Przedszkole

Udogodnienia dla rodziców

Politechnika Gdańska rozwija inicjatywy, które mają na celu ułatwienie rodzicom pracującym lub studiującym na uczelni łączenie ich obowiązków naukowych z rodzinnymi.

1 września 2023 r. rozpoczęło działalność przedszkole MegaMocni PG.
To ważny krok w kierunku dopełnienia koncepcji Work Life Balance oraz realizacji

Planu Równości Płci

Wśród innych rozwiązań infrastrukturalnych dla rodziców i opiekunów małych dzieci, Politechnika Gdańska ma do zaoferowania pokoje rodzinne, zlokalizowane w budynkach wydziałów: Elektrotechniki i Automatyki oraz Chemicznego, a także pokój do karmienia i przewijania dzieci na Wydziale Zarządzania i Ekonomii.

Pokój rodzinny na WEiA stanowi wydzieloną i przyjazną przestrzeń dla opiekunów z dziećmi, w której znalazło się miejsce do karmienia, podgrzania posiłku czy napoju, a także strefa higieniczna z przewijakiem i przestrzeń do odpoczynku. Pokój został wyposażony również w zabawki, maty oraz stolik i krzesełka dla dzieci.

Pokój rodzinny na WCH, to przytulne pomieszczenie, wyposażone w niezbędne udogodnienia: wygodny fotel, przewijak, zabawki oraz aneks kuchenny z mikrofalówką i czajnikiem.

Punkt do karmienia i przewijania dzieci stanowi prywatną i bezpieczną przestrzeń. W pomieszczeniu znajduje się niezbędne wyposażenie m.in. stanowisko
do przewijania niemowląt, umywalka, wygodny fotel a także miejsce do podgrzania posiłku
czy napoju.

Ponadto w 17 budynkach na terenie Kampusu zamontowanych zostało 21 stanowisk
do przewijania dzieci i niemowląt
.