ENHANCE zaprasza - seminarium z komunikacji międzykulturowej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-01-23

ENHANCE zaprasza - seminarium z komunikacji międzykulturowej

studenci
Zapraszamy studentów i studentki I i II stopnia studiów do zapisów na bezpłatne seminarium „Intercultural Basic Qualification” organizowane przez Uniwersytet Techniczny w Berlinie (luty/marzec 2023). Termin rejestracji upływa 19 lutego. Nie przegap tego wydarzenia!

W 2022 roku Politechnika Gdańska dołączyła do ENHANCE – stowarzyszenia zrzeszającego 10 europejskich uczelni technicznych. Dzięki obecności w ENHANCE studenci i studentki Politechniki Gdańskiej mają możliwość uczestniczenia w zimowych i letnich szkołach, seminariach i innych ciekawych wydarzeniach o zróżnicowanej tematyce. Najbliższe takie wydarzenie organizuje Uniwersytet Techniczny w Berlinie (również członek ENHANCE). Tym razem głównym tematem spotkania będzie komunikacja międzykulturowa. Nie przegap tego wydarzenia!


O seminarium

Podczas seminarium „Intercultural Basic Qualification” studenci i studentki zdobędą podstawową wiedzę na temat komunikacji i współpracy międzykulturowej. Dzięki kompetencjom zdobytym w trakcie wydarzenia uczestnikom i uczestniczkom będzie znacznie łatwiej odnaleźć się na międzynarodowym rynku pracy. Seminarium będzie składało się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej.


Kto jest organizatorem seminarium?

Seminarium organizuje Uniwersytet Techniczny w Berlinie, członek ENHANCE.


Kto może wziąć udział w seminarium?

Studenci studiów licencjackich i magisterskich ze wszystkich uczelni zrzeszonych w ENHANCE (w tym z Politechniki Gdańskiej)


Czego nauczysz się na seminarium?

  • Wiedza z zakresu nauk o kulturze i komunikacji oraz współpracy międzykulturowej.
  • Narzędzia i strategie skutecznej komunikacji i współpracy międzykulturowej.
  • Przykłady zastosowań komunikacji i współpracy międzykulturowej podczas studiów.
  • Podnoszenie świadomości kulturowej i rozwijanie empatii. 


W jakim języku odbędzie się seminarium?

Angielski lub niemiecki. 


Seminarium będzie zorganizowane stacjonarne czy online?

Seminarium odbędzie się zarówno w formule stacjonarnej, jak i online (można wybrać udział tylko w seminarium stacjonarnym lub tylko online).


Kiedy odbędzie się seminarium?

Online: 20.02.2023 - 12.03.2023
Stacjonarnie (w Berlinie): 13.03.2023-17.03.2023 (9:00-17:00)
Egzamin otwarty: 28.03.2023, 10:00-11:00


Ile kosztuje udział w seminarium?

Udział w seminarium (zarówno w formie stacjonarnej, jak i online) jest bezpłatny. 


Jak zarejestrować się na seminarium?

Okres rejestracji trwa do 19 lutego 2023 r.

ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ


Aby uzyskać więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia lub kontaktu bezpośrednio z Uniwersytetem Technicznym w Berlinie pod adresem mailowym: inter.basis@ik-ewi.tu-berlin.de


Sojusz ENHANCE powstał w listopadzie 2019 roku jako stowarzyszenie dziesięciu europejskich uniwersytetów technicznych. Jego celem jest stworzenie europejskiej i interdyscyplinarnej przestrzeni interakcji innowacyjnego postępu technologicznego i społeczeństwa. Politechnika Gdańska jest członkiem ENHANCE od 2022 roku. Więcej o ENHANCE

211 wyświetleń