Numer 7/2021

Aktualności SAPG

Prof. Janusz Rachoń członkiem Kolegium Historyczno-Programowego ECS

prof. Janusz Rachoń w granatowym garniturze, białej koszuli i czerwonym krawacie
 

Prof. Janusz Rachoń, Rektor Politechniki Gdańskiej w latach 2002-2008 i senator RP VII kadencji, został powołany przez Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent miasta Gdańska w skład Kolegium Historyczno-Programowego Europejskiego Centrum Solidarności na kadencję 2021-2025.

 

W skład Kolegium Historyczno-Programowego ECS  prof. Janusz Rachoń został powołany „za podjęcie społecznej misji zachowania atrakcyjności i aktualności ideałów ruchu Solidarność, pielęgnowania pamięci o tej pokojowej rewolucji jako micie założycielskim wspólnej Europy, czynienia z Solidarności źródła inspiracji i nadziei”.

Miło nam poinformować, że mimo licznych obowiązków, prof. Janusz Rachoń znajduje czas aby działać aktywnie w Stowarzyszeniu Absolwentów Politechniki Gdańskiej.  Serdecznie gratulujemy wyróżnienia !

 

Więcej informacji https://pg.edu.pl/aktualnosci/2021-09/prof-janusz-rachon-czlonkiem-kolegium-historyczno-programowego-ecs   https://ecs.gda.pl/ 


100-lecie powstania Akademickiego Związku Sportowego w Gdańsku

azs

 

W roku akademickim 2021/2022 Akademicki Związek Sportowy w Gdańsku obchodzić będzie 100-lecie swojej działalności.

 

Akademicki Związek Sportowy powstał w Gdańsku na przełomie 1921/22 r. na  ówczesnej Politechnice w Gdańsku (Technische Hochschule der Freien Stadt Danzig) i był jedną z bardzo niewielu organizacji społecznych na terenie Wolnego Miasta.  Swoją działalność AZS kontynuował po wojnie z pasją i zaangażowaniem braci studenckiej studiującej na naszej Alma Mater, a później i w innych uczelniach Wybrzeża.Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 21 października 2021 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. 

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej wspiera organizację 100-lecia AZS.

 

Więcej informacji http://www.azsgdansk.pl/

Zjazd absolwentów Instytutu Hydrotechniki - rocznik 1971

https://pg.edu.pl/files/2021-09/Hydro%201971%20tableau.jpg

 

29 września 2021 spotkamy się znowu, tym razem w nieco bardziej uroczystej oprawie, aby podkreślić ważność wyjątkowego, szacownego jubileuszu 50-lecia zakończenia studiów, a potem – gadać do późna o tym co było i co jest. Może również o tym, co będzie.

 

Upływa właśnie pół stulecia od czasu, kiedy widoczna na nieco pożółkłym tableau grupa 69 osób dobrnęła do końca akademickiej edukacji, uzyskując dyplomy magistrów inżynierów (i magisterek inżynierek, żeby być w zgodzie z duchem obecnego czasu) w specjalnościach: budownictwa wodnego, melioracji oraz inżynierii sanitarnej ówczesnego Instytutu Hydrotechniki Politechniki Gdańskiej. Instytut był dość krótkotrwałym tworem jednej z kolejnych reorganizacji uczelni; obecnie wymienione specjalności objęte są działaniem Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG. Znaczna część absolwentów utrzymuje kontakty zarówno zawodowe, jak i towarzyskie, spotykając się na zjazdach z okazji okrągłych rocznic.

Tekst: Piotr Beszczyński

Z życia Politechniki Gdańskiej

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

Gmach Główny, Politechnika Gdańska

 

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022 odbędzie się 1 października o godz. 11.15. Centralna uroczystość inaugurująca nowy rok akademicki, w związku z sytuacją epidemiczną, odbędzie się, tak jak w roku ubiegłym, w sposób hybrydowy. Ograniczona została lista bezpośrednich uczestników  natomiast wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w inauguracji, dzięki transmisji online dostępnej na uczelnianym kanale Youtube.

