Szkoła letnia na Węgrzech - nabór wniosków | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-01-26

Szkoła letnia na Węgrzech - nabór wniosków

studenci, wakacje
University of Pécs (Węgry) zaprasza studentów międzynarodowych, w tym z Polski, do udziału w bezpłatnej szkole letniej, która odbędzie się w dniach 3-17 lipca 2022. Nabór wniosków trwa do 10 marca.

W ramach University of Pécs Summer School Program studenci z całego świata mają możliwość bezpłatnego udziału w letnim kursie poświęconym węgierskiemu dziedzictwu kulturowemu.

Celem letniego programu "The Cultural Heritage of Hungary" (3-17 lipca 2022 r.) jest poznanie studentów międzynarodowych z węgierską gastronomią, kulturą wina, historią, religią i tradycjami ludowymi oraz wyzwaniami politycznymi, gospodarczymi i społecznymi. Program szkoły letniej obejmuje też międzykulturowe sesje integracyjne z profesjonalnymi wykładowcami oraz wycieczki z przewodnikiem po mieście Pecz.

Stypendium

Stypendium, o które mogą starać się studenci, obejmuje pełne czesne, posiłki, zakwaterowanie i różne zajęcia towarzyszące na czas trwania programu. Koszty podróży na Węgry, w obrębie Węgier i z powrotem do kraju pochodzenia uczestnik kursu ponosi na własny koszt.

Kto może ubiegać się o stypendium na wyjazd?

Program jest otwarty dla studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Studenci mogą aplikować:

1. jako kandydaci krajowej organizacji stypendialnej kraju wysyłającego z: Polski, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Egiptu, Grecji, Rosji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy

2. bezpośrednio, indywidualnie jako obywatele następujących państw: Polska, Albania, Argentyna, Austria, Belgia, Bułgaria, Kanada, Chile, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Egipt, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja , Islandia, Indie, Indonezja, Irlandia, Izrael, Włochy, Japonia, Korea Południowa, Łotwa, Liban, Litwa, Luksemburg, Malezja, Meksyk, Holandia, Norwegia, Filipiny, Portugalia, Rumunia, Rosja, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Singapur, Tajwan, Tajlandia, Turcja, Wielka Brytania, USA.

1. Formularz zgłoszeniowy (do pobrania w systemie rejestracyjnym online)
2. List motywacyjny
3. Wykaz ocen z uczelni macierzystej
4. Potwierdzenie bardzo dobrej znajomości języka węgierskiego lub angielskiego
5. List polecający wystawiony przez wykładowcę z uczelni macierzystej

Jak złożyć podanie o wyjazd?

Zainteresowani studenci powinni składać wnioski w systemie internetowym: https://scholarship.hu

Termin składania wniosków

Wnioski można składać do 10 marca 2022 r.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Flórą Kanyuk, koordynatorem programu Study Abroad i Summer School na University of Pécs: kanyuk.flora@pte.hu

Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej nie odpowiada za treść ogłoszenia. We wszystkich sprawach związanych z programem prosimy o kontakt ze stroną węgierską.