Powitaliśmy nowych studentów zagranicznych | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-01

Powitaliśmy nowych studentów zagranicznych

Welcome Meeting
W imieniu władz uczelni nowych studentów zagranicznych powitał prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz, Prorektor ds. organizacji i rozwoju (foto: Urszula Szymajdy-Grzegory)
Ponad 100 studentów zagranicznych z 21 krajów rozpoczęło studia na Politechnice Gdańskiej w semestrze letnim 2022/2023. Wszyscy mieli okazję spotkać się na Welcome Meeting – spotkaniu informacyjnym zorganizowanym przez Dział Współpracy Międzynarodowej.

W wyniku tegorocznej rekrutacji na studia prowadzone w języku angielskim lub polskim dostało się ponad 100 studentów zagranicznych z 21 krajów, w tym m.in. z Francji, ale też Turcji, Meksyku czy Palestyny.


Wyniki rekrutacji

Naukę w pełnym cyklu studiów rozpoczęło w lutym 26 studentów zagranicznych, w tym z Białorusi (10), Ukrainy (3), Indonezji (2), Rosji (2), Turcji (2), Azerbejdżanu (1), Egiptu (1), Jordanii (1), Litwy (1), Meksyku (1), Palestyny (1), Tanzanii (1). Nowi studenci pojawili się na większości wydziałów PG, w tym na Wydziałach: Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki – 8 osób, Architektury – 6 osób, Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa – 5 osób, Inżynierii Lądowej i Środowiska – 3 osób, Elektrotechniki i Automatyki – 2 osoby oraz po jednym studencie na Wydziałach Chemicznym oraz Zarządzania i Ekonomii.

Z kolei w ramach programu Erasmus+ studia w semestrze letnim rozpoczęło ponad 80 nowych studentów. Największą grupą stanowią studenci z Turcji (28) oraz Francji (27). Po kilku studentów przyjechało do Gdańska również z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Czech, Estonii oraz Ukrainy. Wszystkie wydziały przyjęły nowych studentów, ale najwięcej  z nich powitały Wydziały Architektury – 22 osoby, Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki – 18 osób, Zarządzania i Ekonomii – 15 osób oraz Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa – 13 osób.


Welcome Meeting

Aby pomóc nowo przyjętym studentom w ich pierwszych dniach pobytu na PG Dział Współpracy Międzynarodowej zorganizował dla nich we wtorek, 21 lutego spotkanie informacyjne w sali konferencyjnej w budynku Hydromechaniki.

W imieniu władz uczelni studentów powitał prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz, Prorektor ds. organizacji i rozwoju. Ze strony DWM w spotkaniu wzięły udział: Monika Czerepak, Zastępca Kierownika Działu Współpracy Międzynarodowej, Maria Doerffer, Koordynator uczelniany programu Erasmus+, a także Katarzyna Bauer-Mikołajczyk oraz Atoosa Bahrani na co dzień pracujące w Welcome Office. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciel Centrum Bezpieczeństwa PG oraz studenci z Erasmus Student Network Gdańsk.

W trakcie wydarzenia nowo przyjęci studenci dowiedzieli się m.in. o jakie kwestie powinni zadbać na początku roku akademickiego, w jakich jednostkach mogą załatwić różne sprawy związane ze studiami czy zakwaterowaniem oraz na jakie wsparcie mogą liczyć w Welcome Office. DWM zaprosiło również studentów do udziału w projekcie „Hej, wszystko OK?”, którego celem jest wsparcie zdrowia emocjonalnego studentów i pracowników PG.

Ja co roku w Welcome Meeting wziął również udział asp. Rafał Wróbel z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, który omówił kwestie związane z bezpieczeństwem.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z Welcome Meeting (zdjęcia: Urszula Szymajdy-Grzegory).

67 wyświetleń