Posiedzenie Senatu rozpocznie się powitaniem i przemówieniem inauguracyjnym  Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztofa Wilde. Ślubowanie złożą najlepsi nowo przyjęci przedstawiciele wszystkich ośmiu wydziałów. Po ślubowaniu nastapi  wręczenie nagrody dla najlepszego studenta Politechniki Gdańskiej. Fundatorem nagrody dla najlepszego studenta jest Politechniczny Klub Biznesu PKB+.

PKB+ powstał w 2001 roku i działa przy Stowarzyszeniu Absolwentów Politechniki Gdańskiej. Jest grupą pomorskich przedsiębiorców i menedżerów, którzy odnieśli sukces w świecie biznesu, prowadzą własną działalność czy prezesują dużym firmom. W skład PKB+ wchodzą absolwenci PG, majacy realny wpływ na kształt kontaktów uczelni z przemysłem. PKB+ promuje transfer technologii, wdrożenia, zgłasza sugestie z zakresu nowych programów kształcenia, umożliwia studentom praktyki wakacyjne lub staże. Więcej o Politechnicznym Klubie Biznesu http://pkbplus.pl/

 Więcej informacji: https://pg.edu.pl/aktualnosci/2021-09/inauguracja-roku-akademickiego-20212022

Konwent Gospodarczy na Politechnice Gdańskiej. Nowe formy współpracy biznesu i nauki.

Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG oraz dr Zbigniew Canowiecki, przewodniczący Konwentu. Fot. Krzysztof Krzempek/PG

Dr Zbigniew Canowiecki, przewodniczący Konwentu oraz prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. Fot. Krzysztof Krzempek/PG

 

16 września 2021 r. odbyło się drugie posiedzenie Konwentu Gospodarczego przy Rektorze PG. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, przedstawiciele biznesu i nauki spotkali się by rozmawiać o wspólnych przedsięwzięciach i inicjatywach gospodarczo-naukowych.

Konwent Gospodarczy przy Rektorze PG pełni rolę platformy wymiany informacji, konsultacji oraz wyrażania opinii i stanowisk pomiędzy środowiskiem naukowym PG a środowiskiem gospodarczym we wszystkich sprawach mających wpływ na rozwój gospodarczy kraju i regionu.

Wrześniowe spotkanie rozpoczęło się prezentacją możliwości badawczych czterech centrów naukowych i dwóch badawczo-wdrożeniowych. Następnie przedstawiony został został dorobek Szkoły Doktorskiej oraz Szkoły Doktorskiej Wdrożeniowej. 

Druga część Konwentu należała do pracodawców, którzy podzielili się nie tylko sukcesami, jaki firmy odniosły na krajowym i zagranicznych rynkach, ale wskazali również na wyzwania, z którymi muszą się mierzyć i oczekiwaniami wobec pracowników nauki, którzy dzięki zleconym badaniom, mogliby wspomóc procesy technologiczne w firmach.

W końcowej części posiedzenia członkowie Konwentu wysłuchali prezentacji poświęconej budowaniu społeczności akademickiej PG, wygłoszonej przez pana Jana Mioduskiego, prezesa Zarządu „Techno-Service” S.A. Wystąpienie podkreślało istotną rolę SAPG i absolwentów w życiu Politechniki Gdańskiej, co znajduje swój wyraz m.in. we wspieraniu uczelnianych programów rozwojowych oraz kultywowaniu tradycji akademickich.

Posiedzenie Zgromadzenia Związku Uczelni Fahrenheita na Uniwersytecie Gdańskim

Rektorzy w Sali Senatu UG

Na zdjęciu od lewej: Paweł Orłowski, przewodniczący rady GUMed, Sławomir Halbryt, przewodniczący Rady PG, prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed, prof. Piotr Stepnowski, rektor UG, prof. Krzysztof Wilde, rektor PG oraz dr hab. Maciej Duszczyk, przewodniczący Rady UG. Fot. mat UG


 Po raz kolejny odbyło się zgromadzenie Związku Uczelni Fahrenheita. Tym razem przedstawiciele największych gdańskich uczelni spotkali się na Uniwersytecie Gdańskim.  Przypomnijmy, że Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska oraz Gdański Uniwersytet Medyczny utworzyły Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU), który ma wspólnie budować pozycję Gdańska jako silnego ośrodka akademickiego w Polsce i za granicą. GUMed, PG i UG współpracują ze sobą od wielu lat w niemal wszystkich obszarach działalności dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. 

