Stypendia rządu włoskiego dla studentów i naukowców | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-06-01

Stypendia rządu włoskiego dla studentów i naukowców

Na zdjęciu widać budynki we Włoszech i flagi Włoch
Do czwartku, 9 czerwca studenci, doktoranci i naukowcy mogą wysyłać zgłoszenia do udziału w programie stypendialnym oferowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej Włoch.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej Włoch w ramach działań mających na celu rozwój współpracy międzynarodowej w dziedzinie kultury, nauki i technologii oraz promocji języka i kultury włoskiej na świecie oferuje stypendia dla studentów i naukowców, którzy pragną odbyć studia II stopnia  (6-9 miesięcy), staże dla doktorantów (6-9 miesięcy) oraz kursy językowe we Włoszech w roku akademickim 2022-2023.

Zgłoszenia są przyjmowane on-line bezpośrednio na stronie studyinitaly.esteri.it w terminie do 9 czerwca 2022 do godziny 14.00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: studyinitaly.esteri.it/en/call-for-procedure.

Źródło informacji: www.nawa.gov.pl