Zadbaj o swój wellbeing! | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-09-20

Zadbaj o swój wellbeing!

ludzie na konferencji
Jak czuć się dobrze w pracy? Na ile, to co jemy i jak dbamy o swoją kondycję fizyczną przekłada się na nasze samopoczucie? I czy istnieje recepta na szczęśliwe życie? Zapraszamy pracowników i studentów PG na konferencję “Wellbeing, czyli jak zadbać o siebie (w pracy)?”, która odbędzie się w dniach 10-14 października.

REJESTRACJA NA WYDARZENIE ZAKOŃCZYŁA SIĘ


Konferencja jest wydarzeniem towarzyszącym projektowi “Hej, wszystko OK?”, który w połowie września ruszył na Politechnice Gdańskiej. Jego głównym celem jest zadbanie o szeroko rozumiany dobrostan pracowników i studentów poprzez organizację indywidualnych konsultacji z psychologiem, warsztaty z różnic kulturowych i mediacji, seminaria z radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz zajęcia jogi i mindfulness (więcej o projekcie: https://link.pg.edu.pl/Hej-wszystko-OK). 

W trakcie październikowej konferencji organizowanej wspólnie przez Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej, Centrum HR oraz Centrum Sportu Akademickiego pracownicy i studenci PG będę mogli nie tylko dowiedzieć się więcej o projekcie, ale również posłuchać, jak na co dzień mogą dbać o swoje dobre samopoczucie w pracy i w trakcie studiów. 

Anna Modrzejewska, Kierownik Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej: - Cieszymy się, że w ślad za wieloma uczelniami zagranicznymi, również na PG rozpoczynamy szeroką dyskusję o dobrostanie członków naszej społeczności akademickiej. Dbałość o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników, a w przypadku PG również studentów, to obecnie jeden z priorytetów w nowoczesnych organizacjach. Niedawno wróciliśmy z międzynarodowej konferencji European Association for International Education, gdzie temat wellbeing w edukacji był jednym z wiodących. Przypadający na 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego jest świetną okazją do zainicjowania rozmowy na ten ważny temat.  


Co w programie konferencji?

Program konferencji

Konferencja ”Wellbeing, czyli jak zadbać o siebie (w pracy)?” odbędzie się w dniach 10-14 października w godzinach pracy. Organizatorzy zapraszają na wykłady i prezentacje do budynku Hydromechaniki w poniedziałek, środę i w piątek, z kolei we wtorek i czwartek w Centrum Sportu Akademickiego przy al. Zwycięstwa odbędą się dla chętnych zajęcia na zdrowy kręgosłup. 

- Aby umożliwić jak największej liczbie pracowników i studentów udział w wydarzeniu wykłady, które zorganizujemy w poniedziałek, 10 października powtórzymy następnie w środę i piątek. Rejestrując się na wydarzenie wystarczy wybrać jeden dzień, w którym możemy wyjść na chwilę z pracy lub mamy okienko w zajęciach i wziąć udział w konferencji - mówi Marta Wojcieszenko z DMWA. 

Poza Działem Międzynarodowej Współpracy Akademickiej, który opowie o projekcie “Hej, wszystko OK?” swoje prezentacje będą miały również Centrum HR i Centrum Sportu Akademickiego. 

- Koncepcja „well-being” to holistyczne podejście do człowieka i zaspokajania jego różnorodnych potrzeb. Jako Centrum HR podczas naszej prezentacji “Zadbaj o swój dobrostan tu i teraz” opowiemy dlaczego warto zadbać o swój dobrostan, poczucie szczęście i zadowolenie z pracy. Ideą prezentacji jest również wskazanie obszarów HR, dzięki którym tworzy się kultura organizacyjna, dbająca o pracownika - mówi Agnieszka Szwocha z Centrum HR - Szkolenia.

Z kolei Centrum Sportu Akademickiego pomoże uczestnikom odpowiedzieć na pytania: Czy dbanie o kondycję fizyczną poprzez regularne treningi fizyczne może przyczynić się do lepszej dyspozycji umysłowej w pracy? Czy podczas pracy „za biurkiem” każdego dnia powinniśmy znaleźć chwilę na rozruszanie się i pobudzenie naszego organizmu? Podczas konferencji CSA zaprezentuje również ofertę zajęć sportowych dla pracowników PG. 

W ramach wydarzenia organizatorzy zapraszają na spotkanie z dietetyczką - Agnieszką Cholewińską, która na co dzień pracuje w Dziale Zarządzania Jakością. Agnieszka opowie o kilku prostych zasadach, dzięki którym lunch w pracy pomoże nam utrzymać dobre samopoczucie. Oczywiście, w trakcie konferencji nie zabraknie też pysznego i zdrowego cateringu. 


Gość specjalny 

Zaproszenie do udziału w konferencji przyjął prof. Marcin Szulc - psycholog, pracownik w Instytucie Psychologii w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz psycholog-doradca w Biurze Rzecznika praw i wartości akademickich Politechniki Gdańskiej. Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać wykładu prof. Marcina Szulca pt. „Czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie? Kilka słów na temat psychologicznych wyznaczników zdrowia.”


Zapraszamy do udziału w wydarzeniu (rejestracja trwa do 3 października). Liczba miejsc jest ograniczona.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Międzynarodowej Współpracy Akademickiej pod adresem mailowym: wellbeing@pg.edu.pl
 

362 wyświetleń