Spotkanie poświęcone było bieżącym działaniom, głównie w zakresie strategii budowania marki FarU i korelowania jej ze strategiami promocyjnymi miasta i regionu. Podsumowano także wyniki prac zespołów tematycznych, które pracowały nad określeniem obszarów współpracy i perspektyw zintegrowania potencjału naukowego, ewaluacji, kształcenia doktorantów, gospodarki finansowej, zasobów bibliotecznych, inżynierii transferu technologii do gospodarki i wielu innych tematykach. 

W czasie posiedzenia uzgodniono też dalsze wspólne działania w zakresie międzynarodowej promocji Związku, współpracy w zakresie programu „Study in Pomorskie” oraz planowanych wspólnych działań w obszarze konsolidacji sportu akademickiego gdańskich uczelni.

 Więcej informacji https://pg.edu.pl/aktualnosci/2021-09/posiedzenie-zgromadzenia-zwiazku-uczelni-fahrenheita-na-uniwersytecie-gdanskim

Politechnika Gdańska na festiwalu Pol'and'Rock Festival 2021

Pol’and’Rock Festival 2021

 

W dniach 29-31 lipca pracownicy naukowi Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej wraz z grupą doktorantów uczestniczyli jako wykładowcy Akademii Sztuk Przepięknych podczas festiwalu muzycznego Pol’and’Rock Festival 2021.

 

Politechnika Gdańska otrzymała podziękowania od fundacji WOŚP za współtworzenie tego wydarzenia. Stoisko Politechniki Gdańskiej cieszyło się niesamowitą popularnością jako jedno z dwóch stanowisk o tematyce naukowej oraz jedyne stanowisko uczelni technicznej. Ciekawe eksperymenty i pokazy przygotowane przez naszych naukowców  zachęcały osoby odwiedzające stoisko do dyskusji o bieżących zagadnieniach z zakresu nauki i techniki. Uczestnictwo pracowników naukowych PG w tym wydarzeniu było możliwe dzięki wsparciu władz uczelni i wydziału.

 

Więcej informacji: https://ftims.pg.edu.pl/aktualnosci/2021-09/podziekowania-dla-wydzialu-ftims-za-promocje-nauki-i-techniki-na-festiwal 

Absolwenci

Praca doktorska dr Hanny Obracht-Prondzyńskiej nagrodzona przez PAN

dr Hanna Obracht-Prondzyńska

 

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej dr Hanna Obracht-Prondzyńska została laureatką konkursu pod patronatem Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk na najlepszą pracę doktorską z zakresu gospodarowania przestrzenią.

 

Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk poinformował o rozstrzygnięciu konkursu na najlepsze prace doktorskie z zakresu gospodarowania przestrzenią. W gronie laureatów znalazła się dr Hanna Obracht-Prondzyńska, absolwentka i b. doktorantka Wydziału Architektury PG. Jej praca doktorska, obroniona na Politechnice Gdańskiej pt. „Rozwój przestrzenny małych miast województwa pomorskiego w kontekście procesu metropolizacji” przedstawia zależności pomiędzy procesami metropolizacji a przyszłością rozwoju małych miast,  na przykładzie województwa pomorskiego i metropolii trójmiejskej.

 

Więcej informacji: https://pg.edu.pl/aktualnosci/2021-09/praca-doktorska-dr-hanny-obracht-prondzynskiej-nagrodzona-przez-pan 

https://pg.edu.pl/aktualnosci/2021-03/urbanistka-z-pg-dwukrotna-laureatka-nagrody-ministra-za-rozprawe-doktorska 

Absolwent Architektury laureatem konkursu „Graj w zielone zaproś zieleń do wnętrza

projekt Pawła Kańgowskiego

Na zdjęciu: nagrodzony projekt. Fot. mat. arch.

