ENHANCE zaprasza - staff week na temat inkluzywności i różnorodności | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-04

ENHANCE zaprasza - staff week na temat inkluzywności i różnorodności

zróżnicowanie i różnorodność
Politecnico di Milano, uczelnia partnerska Politechniki Gdańskiej, ogłasza otwarty nabór na trzydniowe szkolenie pt. „ENHANCing Talent for All” (13-15 czerwca). Pracownicy administracyjni oraz dydaktyczni zainteresowani udziałem w wydarzeniu mogą rejestrować się do 10 maja. Liczba miejsc jest ograniczona.

W 2022 roku Politechnika Gdańska przystąpiła do ENHANCE Alliance – stowarzyszenia zrzeszającego 10 europejskich uczelni technicznych. Dzięki obecności w ENHANCE studenci i pracownicy PG mają możliwość uczestniczenia w zimowych i letnich szkołach, seminariach i innych ciekawych wydarzeniach o różnej tematyce. Kolejne takie wydarzenie organizuje Politecnico di Milano. W czerwcu odbędzie się tzw. staff week pt. „ENHANCing Talent for All”. Głównym celem wydarzenia będzie promowanie podstawowych wartości ENHANCE, takich jak: różnorodność, integracja i równość płci.

Ogólne informacje o szkoleniu

• Kiedy? 13-15 czerwca 2023
  • Gdzie? Mediolan, Włochy
  • Dla kogo? Wydarzenie jest skierowane do pracowników pracujących w następujących obszarach: zasoby ludzkie (HR), równe szanse, marketing i rekrutacja, usługi dla studentów. Do udziału w wydarzeniu są zaproszeni szczególnie ci pracownicy, którzy w swojej codziennej pracy na uczelni nie mają do czynienia z procesem umiędzynarodowienia.
  • Finansowanie: program Erasmus+ (pracownicy, którzy zostaną zakwalifikowani do udziału w szkoleniu będą musieli aplikować o środki na wyjazd w ramach programu Erasmus+)

(Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim)

DZIEŃ 1 – UZNANIE RÓŻNORODNOŚCI / Wtorek 13 czerwca 9:30 – 16:30

Pierwszy dzień rozpocznie się przemówieniem powitalnym prof. Mara Tanelli, Pełnomocnika Rektora ds. Różnorodności i Inkluzji na Politecnico di Milano. Następnie nastąpi prezentacja projektu ENHANCE, ze szczególnym uwzględnieniem działań dotyczących płci i włączenia społecznego. Po południu uczestnicy zastanowią się nad obecnym stanem rzeczy w zakresie inkluzywności i różnorodności oraz porównają politykę integracji i różnorodności na swoich uczelniach.

DZIEŃ 2 – ODKRYWANIE TALENTÓW / Środa 14 czerwca 9:30 – 18:30

Drugi dzień będzie poświęcony temu, jak uczelnie techniczne mogą usuwać bariery i tworzyć sprzyjające warunki dla rozwoju talentów (w programie zaplanowano wystąpienia dwójki studentów z Politecnico di Milano). Następnie Melih Oezkardes, Rzecznik ds. Różnorodności i Równości Płci w ENHANCE, zaprosi uczestników do dyskusji na temat odkrywania talentów. Po południu uczestnicy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z prof. Amalią Ercoli Finzi, pierwszą Włoszką, która ukończyła inżynierię lotniczą i jedną z najważniejszych osobistości w świecie w dziedzinie nauk i technologii lotniczych. Dzień zakończy się wycieczką z przewodnikiem po laboratoriach Politecnico di Milano.

DZIEŃ 3 – MIERZENIE SIĘ ZE STEREOTYPAMI / Czwartek 15 czerwca 9:30 – 15:30

Trzeciego dnia uczestnicy wezmą udział w panelu dotyczącym stereotypów, prowadzonym przez psychologa, po którym nastąpi praca w grupach. Ostatni dzień szkolenie zakończy się przemówieniem i końcową refleksją na temat głównych wniosków z wydarzenia.

Jak aplikować?

• krok 1: do 10 maja wypełnij krótką ankietę
  • krok 2: po przejściu rekrutacji na PG, wypełnij ankietę na Politecnico di Milano (link zostanie przesłany uczestnikom mailem)
    Liczba uczestników z każdej uczelni jest ograniczona.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Anną Modrzejewską, Kierownikiem Działu Współpracy Międzynarodowej, pod adresem anna.modrzejewska@pg.edu.pl

Sojusz ENHANCE powstał w listopadzie 2019 roku jako stowarzyszenie dziesięciu europejskich uniwersytetów technicznych. Jego celem jest stworzenie europejskiej i interdyscyplinarnej przestrzeni interakcji innowacyjnego postępu technologicznego, społeczeństwa i naszego środowiska. Politechnika Gdańska jest członkiem ENHANCE od 2022 roku. Więcej o ENHANCE.