Wizyta Ambasador Ludowej Republiki Bangladeszu na PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-03

Wizyta Ambasador Ludowej Republiki Bangladeszu na PG

Wizyta Ambasador na PG
Od lewej: Anna Modrzejewska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej, prof. dr hab. inż. Janusz Nieznański, prorektor ds. umiędzynarodowienia i innowacji, Sultana Laily Hossain, ambasador Ludowej Republiki Bangladeszu, Jan Zacharewicz, konsul honorowy Ludowej Republiki Bangladeszu w Gdańsku, dr Barbara Wikieł, prof. PG, prorektor ds. studenckich, dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prof. PG, prorektor ds. kształcenia oraz dr hab. Christian Jungnickel, prof. PG, pełnomocnik rektora ds. współpracy z instytucjami naukowo-dydaktycznymi państw azjatyckich. Fot. Krzysztof Krzempek/PG
We wtorek, 25 października odbyło się spotkanie Sultany Laily Hossain, Ambasador Ludowej Republiki Bangladeszu, z przedstawicielami władz Politechniki Gdańskiej.

Z ramienia PG w spotkaniu wzięli udział: prof. dr hab. inż. Janusz Nieznański, Prorektor ds. umiędzynarodowienia i innowacji, dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prof. PG, Prorektor ds. kształcenia, oraz dr Barbara Wikieł, prof. PG, Prorektor ds. studenckich. Udział w spotkaniu wziął również dr hab. Christian Jungnickel, prof. PG, Pełnomocnik rektora ds. współpracy z instytucjami naukowo-dydaktycznymi państw azjatyckich oraz Anna Modrzejewska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej, a także Monika Czerepak, Zastępca Kierownika DWM. Pani Ambasador towarzyszył Jan Zacharewicz – Konsul Honorowy Ludowej Republiki Bangladeszu w Gdańsku.

Tematem rozmów była szeroko rozumiana współpraca akademicka między Politechniką Gdańską i uczelniami z Bangladeszu.

Podczas spotkania zaprezentowano ofertę dydaktyczną Politechniki Gdańskiej dla studentów zagranicznych oraz omówiono kwestie mobilności i wymiany zagranicznej studentów oraz wsparcia, jakiego Politechnika Gdańska udziela studentom zagranicznym w procesie rekrutacji i studiów. W wyniku dyskusji ustalono między innymi podjęcie działań zmierzających do zawarcia umów o współpracy z wybranymi uczelniami z Bangladeszu.

Podczas wizyty Ambasador miała okazję spotkać się ze studentami pochodzącymi z Bangladeszu, którzy uczą się na Politechnice Gdańskiej .