Mgr inż. arch. Paweł Kańgowski został laureatem ogólnopolskiego konkursu projektowego „Graj w zielone–zaproś zieleń do wnętrza”. Absolwent Wydziału Architektury PG otrzymał pierwszą nagrodę za pracę zatytułowaną „Designer’s Hub – a green alternative to office building.”

Główną ideą projektu było zaprojektowanie wnętrza funkcjonującego w symbiozie z wprowadzoną do niego zielenią. Mogło ono mieć dowolną funkcję lub być tylko wydzielonym fragmentem, któremu ton nadaje zieleń. Jury oczekiwało niekonwencjonalnych rozwiązań projektowych połączenia architektury wnętrz z różnego typu roślinnością, oraz z odpowiednio dobranym oświetleniem zarówno w porze dziennej, jak i po zachodzie słońca

.Opinia jury: „Nagrodę przyznano za stworzenie udanej symbiozy zieleni z dużą kubaturą budynku biurowego usytuowanego w tkance miejskiej Mediolanu. W dużych miastach tworzenie takich urbanistycznych ogrodów, zielonych fasad dużych budynków biurowych jest bardzo ważnym elementem oczyszczającym powietrze w strukturach miejskich i przynosi wymierne korzyści dla pracowników tychże biur. Nagrodę przyznano zarówno za elegancję samych rozwiązań architektonicznych i materiałowych, jak i kreatywne zastosowanie zieleni w kompozycji całej bryły obiektu."

Więcej informacji https://www.architekturaibiznes.pl/konkurs/i-nagroda-konkurs-graj-w-zielone,8270.html

Współpraca

Naukowcy z PG badają wpływ zmian klimatu na skład chemiczny wód syberyjskich

Wejście do jaskini w wieloletniej zmarzlinie  Fot. Małgorzata Szopińska Pobieranie próbek z pokładu niewielkiego pontonu zwanego
Wejście do jaskini w wieloletniej zmarzlinie. Pobieranie próbek z pokładu niewielkiego pontonu zwanego "Titanikiem" Fot. Małgorzata Szopińska

 

Dr inż. Małgorzata Szopińska z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG oraz dr Krystyna Kozioł z Wydziału Chemicznego PG w ramach międzyuczelnianego zespołu badawczego CheMikroPolarLAB prowadziły badania w Arktyce Rosyjskiej (Cherski).

W pobliżu miejsca badań znajduje się tzw. Park Plejstoceński, gdzie rosyjscy naukowcy od 1988 r. pracują nad odtworzeniem ekosystemów trawiastych poprzez wypas dużych roślinożerców, co ma pomóc w ochronie wrażliwej na zmiany klimatyczne wieloletniej zmarzliny i może przyczynić się do zmniejszenia emisji metanu do atmosfery.

Badaczki podkreślają,  że nawet odległe obszary Ziemi są ze sobą silnie powiązane i badania Arktyki mają znaczenie dla całego globu.

Więcej informacji i krótki wywiad z naszymi badaczkami https://pg.edu.pl/aktualnosci/2021-08/naukowcy-z-pg-badaja-wplyw-zmian-klimatu-na-sklad-chemiczny-wod-syberyjskich

Licealiści ze Stężycy przygotują się do studiów na PG

Widok Zespołu Szkół z lotu ptaka
Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy. Fot. materiały ZKiW

 

Politechnika Gdańska oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy podpisały umowę o współpracy na rzecz podwyższania jakości edukacji uczniów na poziomie licealnym i przygotowania ich do studiów na gdańskiej uczelni.

Umowa współpracy dotyczy działań na rzecz podwyższania jakości edukacji uczniów na poziomie licealnym oraz przygotowania ich do kontynuacji nauki na Politechnice Gdańskiej. Na mocy podpisanego porozumienia uczniowie ZKiW będą mieli możliwość udziału w zajęciach, wykładach otwartych oraz ćwiczeniach i konsultacjach przygotowanych przez przedstawicieli Politechniki Gdańskiej, a także na bieżąco będą poznawali ofertę przygotowaną dla przyszłych studentów.  Pracownicy Politechniki będą współtworzyli i opiniowali programy edukacyjne ZKiW oraz dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z kadrą pedagogiczną zespołu szkół.

