoria Wydziału Mechanicznego.

Józef Niegoda

Więcej zdjęć tutaj. 

 

 

Wydarzenia kulturalne

47 Ogółnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej

Letnia pogoda zachęca do wypoczynku, zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w 47 Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Studenckiej Bazuna 2019.

Tym razem uczestników festiwalu i miłośników piosenki studenckiej gościć będzie przepiękna gmina Sulęczyno.

 

Koncerty rozpoczną się w piątek 29 czerwca 2019 o godz. 15:00 i potrwają do niedzieli 30 czerwca 2019, kiedy to o godz. 12:00 zaprezentują się laureaci konkursu. Jak co roku, przyznany zostanie tytuł najlepszego wykonawcy, tytuł Rajdowej Piosenki Roku, nagrodzona zostanie także najlepsza interpretacja piosenki znanej. Swoją nagrodę przyzna również festiwalowa publiczność.

Po zakończeniu piątkowego i sobotniego koncertu, organizatorzy zapraszają na wspólne śpiewanie przy ognisku. Niezapomniane wrażenia i dobra zabawa – zapewnione !

Przed koncertami (27 i 28 czerwca) warto zwiedzić okolice, uczestnicząc w spływie kajakowym rzeką Słupią i Jeziorem Gowidlińskim, jednym z najczystszych w Polsce. Na Sulęczyńskim Jarmarku Sobótkowym będzie można spróbować lokalnych specjałów i zakupić wyroby tamtejszych rzemieślników.

 

Na gości czeka wygodne pole namiotowe, obszerny parking i inne udogodnienia.

 

Szczegółowe informacje http://www.bazuna.org.pl/bazuna-2019

 

 

Muzyka letniej nocy. Niezwykły koncert w równie niezwykłym miejscu

Na kampusie Politechniki Gdańskiej w czerwcową noc już po raz drugi zabrzmi muzyka wielkich kompozytorów. Zapraszamy społeczność akademicką, mieszkańców Gdańska i okolic oraz turystów odwiedzających region na otwarty koncert plenerowy. W sobotę 15 czerwca w godz. 21.00-22.30 na dziedzińcu przed Gmachem Głównym będzie można wysłuchać utworówm.in. Wojciecha Kilara, Astora Piazzolli i Ariela Ramireza. Wstęp wolny.

 – W ubiegłym roku na koncert plenerowy Muzyka Wody i Ognia przybyło ponad dwa tysiące słuchaczy, a w prasie i internecie pojawiły się entuzjastyczne recenzje. Dlatego kontynuujemy inicjatywę zapoczątkowaną przez prof. Jacka Namieśnika, zmarłego niedawno rektora Politechniki Gdańskiej i wzorem światowych ośrodków akademickich po raz kolejny otwieramy nasz piękny kampus na mieszkańców i turystów – mówi prof. Janusz T. Cieśliński, prorektor ds. organizacji PG.

Wykonawcy i program koncertu

W pierwszej części koncertu usłyszymy Santander Orchestra. To autorski projekt edukacyjny Santander Bank Polska skierowany do najzdolniejszych młodych muzyków z całej Polski.  Podczas koncertu w Gdańsku Santander Orchestra pod batutą Sebastiana Perłowskiego wykona kompozycje tak znanych kompozytorów jak Wojciech Kilar, Astor Piazzolla czy Hans Zimmer. Tego dnia usłyszymy również przygotowane specjalnie na tę okazję przez Adama Sztabę aranżacje utworów muzyki rozrywkowej, m.in. zespołu Queen.

W drugiej części koncertu zabrzmi latynoamerykańska klasyka – „Misa Criolla” Ariela Ramireza w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej i zespołu Del Ande pod dyrekcją Mariusza Mroza. 

