Fulbright English Teaching Assistantship - nabór wniosków | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-01-18

Fulbright English Teaching Assistantship - nabór wniosków

Na zdjęciu widać amerykańską flagę.
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza uczelnie do udziału w kolejnej edycji programu Fulbright English Teaching Assistantship (ETA) w roku akademickim 2022/2023. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 stycznia. 

Fulbright English Teaching Assistant (ETA) to program dla polskich uczelni zainteresowanych goszczeniem native speakera - absolwenta jednej z amerykańskich uczelni wyższych, który będzie prowadził zajęcia z języka angielskiego. Pobyt ETA na uczelni daje dużo korzyści.

Stypendyści ETA to native speakers posiadający wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach. Ich otwartość i gotowość do zdobywania nowych doświadczeń i rozwijania umiejętności nauczania języka angielskiego umożliwia wymianę i promocję dobrych praktyk akademickich.

Poza działalnością dydaktyczną, Fulbright ETAs aktywnie angażują się w działalność poza akademicką: organizują i uczestniczą w konferencjach, prowadzą warsztaty tematyczne, kluby dyskusyjne, grupy teatralne, wykłady nt. kultury i historii USA, doradzają osobom zainteresowanym podjęciem studiów w USA lub wyjazdem na letni staż w ramach programu Work & Travel. Przyjęcie ETA na uczelnię nie wiąże się z koniecznością płacenia takiej osobie pensji.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zachęca uczelnie zainteresowane przyjęciem stypendysty, do udziału w naborze na rok akademicki 2022/2023. Zgłoszenia w formie elektronicznej są przyjmowane do 31 stycznia 2022 roku. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie fulbright.edu.pl/eta/

DMWA nie odpowiada za treść ogłoszenia. We wszelkich kwestiach związanych z programem należy kontaktować się bezpośrednio z Polsko-Amerykańsko Komisją Fulbrighta. 

47 wyświetleń