Więcej informacji  https://pg.edu.pl/aktualnosci/2021-07/licealisci-ze-stezycy-przygotuja-sie-do-studiow-na-p

Politechnika Gdańska dołączyła do międzynarodowej sieci pomiaru jasności nieba

widok Ziemi z kosmosu
Widok Ziemi z kosmosu. Fot. Lev/ Fotolia

 

Politechnika Gdańska jako pierwsza jednostka badawcza w Polsce dołączyła do międzynarodowej sieci pomiaru jasności nieba Globe at Night - Sky Brightness Monitoring Network (GaN-MN). Pomiary wykonywane są przy pomocy specjalistycznego czujnika SQM-LE firmy Unihedron przeznaczonego do długoterminowego monitorowania. Cała sieć liczy 64 czujniki zlokalizowane w 19 krajach na świecie.

Czujnik SQM-LE został umieszczony na dachu Gmachu B. Pozwala on na pomiar jasności nieba na terenie Kampusu Politechniki Gdańskiej w trybie ciągłym. Dołączenie do sieci umożliwia dostęp do danych ze wszystkich czujników będących i tym samym zwiększenie jakości badań nad zanieczyszczeniem światłem sztucznym w nocy prowadzonych przez grupę ILLUME. Pozwala również na zwrócenie uwagi na występowanie zjawiska jakim jest zanieczyszczenie światłem sztucznym i jego negatywnego wpływu na zdrowie człowieka oraz funkcjonowanie środowiska przyrodniczego. W prace badawcze zaangażowana jest zespól naukowy ILLUME działający w ramach Centrum EkoTech. Inicjatorem pomysłu była dr inż. arch. Karolina Zielińska-Dąbkowska z Wydziału Architektury, natomiast dr inż. Katarzyna Bobkowska z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska nadzorowała dalszy proces działań pozwalających na uruchomienie czujnika oraz dołączenie do sieci GaN-MN.

Więcej informacji: https://pg.edu.pl/aktualnosci/2021-07/politechnika-gdanska-dolaczyla-do-miedzynarodowej-sieci-pomiaru-jasnosci-nieba

Wydarzenia kulturalne, spotkania, wykłady

Wystawa fotografii Erazma W.Felcyna

 

Zapraszamy na wernisaż indywidualnej wystawy znanego artysty fotografika, absolwenta Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej Erazma Wojciecha Felcyna zatytułowanej "FELCYN versus FELCYN",

 

Wystawa jest konfrontacją oryginalnych zdjęć żelatynowo-srebrowych z przełomu lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku ze współczesną twórczością opartą o obrazowanie cyfrowe.

Wernisaż odbędzie się w dniu 30.09.2021 r. o godz. 18.00 w Galerii ZPAP przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku. Wystawa będzie czynna w dniach 30.09-08.10.2021 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-17.00.

 

Erazm Wojciech Felcyn, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Członek Sekcji Wystawienniczej Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego (1970-1976). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 2005 r., a od 2014 r. przewodniczący Komisji Artystycznej Okręgu Gdańskiego.W latach 1964-1966 fotoreporter, a następnie (1966-1968) redaktor naczelny Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej „Kronika Studencka”. Zadebiutował w 1965 r. indywidualną wystawą „Na szlaku” w jednym z klubów studenckich Gdańska. W następnych latach wziął udział w blisko dwustu wystawach w kraju i na świecie zdobywając szereg medali i wyróżnień.

 

Więcej informacji http://www.felcyn.eu/

 

https://www.zpap-gdansk.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=20&Itemid=254

50 lat na estradzie. Benefis zespołu Detko Band.

Sopot Molo Jazz Festival 2012

Na zdjęciu: Detko Band podczas Sopot Jazz Festival,  źródło https://trojmiasto.pl


W dniu 1 października 2021 r. w Kwadratowej odbędzie się jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia zespołu Detko Band.