Wydarzenie ma charakter piknikowy, a wstęp jest wolny. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Uczestników zachęcamy do zabrania ze sobą koców, które będzie można rozłożyć na trawnikach przy Gmachu Głównym. Przewidziana została płatna strefa gastronomiczna – alejka food trucków, w tym atrakcje dla dzieci – wata cukrowa, lody, napoje.

Koncert jest organizowany w ramach Politechniki Otwartej.

Mecenasem koncertu jest Santander Bank Polska.

Patroni medialni: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, płyń Pod Prąd

UWAGI ORGANIZACYJNE:

W trakcie wydarzenia obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Prosimy o zapoznanie się z mapą kampusu dotyczącą wydarzenia, na której zostały oznaczone punkty medyczne, punkt informacyjny, parkingi.

Rekordowa frekwencja podczas Trzeciej Nocy Muzeów na Politechnice Gdańskiej

Za nami trzecia, rekordowa pod względem frekwencji, Europejska Noc Muzeów na Politechnice Gdańskiej. 18 maja w godzinach 19:00–1:00 nasz kampus odwiedziło ponad 1500 gości. Wśród wielu atrakcji – wycieczek, pokazów naukowych, gier i wydarzeń artystycznych, każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.

 

 Atrakcje Nocy Muzeów na PG obejmowały kilka budynków i wydziałów. W Gmachu Głównym odbyły się pokazy kaligrafii, tradycyjnego tańca chińskiego i hinduskiego, koncerty Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej oraz zwiedzanie niedostępnej na co dzień Sali Senatu. Na dziedzińcach uczestnicy brali udział m.in. w warsztatach rysunku, prelekcjach przy wahadle Foucaulta i prezentacji ponad stuletniego wyposażenia gabinetu profesora i pokoju żaka.

Od zabawy w poliglotę do gry przestrzennej

Biblioteka zorganizowała „Nocne rozmowy w cztery oczy” – konwersacje w językach obcych z zagranicznymi studentami i pracownikami PG, kawiarenkę, konkurs dla dzieci oraz zabawę w poliglotę. W holu przed biblioteką rozpoczynało się oprowadzenie po najbardziej reprezentatywnych miejscach PG dla wszystkich zainteresowanych historią kampusu i ciekawostkami architektonicznymi. W holu przed Audytorium Maximum uczestnicy przyglądając się prezentowanym doświadczeniom mogli poznać prawa fizyki.

Wydział Elektrotechniki i Automatyki udostępnił zwiedzającym salę audytoryjną E1 z zabytkowym wyposażeniem dawnej hali napędu elektrycznego. Co godzinę odbywały się również pokazy wyładowań elektrycznych. Laboratorium Maszynowe na Wydziale Mechanicznym, oprócz wystawy zabytków techniki, przygotowało retro atrakcje: stanowiska do gier Commodore 64 i Amiga 500 oraz pokaz bajki z projektora.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się spacery z przewodnikiem po kampusie, pokazy chemiczne i zespołowa gra przestrzenna na Wydziale Chemicznym. Trasa „Szlakiem tajemnic Kampusu PG i okolic” zgromadziła ponad setkę uczestników, którzy we mgle, z latarkami przemierzali cmentarze, Wzgórze Szubieniczne i zabytkowe obiekty na terenie PG. Z kolei młodzież i najmłodsi uczestnicy wraz z rodzicami chętnie włączali się w przestrzenną grę „Wirus atomus grozus aronius zagraża światu. Znajdź antidotum”.

Europejska Noc Muzeów na Politechnice Gdańskiej spotkała się z entuzjastycznymi recenzjami. Najlepsza Noc Muzeów na Politechnice Gdańskiej. Tu każdy może uratować świat lub ewentualnie poczuć się jak wariat. A odrobina szaleństwa czasami dobrze robi każdemu – komentowała jedna z użytkowniczek serwisu Facebook. Uczestnicy chwalili różnorodność atrakcji i przyjazną atmosferę.

