Stypendia dla nowych studentów - złóż wniosek | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-10

Stypendia dla nowych studentów - złóż wniosek

studentka
Studenci zagraniczni II stopnia, którzy rozpoczęli naukę na Politechnice Gdańskiej w lutym 2023 roku na zasadach odpłatności, mogą starać się o stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce. Wnioski można składać do 17 marca, ogłoszenie wyników nastąpi 29 marca. 

Wnioski o stypendia mogą składać cudzoziemcy przyjęci na studia II stopnia na Politechnice Gdańskiej na rok akademicki 2022/2023 na zasadach odpłatności wg Załącznika do Pisma okólnego Rektora PG nr 63/2020 z dnia 10 grudnia 2020 roku.

Troje najlepszych studentów na studia II stopnia otrzyma miesięczne stypendium w wysokości 1250,00 zł. Stypendium może być przedłużone na kolejny rok akademicki w przypadku zaliczenia roku akademickiego bez długu punktowego.


Jak złożyć wniosek o stypendium?

Wnioski można składać wyłącznie poprzez FORMULARZ ONLINE


Jakie dokumenty należy złożyć razem z wnioskiem?

Do wniosku online o stypendium należy dołączyć następujące dokumenty wydane w języku polskim lub angielskim, lub przetłumaczone na język angielski lub polski przez tłumacza przysięgłego/tłumaczenie oficjalne:

  • dyplom ukończenia studiów I stopnia 
  • suplement/wykaz ocen 
  • oficjalną skala ocen 

Dodatkowo: dokumenty potwierdzające wybitne osiągnięcia, np. dyplom laureata w konkursie, kopię artykułu opublikowanego w czasopiśmie naukowym (max. 5 dodatkowych dokumentów).


Terminy

Wnioski można składać w nieprzekraczalnym terminie do 17 marca 2023 roku do północy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 29 marca 2023 roku na stronie internetowej Działu Współpracy Międzynarodowej.

Regulamin konkursu stypendialnego jest dostępny tutaj Regulamin stypendia_ Scholarships Rules and Regulations_2023 (pdf, 211.60kB)


W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Współpracy Międzynarodowej pod adresem mailowym: study@pg.edu.pl

44 wyświetleń