 

Znany swingujący big band, gra jazz, pop i muzykę taneczną całego świata – od Glenna Millera poczynając, poprzez The Beatles, a na własnych aranżacjach współczesnych przebojów (także muzyki rockowej) kończąc. Kwadratowa jest szczególnym miejscem dla Detko Band - tu rozpoczynali swoją karierę sceniczną i z tym miejscem są związani od 50 lat, tworząc niezapomnianą historię tak ważnego dla Politechniki Gdańskiej ośrodka kultury. Benefis uświetnią występy przyjaciół zespołu i zaproszonych gości.

Zdjęcia do nowego serialu HBO na kampusie PG.

Zdjęcie przedstawia plan filmowy przed Gmachem Głównym

Fot. mat. producenta

Na terenie Gdańska trwają zdjęcia do nowego serialu HBO. Nagrania były realizowane m.in. na kampusie Politechniki Gdańskiej przez kilka dni sierpnia i września.

 

Na razie producent nie udziela szerszych informacji o serialu. Wiadomo tylko, że serial zatytułowany jest "Trauma" i opowiada o grupie licealistów, którzy w wyniku różnych zdarzeń, muszą przewartościować swoje życie.

 

Więcej informacji https://rozrywka.trojmiasto.pl/HBO-kreci-serial-Trauma-w-Gdansku-Zdjecia-pod-Martwa-Wisla-i-na-Elektrykow-n158636.html#tri

Komunikaty

Archikultura – nowy kierunek międzyuczelnianych studiów podyplomowych

Studenci budują drewnianą konstrukcję

 

Archikultura - edukator architektoniczny” to nowy, interdyscyplinarny i międzyinstytucjonalny kierunek studiów podyplomowych. Jest to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Politechnika Gdańska podpisała umowę o jego utworzeniu z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki – głównym inicjatorem przedsięwzięcia oraz z Politechniką Krakowską i Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie.

 

Potrzeba powszechnego kształcenia w zakresie edukacji o środowisku zbudowanym powinna stać się nieodzownym elementem kształtowania świadomego, obywatelskiego społeczeństwa. Element kultury budowania jest bardzo często aspektem pomijanym przy tworzeniu różnego rodzaju planów zagospodarowania przestrzennego.

Uczestnikami studiów mogą być m.in.: absolwenci kierunków: architektury, kierunków artystycznych, projektowych, humanistycznych, a także nauczyciele, wychowawcy w świetlicach szkolnych, muzealnicy, pracownicy domów kultury, animatorzy kultury, liderzy lokalni/regionalni, osoby pracujące w samorządach lokalnych i organizacjach pozarządowych chcące zwiększyć swoje kwalifikacje w dziedzinie edukacji i mediacji architektoniczno-przestrzennej.

 

Program studiów i więcej informacji https://pg.edu.pl/aktualnosci/2021-07/archikultura-nowy-kierunek-miedzyuczelnianych-studiow-podyplomowych 

Konkurs Most Światłem Malowany 2021

konkurs

 

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w VII edycji Konkursu Fotograficznego „Most Światłem Malowany” im. dr. inż. Andrzeja Niemierki. Organizatorami konkursu są: Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej oraz Koło Naukowe Młodych Mostowców „Most Wanted” Politechniki Gdańskiej.

 

Celem konkursu jest wykonanie oraz nadesłanie fotografii przedstawiającej obiekt mostowy w dowolnej interpretacji.Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a ich zdjęcia będzie można obejrzeć podczas wystawy najlepszych prac konkursowych. Dodatkowo prace te znajdą się w albumie fotograficznym zwieńczającym wydarzenie. Termin nadsyłania prac mija 20 października 2021r.

 

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa: https://tiny.pl/9tnxb

Kalendarium

30 września–8 października
https://www.zpap-gdansk.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=20&Itemid=254

Wystawa fotografii Erazma W. Felcyna

Wystawa będzie miała miejsce w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku.
21 października–21 września
http://www.azsgdansk.pl/

100-lecie gdańskiego AZS

Uroczystości jubileuszowe odbędą się 21 października 2021 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.