Konsultacje w sprawie programu "Partnerstwa dla współpracy" Erasmus+ | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-02-15

Konsultacje w sprawie programu "Partnerstwa dla współpracy" Erasmus+

spotkanie online
Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zaprasza na konsultacje indywidualne online na temat programu "Partnerstwa współpracy" (Cooperation partnerships) programu Erasmus+ dla szkolnictwa wyższego w konkursie wniosków 2023.

„Partnerstwa współpracy” w sektorze Szkolnictwa wyższego to międzynarodowe projekty, których celem jest rozwój, transfer i wdrażanie innowacyjnych praktyk oraz realizacja wspólnych inicjatyw promujących współpracę, partnerskie uczenie się i wymianę doświadczeń na poziomie europejskim.

Efektem tego typu projektów powinna być przede wszystkim modernizacja oferty dydaktycznej uczelni, jej lepsze dostosowanie do potrzeb społeczeństwa i gospodarki oraz podniesienie jakości kształcenia. Wyniki powinny nadawać się do ponownego wykorzystania, przenoszenia, skalowania i – w miarę możliwości – mieć silny wymiar interdyscyplinarny.

Nabór wniosków w ramach programu "Partnerstwa współpracy" w sektorze Szkolnictwa wyższego jest prowadzony do 22 marca 2023 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie Narodowej Agencji Programu Erasmus+

Konsultacje dla zainteresowanych złożeniem wniosku

Celem spotkań jest możliwość skonsultowania z pracownikami Narodowej Agencji swoich propozycji konkretnych projektów typu Partnerstwa współpracy programu Erasmus+ dla szkolnictwa wyższego, które dane uczelnia planuje złożyć w konkursie wniosków 2023. Przed zapisaniem się na konsultacje warto zapoznać się z zasadami ogólnymi programu i realizacji tego typu projektów (właściwa część „Przewodnika po programie Erasmus+” dostępnego na stronie: https://erasmusplus.org.pl/o-programie).

Dział Współpracy Międzynarodowej PG nie odpowiada za treść ogłoszenia. Wszelkie pytania dotyczące programu "Partnerstwa współpracy" oraz konsultacji online prosimy kierować bezpośrednio do Narodowej Agencji Programu Erasmus+ pod adresem mailowym: he2@erasmusplus.org.pl