Szkoła letnia w Niemczech na temat zrównoważonego rozwoju - aplikuj do 14 kwietnia | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-03

Szkoła letnia w Niemczech na temat zrównoważonego rozwoju - aplikuj do 14 kwietnia

Szkoła letnia w Niemczech na temat zrównoważonego rozwoju
Interesuje cię tematyka związana ze zrównoważonym rozwojem, w tym odnawialnymi źródłami energii, recyklingiem i zarządzaniem odpadami? Weź udział w letniej szkole organizowanej wspólnie przez sześć uniwersytetów w Niemczech. Zgłoszenia są przyjmowane do 14 kwietnia.

SustainMV - letnia szkoła na temat zrównoważonego rozwoju - odbędzie się w tym roku już po raz czwarty. W poprzednich edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 620 uczestników online i niemal 60 stacjonarnie. Ok. 40 prelegentów miało okazję zaprezentować temat zrównoważonego rozwoju z perspektywy naukowej.

Szkoła letnia jest wspólnie organizowane przez sześć instytucji szkolnictwa wyższego znajdujące się w regionie Meklemburgia-Pomorze Przednie. Głównym tematem szkoły letniej jest zrównoważony rozwój w różnych obszarach, w tym m.in. turystyce, odnawialnych źródłach energii, innowacjach cyfrowych i technologicznych, recyklingu i zarządzaniu odpadami oraz ekosystemach. 


Termin
  • część online (wprowadzenie do tematu szkoły letniej): od 27 sierpnia do 29 sierpnia
  • część stacjonarna: od 3 września do 13 września

Miejsce

Na miejscu: Hochschule Stralsund – University of Applied Sciences


Organizatorzy

SustainMV jest wspólnie organizowana przez uniwersytety położone w Meklemburgii-Pomorzu Przednim: University of Rostock, University of Applied Sciences Stralsund, University of Greifswald, University of Applied Sciences Neubrandenburg, University of Applied Sciences, Technology, Business and Design Wismar and University of Music and Drama Rostock. 


Uczestnicy

W szkole letniej mogą wziąć udział studenci studiów licencjackich i magisterskich z dowolnej dziedziny związanej z zrównoważonym rozwojem. Prosimy pamiętać, że do udziału w wydarzeniu wymagany jest poziom min. B2 angielskiego. 


Koszt udziału

Część online: udział bezpłatny. Część stacjonarna: uczestnicy mają pokryte opłaty za czesne i zakwaterowanie. Opłata rejestracyjna w wysokości 100 euro jest pobierana po zakwalifikowaniu do udziału w wydarzeniu.

Studenci i studentki Politechniki Gdańskiej mają możliwość otrzymania dofinansowania do wyjazdu z programu Erasmus+, przy czym PG może dofinansować wyjazd dla maksymalnie 5 studentów/studentek. Decyduje kolejność zgłoszeń. Po więcej informacji prosimy skontaktować się z zespołem Centrum Współpracy Międzynarodowej: justyna.ksionek@pg.edu.pl (dla studentów WArch, WChem, WETI, WEiA) i rong.li@pg.edu.pl (dla studentów WZiE, WIMiO, WFTiMS, WILiŚ).


Punkty ECTS

Za udział w części online i stacjonarnej szkoły letniej można uzyskać 4 punkty ECTS.


Rejestracja

Aby zarejestrować się na wydarzenie, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ.


Termin zgłoszeń

Zgłoszenia są przyjmowane do 14 kwietnia. 


W przypadku dodatkowych informacji prosimy o kontakt z organizatorami: Lieselotte Luzie Osswald i Sophie Mueller pod adresem mailowym info@sustainmv.de.

54 wyświetleń