Sprawna organizacja tego obfitującego w atrakcje przedsięwzięcia była możliwa dzięki pasji i zaangażowaniu pracowników oraz studentów Politechniki Gdańskiej biorących udział w Europejskiej Nocy Muzeów, którym należą się szczególne wyrazy uznania.

Sport

Politechnika Gdańska niepokonana w żeglarstwie już szósty raz z rzędu

Reprezentacja PG po raz kolejny zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie najlepszy był dr inż. Marcin Styborski, adiunkt na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

 

Zwycięzca na podium wyprzedził Igora Tarasiuka (Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku) oraz Aleksandra Michalskiego (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie).

– Bardzo trudno było zwyciężyć, bo poziom był wysoki i wyrównany, a pretendentów do tytułu akademickiego mistrza Polski wielu. Dla mnie to wielki zaszczyt wygrać z takimi żeglarzami – mówił dr inż. Marcin Styborski.

Swoich reprezentantów na wodach jeziora Niegocin miały 34 uczelnie, które łącznie wystawiły prawie 250 uczestników. Naszą ekipę do zwycięstwa poprowadził trener Jakub Pankowski.

– Jestem szczęśliwy, że po raz szósty wygraliśmy te regaty. Szczególnie trudne były eliminacje, ze względu na słaby wiatr. Gratuluję wszystkim moim zawodnikom i jestem z nich dumny – mówił.

Komunikaty

III DEBATA PODATKOWA - problemy bezpieczeństwa podatkowego przedsiębiorców

Zapraszamy na otwarte trzecie spotkanie z cyklu „Debat podatkowych” na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Podczas spotkania omówione zostaną praktyczne aspekty związane z  problemami bezpieczeństwa podatkowego przedsiębiorców.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące tematy:

  • Optymalizacja podatkowa a agresywne planowanie
  • Schematy podatkowe MDR – czy jest to problem wyłącznie dużych firm?
  • Klauzula obejścia prawa podatkowego – najważniejsze aspekty z punktu widzenia przedsiębiorców
  • Ceny transferowe – kto musi przygotować dokumentację?
  • Bezpieczeństwo przedsiębiorców w aspekcie podatku VAT

Spotkanie odbędzie się 18 czerwca (wtorek) 2019 roku o godzinie 17:00 w Auli 107 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy ul. Traugutta 79.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Organizatorami: 
Dr hab. Wojciech Wyrzykowski (Wojciech.Wyrzykowski@zie.pg.gda.pl),
Mgr Piotr Kasprzak ; e-mail: (pkasprzak@zie.pg.gda.pl).

Wstęp wolny.

Kurs żeglarza jachtowego 2019

Sekcja Żeglarska PG jak co roku zaprasza na obozy szkoleniowe na patent żeglarza jachtowego. Studenci Politechniki Gdańskiej, członkowie AZS oraz osoby prywatne otrzymają możliwość zdobycia pierwszych żeglarskich szlifów, jak również podniesienia swoich umiejętności na wodach jeziora Jeziorak w niepowtarzalnej atmosferze.

 

W ośrodku w Iławie znajduje się profesjonalny sprzęt do zajęć teoretycznych oraz flotylla czterech jachtów czekających na świeżych adeptów żeglarstwa. Szkolenia prowadzą doskonale przygotowani instruktorzy. Kurs obejmuje również pełne wyżywienie oraz noclegi.

Ceny wynoszą 699 zł dla studentów naszej uczelni, 649 zł dla członków AZS PG, 800 zł dla absolwentów PG, 950 zł dla członków AZS Środowisko Gdańsk spoza PG oraz 1199 zł dla pozostałych osób. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej Sekcji Żeglarskiej Politechniki Gdańskiej.

 

Szkoły letnie na Politechnice Gdańskiej

Zjawiska międzyfazowe, uczenie głębokie, architektura modernizmu oraz algorytmy i struktury danych będą tematami szkół letnich organizowanych przez poszczególne wydziały Politechniki Gdańskiej.

