Współpraca z MIT | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-09-15

Współpraca z MIT

Na zdjęciu widać grupę naukowców
Uczelnie w Polsce, w tym Politechnika Gdańska, mają możliwość pozyskania dofinansowania na projekty badawcze w ramach programu MIT-Poland Lockheed Martin Global Seed Fund. Do pozyskania jest 25 000 USD. Wnioski są przyjmowane do 13 grudnia 2021 roku.

MIT-Poland Lockheed Martin Global Seed Fund to nowa inicjatywa akademicka Lockheed Martin, powstała we współpracy z renomowanym Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Jest to program partnerski MIT z polskimi uczelniami, którego celem jest rozwijanie wspólnych projektów badawczych. Każdy projekt będzie mógł ubiegać się o finansowanie w wysokości 25,000 USD. Wnioski w programie mogą składać naukowcy z MIT we współpracy z partnerami zagranicznymi.

Obszarami priorytetowymi, w ramach których można składać wnioski o dofinansowanie są zaawansowane materiały i obróbka, w tym m.in.:
- obróbka z obsługą AI
- zaawansowane materiały o wysokiej temperaturze i prędkości
- struktury kompozytowe i polimerowe
- innowacyjne technologie procesowe
- inżynieria materiałowa
i inne

Program zakłada również wymianę studentów pomiędzy MIT a partnerami zagranicznymi.

Termin składania wniosków mija 13 grudnia 2021 roku.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Osoby do kontaktu w sprawie programu:
Michał Romanowski (Lockheed Martin): michal.romanowski@lmco.com
Justin Leahey (MIT): jleahey@mit.edu

W czwartek, 16 września o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych udziałem w programie. Rejestracja na spotkanie: https://bit.ly/3k97zEY