Uczelnie Fahrenheita na Expo 2020 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-11

Uczelnie Fahrenheita na Expo 2020

Na zdjęciu widać reprezentację Związku Uczelni Fahrenheita na targach w Expo 2022
Na zdjęciu:  Dominika Brulińska UG, Monika Czerepak, Monika Zdroik UG oraz Anna Modrzejewska. Fot. mat FarU
Przedstawiciele Uczelni Fahrenheita wzięli udział w targach Expo 2020 w Dubaju. Politechnikę Gdańską reprezentowały Anna Modrzejewska, kierownik Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej oraz Monika Czerepak, zastępca kierownika DMWA.

W polskim pawilonie w Dubaju gościli przedstawiciele licznych krajowych ośrodków akademickich, w tym trzech największych uczelni Pomorza. Jednym z głównych punktów wydarzenia była wystawa Poland the Heart of Europe ukazująca historię i dorobek polskiej medycyny. Delegaci uczelni członkowskich FarU zaprezentowali 15 tysiącom gości z całego świata oferty kształcenia swoich jednostek oraz plany inicjatyw zorientowanych na zwiększenie ich umiędzynarodowienia. Podjęte działania miały na celu przedstawienie Gdańska jako silnego, a jednocześnie przyjaznego studentom ośrodka akademickiego oraz nawiązanie kontaktów, które w przyszłości zaowocują współpracą zarówno w obszarze dydaktyki, jak i prowadzonych badań. Podczas prezentacji gdańskich uczelni szczególną uwagę skupiono na medycynie oraz naukach technicznych, co wpisało się w trend dostrzegalny na tegorocznych polskich wystawach.

– Obecność FarU na stoisku polskiego pawilonu na Expo Dubaj 2020 podczas Tygodnia Nauki Polskiej, to niewątpliwie duże wydarzenie dla naszych uczelni. Mieliśmy okazję zaprezentować swoją ofertę edukacyjną i przedstawić osiągnięcia naszych naukowców, nie tylko potencjalnym kandydatom na studia, ale także światowej klasy uniwersytetom, takim jak Sorbone University Abu Dhabi oraz United Arab Emirates University (UAEU). W trakcie rozmów z partnerami z uczelni wyższych okazało się, iż nasze programy nauczania są w wielu obszarach zbieżne. Istnieje zatem potencjał do nawiązania współpracy w przyszłości – podsumowała Anna Modrzejewska, kierownik DMWA.

Zobacz pełną relację