 

„Zjawiska międzyfazowe w teorii i praktyce” na Wydziale Chemicznym

Katedra Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej WChem PG we współpracy z koordynatorem sieci SURUZ – IKiFP PAN w Krakowie w dniach 24–28 czerwca zaprasza na zajęcia XIV Szkoły Letniej dla doktorantów oraz młodych pracowników nauki pt. „Zjawiska międzyfazowe w teorii i praktyce”. Jej celem jest poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej w obszarze fizykochemii powierzchni oraz szeroko rozumianych zjawisk międzyfazowych, w tym otrzymywania i zastosowania surfaktantów i układów zdyspergowanych oraz micelarnych, a także otrzymywania nano- i mikrostruktur. Multidyscyplinarna tematyka będzie szansą na pogłębienie współpracy pomiędzy jednostkami naukowymi w Polsce i za granicą. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Uczenie głębokie na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

Katedra Inżynierii Biomedycznej WETI PG organizuje w dniach 1–5 lipca 2. edycję Międzynarodowej Szkoły Letniej na temat sztucznej inteligencji, w szczególności uczenia głębokiego. Szkoła przygotowana została z myślą o doktorantach i pracownikach związanych z badaniami naukowymi. W ciągu pięciu dniu około 100 uczestników z 20 krajów zapozna się z wykładami oraz weźmie udział w szkoleniach przygotowanych przez ponad 20 ekspertów. Wśród wykładowców znaleźli się doświadczeni pracownicy akademiccy, jak i reprezentanci firm. Szkołę wspierają takie firmy jak Amazon, Intel, NVIDIA czy Kainos. Więcej szczegółów (w języku angielskim) można znaleźć tutaj.

„Gdynia, Lwów – architektura, ochrona, popularyzacja” na Wydziale Architektury

Wydział Architektury PG w dniach 3–12 lipca przygotowuje zajęcia w ramach Letniej Szkoły Modernizmu, zatytułowanej „Gdynia, Lwów – architektura, ochrona, popularyzacja”. Jej program ma na celu zapoznanie uczestników z problematyką badań, konserwacji i ochrony oraz popularyzacji architektury modernizmu. Tematyka będzie dotyczyła architektury okresu dwudziestolecia międzywojennego, a także architektury powojennej, które prezentowane będą na przykładach z Gdyni i Gdańska oraz Lwowa. Uczestnicy spędzą pięć dni w Trójmieście oraz kolejnych pięć we Lwowie. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Algorytmy i struktury danych na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

Katedra Algorytmów i Modelowania Systemów WETI PG w dniach 6–12 lipca organizuje 3. edycję Międzynarodowej Szkoły Letniej na temat algorytmów i struktur danych dla problemów optymalizacji dyskretnej. Szkoła przygotowana została z myślą o studentach i doktorantach zainteresowanych algorytmiką i teorią grafów, ale mogą w niej wziąć udział także inne osoby interesujące się tą tematyką. Program tworzy sześć 7-godzinnych minikursów poświęconych aktualnym zagadnieniom algorytmicznym, które będą prowadzone przez wybitnych ekspertów międzynarodowych. Więcej szczegółów (w języku angielskim) można znaleźć tutaj.

 

Kalendarium

15 czerwca 21.00–22.30
https://pg.edu.pl/aktualnosci

Koncert Muzyka Letniej Nocy

Wystąpią: Orkiestra Santander, Chór Politechniki Gdańskiej z zespołem Del Ande. Wydarzenie ma charakter piknikowy, a wstęp jest wolny.
28 czerwca–30 czerwca
http://www.bazuna.org.pl/bazuna-2019

47 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej - Bazuna 2019

Festiwal rozpocznie się 28 czerwca koncertem powitalnym, a zakończy 30 czerwca koncertem laureatów. Imprezy towarzyszące - spływ rzeką Słupią i Jeziorem Gowidlińskim oraz Sulęczyński Jarmark Sobótkowy.